Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Kıyamet Günü Ne Olacak?

Değerli okuyucular; kıyamet günü  sur adı verilen boruya İsrafil (A.S)’ın 1. defa üflemesiyle beraber,

         1- Zaman durur, kâinatın büyümesi artık tamamlanmıştır, daha fazla büyümeyecektir.

         2- Gravitasyon başladığı için büzülme başlar, ona paralel olarak dünya güneşle, ay da dünya ile birleşir, bütün kâinat bir tek noktaya doğru büzülecektir. Ve zaman geriye gelmeye başlar.

         Bu durumda ne olur? Bu durumda herkesin yaşamakta olduğu günlere zaman geri döndüğünde, bütün o insanlar hayattadırlar ama bulundukları noktada kıyâmet günü artık yer çekimi kalmayacaktır.     Böyle olduğu için, yer çekimi mevcut olan tek âleme; İndi İlâhi’ye, mahşer meydanına, Âdem (A.S)’dan son devri yaşayan, kıyâmet günü yaşamakta olan insanlar da dahil olmak üzere hepsi -yer çekimi kuvveti olan yegâne nokta mahşer meydanı- oraya ulaşırlar. Sonra mı ne olur? Sonra sur’a 2. defa üfürülür. Sonra sur’a 2. defa üfürülür ve yaşamakta olan bütün insanlar Allahû Tealâ’nın sur’a 2. defa üfürülme emri ile yeniden 2. defa ölürler.

2. ölüm. Ondan sonra sur’a 3. ve son defa üfürülüyor ve hepimiz yeniden yepyeni vücutlarla diriliyoruz Yepyeni vücutlarla diriliyoruz. Kıyâmetten sonra insanlar ya cehenneme gidecektir ya da cennete gidecektir. Ama her ikisindeki hayat da bu dünyadaki fizik vücudumuzu gerektirmiyor.

1. sebep: Mahşer meydanında ölüşümüzün birinci sebebi; hepimizin aynı yaşta kıyâmeti yaşayacak olmamız, cennete veya cehenneme gitmemiz.

2.’si: Fizik vücutlarımız şu dünya adı verilen gezegende oksijen alan ve karbondioksiti artık madde olarak çıkartan bir özelliğin sahibidir. Ama orada, kıyâmet günü cennet veya cehennemi yaşayacak olan bedenlerimiz, enerji bedendir. İç organlar tamamen değişmiştir. Artık oksijen almak, karbondioksit çıkarmak diye bir olgu söz konusu değildir.

Ve böylece hepimiz, aynı yaşta ve cennet ve cehennem hayatını yaşayacak özelliklerle yeniden yaratılıyoruz.  Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu