Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Kur’ân-I Kerim Bir Mutluluk Davetiyesidir

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

           Değerli okuyucular;  Mutluluk mu? O Allah’ın katında mevcuttur. Onu ellerinizle siz kuracaksınız veya ellerinizle siz yıkacaksınız.  Sevmek mutluluğun temelidir. Sevmek mutluluğun merkezidir. Sevginin  en üst noktasında  Allah’ı bulacaksınız. O’na olan sevginiz arttıkça insanlara olan sevginiz artacak.

            Kalbimiz Allah’ın her zaman baktığı ve gördüğü yerdir. Hep kalbimize bakar, acaba kalbimizde bir gün Allah’a ulaşma talebi var olacak mı diye. Olduğu takdirde ne olur? Olduğu takdirde O, sizi cennetlerinden cennetlere koyar; dünya saadetini de size ihsan eder.

            Öyleyse Allah ile olan ilişkilerinizde Allah’a dikkatle bakın. O, sizin sadece ve sadece mutlu olmanızı ister. Mutlu olmanızın ötesinde hiçbir talebi yoktur sizden.

            Allahû Tealâ  sizin üzülebileceğiniz hiçbir şeyi istemez. Sadece sizi mutlu kılacak olan şeyleri vücuda getirmenizi ister. Ama buna karşılık iblis, devamlı sizin mutsuz olmanız konusunda bir faaliyetin sahibidir. Öyleyse Allahû Tealâ sizden ne ister? Sadece mutlu olmanızı.

         Unutmayın, Kur’ân-ı Kerim bir saadet (bir mutluluk) davetiyesidir; bütün insanlığa ve size de. Hani şu anda “Acaba bu dünyada benden daha mutsuz, benden daha huzursuz, benden daha sıkıntılı bir insan var mı?” diye düşünen size de. Etrafındaki insanlardan zarara uğramış olan, bir çözüm yolunun olmadığını zanneden, herkesin kendisine düşman olduğu kanısında olan, dünyanın en mutsuz insanı olduğunu düşünen size de.

             Allahû Tealâ sadece mutlu olmanız için Kur’ân-ı Kerim’i indirdi. Ama siz gözlerinizi Allah’a değil, kalbinizi Allah’a değil, dünya işlerinin sadece sizi üzen kesimlerine çevirdiniz. Onlarla meşgul şu anda kafanız. Komşularınız size neden kötü davranıyor, onunla meşgul. Etrafınızdaki insanlar neden rahatsız, hasta; onunla meşgul. Neden anlaşmazlıklar vücuda getiriyor o insanlar sizinle, onunla meşgul.

              Mutlu yaşamak bir hünerdir. Sadece Allah’a sığınanlar, çözümleri Allah’tan, gece gündüz Allah’a yalvararak dileyenler elde eder. Dünyadaki şartlar ne olursa olsun, onlar hep mutludurlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu