Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Ashabı-Meş’eme Ashabı Mey’mene Nedir?

          Değerli okuyucular; Kıyâmet günü bütün insanlık sadece 3 tane gruba ayrılır: VAKİA-7,8,9,10

1. grup: Ashab-ı meş’eme veya nefslerine zulmedenler. Yani günahları sevaplarından fazla olanlar, gidecekleri yer cehennem olanlar:

2. grup: Bu gruba ‘ashab-ı meymene’ diyor Allahû Tealâ veya ‘muktesitler’ diyor. Yani cennete girecekler.

3. grup: Bir de daimî zikre ulaşmış olanlar var. Adlarına Allahû Tealâ’nın ‘sabikûn’ dediği, hayırlarda yarışarak daimî zikrin sahipleri olan, nefslerinin kalbindeki bütün afetleri temizleyenler.Üst seviye cennetlerin sahipleri.

           Bütün insanların ilk uğrağı muhakkak cehennemdir.

19/MERYEM 71: Ve sizden biriniz (bile hariç olmamak üzere hepiniz), illâ (muhakkak) ona (cehenneme) varacaksınız. (Bu), senin Rabbinin üzerine (aldığı) kesinleşmiş bir hükümdür.

       Cehennemin kapıları öyle bir şekilde dizayn edilmiştir ki, kalplerinde küfür yazanlar onlara cehennem kapıları açılmaz. Sadece yerden 30 cm. civarında, belki kişilerin vücutlarına göre biraz daha değişik bir ortamda kaldırılır ve cehennemde kalacak olan bütün insanlar cehenneme burunları yere sürtünerek, yatar vaziyette, sürünerek girerler. Allahû Tealâ Kur’ân’ın kaç yerinde bunu söylüyor: “Cehennemde kalacak olanlar, cehenneme sürünerek girerler, burunları yere sürtülerek girerler.”   

54/KAMER 48: O gün yüz üstü (sürünerek) ateşe sürüklenirler. “Sekarın (alevli ateşin) dokunuşunu tadın!” (denir).

          Cennetlikler uçarak giriyorlar cehenneme. Çünkü şeffaf kapılar onları geçiriyor. Kapıların içinden uçarak cehenneme girecekler cehennemi görüp ham ve şükürler ile oraya azap için girmedikleri için uçarak ayrılacaklar ve doğru ait oldukları cennet bölümüne ulaşacaklardır. Olay cennetlikler içinde cehennemlikler içinde bitmiştir. Cennette sonsuz bir mutluluk, cehennemde sonsuz bir mutsuzluk; ikisinin de değişmesi mümkün değil! Cehennemde kalanlar ebediyyen orada kalacaklardır. Hiçbir zaman oradan çıkıp cennete ulaşmaları mümkün değildir. Cennete girenler ebediyyen orada kalacaklardır. Hiçbir zaman oradan çıkıp cehenneme gitmeleri mümkün değildir. Kuranı kerimde  bunu işaret eden tek ayet yoktur. Ama  54 ayet bunun mümkün olmadığını söylüyor. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu