Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Tasavvuf İle Mutluluk

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş. Hedef, bütün insanları mutluluğa ulaştırmak.

          Allah-û Tealâ şu mutluluk denilen hayat tarzını sizin için yarattı. Bütün insanlar için yarattı ama o hedefe sadece  tasavvufu yaşayabilenler ulaşabilir. Allah ile en sağlam standartlarda bağlantıyı kurabilenlerden olabilirsiniz.  Ve Allah’a her seferinde daha çok şükredeceksiniz.

         Eğer Allah’a yönelirseniz o mutsuzluklarınız, sıkıntılarınızın hepsi adım adım, suyun güneş karşısında buharlaşması gibi yok olup gidecektir.

          Öyleyse kâinatın en sağlam misali karşınızda. 14 asır evvel onların yaşantısı tarih hazineleri içerisinde bir bütün. Osmanlı’nın altın çağına bakın, aynı hayatı göreceksiniz. Osmanlı’nın yükselme devresi, asr-ı saadetin bir devamıdır aslında. Osmanlı’nın yükselme güneşini oluşturan faktör tasavvuftur. Düşünün ki tasavvuf dışında Osmanlı ordusundan hiçbir fert yoktu. İlmiye sınıfının büyük kısmı, esnafın tamamı, halkın büyük kısmı tasavvufu yaşadılar ve dünyaya örnek oldular. Adalet götürdüler dört bir yana. Ve Osmanlı’yı Osmanlı yaptılar. Onlar mutluluğu yaşadı yükselme devri boyunca. İşte biz de kendimize o devri örnek almalıyız; Osmanlı’nın yükselme devrini.

Onlar bunu başarmışlarsa her devirde başarılabilir. Siz Allah ile beraber olmayı hedef ittihaz edeceksiniz. Olaylar karşısında sarsılmamayı, başkalarının davranışlarından negatif etkilenmemeyi öğreneceksiniz. Her geçen gün başkaları için yaşamayı öğreneceksiniz. Zamanınızın, her şeyinizin her gün biraz daha fazla başkalarına hasredildiği gelecek günlere ulaşacaksınız. Her gün biraz daha mutluluğu yaşayarak, biraz daha Allah için olarak.

               Öyleyse unutmayın, sadece mutlu olmak için yaratıldınız. Ve şartlar, çevrenizdeki şartlar ne olursa olsun, siz mutlu olabilirsiniz. Bu dizayna dikkatle bakın: Mutluluğunuzun mimarı sizsiniz. Öyleyse mutlu olmak için çok sebebiniz var. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu