Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Şükür

           SECDE-9   Sonra (Allah), onu dizayn etti ve onun içine (vechin, fizik vücudun içine) ruhundan üfürdü ve sizler için sem’î (işitme hassası), basar (görme hassası) ve fuad (idrak etme hassası) kıldı. Ne kadar az şükrediyorsunuz.

          Değerli okuyucular;  Allahû Tealâ’ya her an hamd ve şükretmeliyiz,  hamd ve şükür, bizim en kıymetli azığımızdır. Allahû Tealâ kulunun, Kendisine hamd etmesini ve şükretmesini ister. Verdiklerinin karşılığında kulun yapabildiği şey bu kadardır: Allah verendir, karşılıksız verendir. Biz insanlarsa sahip olmadıkça veremeyiz. Karşılıksız veren sadece Allah’tır. Ama  insanlar Allah’tan  almadıkça veremezler.

           Bereket diye bir müessese var. Dikkat edin ki bereket, inançsız insanlarda  oluşmaz. Bereket, hamd ve şükrün hem göstergesidir hem sonucudur. Bereket, sadece Allah’a dost olanlar için geçerli olan bir müessesedir. Öyleyse bir yerde mahsulün bol olması veya kıt olması bereketin veya bereketsizliğin işareti değildir. Bereket, Allah onları size tevdi ettikten sonra başkalarından çok daha fazla, aynı miktarda şeyin size daha fazla fayda icra etmesi hâlidir.

           İki aynı marka araba yola çıkar, aynı yere gideceklerdir.  Bir bereket sahibi kişi vardır arabanın birinde, ötekinde yoktur. Ve aynı miktarda benzin almalarına rağmen birinin benzini ötekinden çok daha uzun süre devam eder. Bunun arkasındaki sırrı kimse bilemez. O sır, Allah’a aittir. Bereketin sahibiyle, sahibi olmayanı Allahû Tealâ her zaman ayırır. Dikkat edin ki bereket yalnız şükür  sahipleri için geçerlidir. Ve bereketin sahibi de Allah’tır.

            Zümer 54 Ve Rabbinize (Allah’a) yönelin (ruhunuzu Allah’a ulaştırmayı dileyin)! Ve size azap gelmeden önce O’na (Allah’a) teslim olun (ruhunuzu, vechinizi, nefsinizi, iradenizi Allah’a teslim edin). (Yoksa) sonra yardım olunmazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu