Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Allah’a Tevekkül

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş. Hedef, bütün insanları mutluluğa ulaştırmak.

Öyleyse Allahû Tealâ’nın sizinle olan ilişkilerine dikkat edin. O, sadece mutlu olmanızı ister. Ve mutluluğun standartlarını size vermiş.

Allahû Tealâ: “Eğer inanıyorsanız Bana güvenin.” diyor Allahû Tealâ. Eğer güveniyorsanız bilin ki sizi yenecek yoktur. Eğer Bana güveniyorsanız Ben sizi mutlu ederim. Ruhunuzu da vechinizi de nefsinizi de iradenizi de Bana ulaştırmanızı mutlaka sağlarım. Ve bunu siz yapmayacaksınız, Ben yapacağım. Size, Bana olan ibadetlerinizi sevdireceğim.” diyor Allahû Tealâ.  “Ben sizlere bunu, yapmadığınız bir şeyi; Bana karşı yapmak istemediğiniz bir şeyi zorla yapın, Bana ibadet edin demiyorum.” diyor Allahû Tealâ. “İbadetleri size Ben sevdireceğim. O zaman bunların sizin için bir yük olmadığını, bir zevk olduğunu yaşayacaksınız.” diyor.

            3/ÂLİ İMRÂN 139: Ve gevşemeyin ve mahzun olmayın! Eğer mü’min iseniz, üstün olan sizsiniz.

            3/ÂLİ İMRÂN 159: O zaman, Allah’tan bir rahmet sebebiyle onlara yumuşak davrandın. Ve eğer sen, kaba, katı yürekli olsaydın, mutlaka senin etrafından dağılırlardı. Artık onları affet ve onlar için mağfiret dile ve işler konusunda onlarla muşavere et (danış). Azmettiğin zaman, artık Allah’a tevekkül et. Muhakkak ki Allah, tevekkül edenleri (Allah’a güvenenleri) sever.

             3/ÂLİ İMRÂN 160: Eğer Allah size yardım ederse, o zaman sizi yenecek yoktur. Ve eğer sizi yardımsız (yüz üstü) bırakırsa, ondan sonra size kim yardım eder. Öyleyse mü’minler, Allah’a tevekkül etsinler (Allah’a güvensinler).

Değerli okuyucular;  yaşamanın sırlarına dikkatle bakın. Eğer iblis sizi etrafınızdaki negatif olaylara indekslemişse, odak noktanız onlarsa, insanların sizlere karşı yaptığı yanlış davranışlar; sizi üzecek davranışlarsa ve siz bunlardan etkileniyorsanız, siz tasavvufu hem bilmiyorsunuz hem yaşamıyorsunuz; İslâm’ı yaşamıyorsunuz. Tasavvuf, İslâm’ın yaşanmasıdır. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu