Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Allah’a (C.C) Güvenmek

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

             Değerli okuyucular; şu dünyada başka insanlar da yaşıyor. Herkes bizim standartlarımızda yaşamıyor. Bir kısmı şeytanla işbirliği halinde. Bir kısmı Allah ile hiç ilişkisi olmayan insanlar. Bir kısmının kalbi sadece insanlara kötülük yapmak için çalışıyor. Böyle olabilir. Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar, Allah sizinleyse, siz bunun farkındaysanız, onlar size bir zarar veremezler. Bakınız, ne diyor Allahû Tealâ Mâide Suresinin 105. âyet-i kerimesinde:

5/MÂİDE 105: Ey âmenû olanlar! Nefsleriniz, üzerinizedir (nefsinizin sorumluluğu üzerinize borçtur). Siz hidayette iseniz, dalâletteki bir kimse size bir zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman yapmış olduğunuz şeyleri size haber verecek.

            Her olayı hiç üzüntü duymadan da geçirmek mümkündür. Allah sizinle beraberse, Allah’ın sizinle beraber olduğuna inanıyor ve O’na güveniyorsanız, başkalarının sonsuz üzüntülere duçâr olacağı olaylar sizi etkileyemez. Siz Allah’ı dost etmişseniz, olaylar sizin üzerinizde bir tesir vücuda getiremez. Eğer Allah’a ulaşmayı dilerseniz Takva elbisesi giymiş olacaksınız, bir zırh kuşanmış olacaksınız.

           Öyleyse: “İnsanlar bana düşman oldu. Bu insanların yaptığı düşmanlıklar beni çok mutsuz ediyor. Ailemin fertleri başka başka hastalıklardan hepsi hasta. Dünya geçiminde sıkıntı çekiyorum. Etrafımdaki komşular beni hiç sevmiyorlar. Her an etrafımda sıkıntı yaratan insanlar mevcut. Ben mutsuz olmayayım da kim mutsuz olsun?” diyorsanız  Yanılıyorsunuz. Unutmayın, Allah’a ne kadar güvenirseniz, O sizi o kadar iyi şartların içine alır. O’na güvenmek asıldır. Ya  güvenirsiniz ya da güvenmezsiniz. Eğer güvenmezseniz hayatı boyunca hep hayatından şikâyet eden, devamlı huzursuzluklar içinde yaşayan bir insan olursunuz.  Ya da Allah’a güveneceksiniz, hangi sıkıntı gelirse gelsin, onu göğüslemeye her zaman hazır olacaksınız. Tabi ki  Allah’ın yardımlarıyla.

          Sahabeyi düşünün. Onlar çok büyük sıkıntılar çekti. Hangimiz onların çektiği sıkıntıyı çekebilir? 3 sene boyunca lüzumlu, yeterli gıdayı hiçbir zaman alamamak, aç kalmak! Ama mutluydular hem de  çok mutluydular. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu