Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Ne Alıyorsunuz, Ne Satıyorsunuz?

Değerli okuyucular;  Allah sevgisi mutlaka beraberinde kul sevgisini oluşturur. Allah’ı ne kadar çok seviyorsanız, etrafınızdaki insanları da o kadar çok seversiniz. Hep onlara yardım için yaşamaya başlarsınız. Onlar için var olursunuz. Hayatınızı onlara adarsınız.

Dikkat edin ki Allah’ı sevmeyen, insanları sevemez. Şeytanı seven, şeytandan sadece nefret öğrenir. Sadece menfaati için yaşar. Kimden hangi menfaati alacaksa, onun karşılığında sahte bir sevgi gösterisinde bulunur sadece. İç dünyasından taşan bir sevgi hiçbir zaman oluşmaz. Zaten sahte sevgi de kendisini mutlaka hissettirir.

Unutmayın! Sevgisiz yaşamak, yaşamak değildir. Bir fıkrada olduğu gibi.  Avcı arkadaşlarına anlatır: “Aslan ağzını açmıştı. Ben de aslanın ağzına başımı soktum. Aslan beni ısırdı, ölmüştüm.” der.

Arkadaşları da der ki: “Avcılar  abartılı konuşur ama bu kadarı da fazla. Bunları anlattığına göre yaşıyorsun.” der. Avcı da “Yahu siz buna yaşamak mı diyorsunuz Allah’ınızı seviyorsanız?” diye cevap verir.

İşte size diyorum ki; eğer sizden etrafınıza sevgi yayılmıyorsa siz buna yaşamak demeyin. O yaşamak değildir. Allah’ı sevdikçe etrafınızdaki insanlara bunun yansıdığını göreceksiniz. O zaman kimseye zulüm edemezsiniz.

Ne uğruna ne alıyorsunuz, ne satıyorsunuz; dikkat edin! Aldığınız şey eğer nefretse bu, sattığınız şey nefret olduğu içindir. Sizden çevrenize yayılan dalga boyları negatifse, nefreti ifade eder, zulmü ifade eder, şeytanla ilişkiyi ifade eder. O zaman çevrenizdeki insanlardan size yeniden geri dönen dalgalar, negatif dalga boyları olacaktır ve ürpereceksiniz. Onların size olan davranışları da sizi mutsuz kılacaktır. Zaten onlara zulüm ettiğiniz zaman duyduğunuz huzursuzluğu, onlardan size de negatif dalga boyları ulaştıkça daha çok yaşayacaksınız. Kısaca kim mutsuzsa o başkaları sebebiyle mutsuz olmamıştır. Kendisini mutsuz etmiştir. Öyleyse her dalga boyu mukabilini aynı hüviyette oluşturur. Başkalarına yaptığınız her kötülüğün karşılığı, çevrenizden mutlaka geriye, kötülük olarak döner.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu