Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Yönelin Eşlerin Birbirlerine Davranışları

Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş. Hedef, bütün insanları mutluluğa ulaştırmak.

Her şeyin en güzele dönüşmesi, aile yuvanızda mutluluğun oluşması, sizlerin göstereceği fedakârlığa bağlıdır. Bir an için hataların hepsinin size ait olduğunu düşünün ve yeni bir insan olmak üzere, Allah’ın huzurunda Allah’a söz verin ve eşinize gidin, sorun: “Hangi hatalarım varsa bana söyle, ben hepsini düzeltmeye hazırım. Bugünden itibaren sana farklı bir eş olacağım. Allah’ın ve senin istediğin gibi olacağım. Davranış biçimlerim, tam Allah’ın bana emrettiği standartları sergileyecek.”

Bunu yaptığınız gün, ilk adımı atmış olacaksınız. Siz bunu söyledikten sonra, sözünüzü tutabilirseniz o zaman sıra eşinize gelir. O da kendisinde hataları aramaya başlar. Sizin o müstesna davranışlarınız, onu doğruya yaklaştıracaktır.

Şeytan size böyle bir tatbikata girdiğiniz zaman der ki: “Zaten sana kötü davranıyordu, sen de bu davranışlarınla ona çanak tutuyorsun. Artık seni bir esir yerine koyar bu. Olmadık kötülüğü bırakmaz, sana yapmadığı kötülüğü bırakmaz.”

Ama şeytanın sözleri yalandır, tatbik mevkiine koyarsanız hiç de öyle olmadığını göreceksiniz.

Hanımlar derler ki: “Eşlerimiz, başka kadınlarla beraber oluyorlar.”  Siz onlara öyle bir davranış biçimi sergilemelisiniz ki; sizde buldukları sevgiyi, aile yuvası şefkatini başkalarında bulamasınlar. Aklın yolu birdir. Onları siz evinizde her cepheden mutlu edebiliyorsanız, onlar hiçbir zaman başkalarına gitmek gereğini duymayacaklardır. Öyleyse düşünün!  Allahû Tealâ sizi neden evlendirdi? Mutlu olmanız için evlendirdi. Eğer evlilik size mutsuzluk getirdiyse, huzursuzsanız, o zaman denemeniz lâzım gelen ilk şey; eşinizi değiştirmek değildir, denemeniz lâzım gelen ilk şey; kendiniz derhal değişmektir! Değiştiğiniz andan itibaren, sabırla sergilediğiniz bütün güzellikler, eşinizi her geçen gün biraz daha size bağlayacaktır . Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu