Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Peygamber Efendimizin (s.a.v) Örnek Hayatı (10)

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Peygamber Efendimizin (s.a.v) Örnek Hayatı (10)

           Değerli okuyucular; Peygamber Efendimiz (S.A.V) 63 yıllık bir ömür geçirmiştir.   Allahû Tealâ O’nu, âlemlere rahmet olsun diye yaratmıştı. Ve diyordu ki: “O kendiliğinden bir şey söylemez, sadece Bizim konuşturduklarımızı konuşur.”

             Diyor ki Allahû Tealâ: “Habibim, sen o taşı attığın zaman sen atmadın, Biz attık.” diyor.

8/ENFÂL 17: Onları siz öldürmediniz ama onları Allah öldürdü. Ve attığın zaman da sen atmadın ama Allah attı. Ve Allah, mü’minleri Kendisinden ahsen belâ ile imtihan eder. Muhakkak ki Allah, işitendir ve bilendir.

            “Orada Akabe’de senin elini öptükleri zaman onların elinin üzerinde senin elin yoktu, Bizim elimiz vardı.” diyor.

48/FETİH 10: Muhakkak ki onlar, sana tâbî oldukları zaman Allah’a tâbî olurlar. Onların ellerinin üzerinde (Allah senin bütün vücudunda tecelli ettiği için ellerinde de tecelli etmiş olduğundan) Allah’ın eli vardır. Bundan sonra kim (ahdini) bozarsa, o taktirde sadece kendi nefsi aleyhine bozar (Allah’a verdiği yeminleri, ahdleri yerine getirmediği için derecesini nakısa düşürür). Ve kim de Allah’a olan ahdlerine vefa ederse (yeminini, misakini ve ahdini yerine getirirse), o zaman ona en büyük mükâfat (ecir) verilecektir (cennet saadetine ve dünya saadetine erdirilecektir).

          Bunlar, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in sonsuz bir şekilde tasarruf altında bulunduğunun kesin işaretleridir.  Bir çok mucize göstermiştir. Bunlardan biride  Ay’ın fetki olayıdır. Demişler ki Mekke kâfirlerinden: “Sen  Ayı ikiye bölebilir misin?” Peygamber Efendimiz (S.A.V) buyurmuş ki: “Bölemem ama Rabbimden talepte bulunurum. O Allah, dilerse böler ama eğer bölerse siz bana tâbî olacak mısınız? Söz verirseniz ben bunu söylerim, iletirim Rabbime.”

           Onlar da alayla diyorlar ki: “Elbette, sen Ay’ı ikiye böl, biz sana tâbî oluruz.” Peygamber Efendimiz (S.A.V) talepte bulunuyor. Allah da Ay’ı fetketmiş, ikiye bölmüş. Ve herkesin gördüğü biçimde Peygamber Efendimiz (S.A.V) çağırıyor onları. “İşte ay ikiye bölündü. Hadi bakalım şimdi sözünüzü tutun. Bana tâbî olacaktınız.” Onlar da diyorlar ki: “Muhakkak ki bu bir sihirdir.”

54/KAMER 1: Saat yaklaştı ve Kamer (Ay) yarıldı.

54/KAMER 2: Ve onlar, bir mucize görseler, yüz çevirirler. Ve bu “Sürekli bir sihirdir.” derler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu