Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Yönelin! Hesap Ve Mizan Nedir?

Değerli okuyucular; kıyamet koptuktan sonra kainat yok olur. İnsanların fizik bedenleri tekrar dirilip mahşer meydanında toplanırlar. Aynı zamanda  berzah âlemi de yok olduğu için berzah âleminden nefsler geliyor, fizik vücutlarımızın içine gireceklerdir.

81/TEKVÎR 7: Ve nefsler eşleştirildiği (fizik vücutla birleştiği) zaman.

İşte böyle bir dizaynda nefslerimiz, fizik vücutlarımızın içinde ikinci defa yaratılmışız, cennet ve cehenneme gidebilecek olan özellikte ve mahşer meydanındaki işimiz tamamlanmış. İndi İlâhi’ye ulaşıyoruz hepimiz birden. İndi İlâhi’de bütün insanların kader hücrelerinin asılları yani hayatlarının filmleri var, hologram metoduyla çekilmiş yani üç boyutlu, herkesin hayat filmi. Üstelik de bu hayat filmi hep 2 filmden oluşur.

1- Fizik vücudumuzun davranış biçimleri filme çekilmiştir.

2- Düşüncelerimizin filmi de söz konusudur.

Nasıl? Davranışlarıyla. Bütün suçlarınızı ve bütün güzel işlemlerinizi orada göreceksiniz. Konuşmanıza gerek yok. Allahû Tealâ size; “Gel bakalım ey kulum! De Bana bakalım, hangi günahları işledin? Söyle bakalım Bana, hangi sevapları işledin?” Böyle bir mahkemeyi sakın düşünmeyin! Bir defa bu Allah’ın, “Hesabı çabuk görür.” gerçeğine hiç bir zaman uymaz. Bize söz hakkı yok.“O gün” diyor Allahû Tealâ, “Ağızlarınızı mühürleyeceğiz. Siz konuşmayacaksınız. Uzuvlarınız haber verecekler, yaptığınız bütün işlemleri.”

İşte bu hayat filmleriniz, bütün yaptıklarınızı muhtevîdir, doğuşunuzdan ölünceye kadar. Ve orada size verilen mizanlarla kesin olarak tespit edeceksiniz ki; bütün fiillerinizin rakamsal değerleri pozitif ve negatif rakamlar olarak, zaid ve nakıs rakamlar olarak verilmiştir. Ve o gün hayat filminizi, hem hayat filminizi hem de düşüncelerinizin filmini gördüğünüz zaman verilen pozitif ve negatif rakamların en ufak bir haksızlığa uğramanızı imkânsız kıldığını göreceksiniz. Onun için Allahû Tealâ diyor ki:

21/ENBİYÂ 47: Ve Biz, kıyâmet günü adalet mizanlarını koyarız. O zaman, kimseye hiçbir şeyle zulmedilmez. Ve hardal tanesi kadar bir ağırlık olsa, onu getiririz (hayat filminde gösteririz). Ve Bize, hesap görücüler kâfidir. …

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu