Yazarlarımız

Allah’a Yönelin! Allah (C.C.) Ve İnsan Sevgisi

           Değerli okuyucular;  Size bir sorumuz var. Allah (c.c.) tarafından daha çok sevilmek ister miydiniz? Eğer öyleyse, istiyorsanız, o zaman etrafınızdaki insanları sevin. Onlara zulüm etmeyin. Unutmayın! Zulmetmek sizi  onlar tarafından sevilmeyen bir insan yapar. Bu da size Allah katında çok şeyler kaybettirir.

             Sevgisiz  bir toplum düşünülemez. Hangi ortamda olursanız olun, aranızda mutlaka sevginin sahipleri vardır. Onlardan sevmeyi öğrenin. Sevgiyle dolu bir hayatınız olsun. İnsanlara sevgiyle bakın, sevgiyle yaklaşın. Onları sevdiğinizi her zaman belli etmelisiniz. “Ben onları seviyorum ama onlara göstermek içimden gelmiyor.” diyorsanız, hayır! Sevmiyorsunuz.

              Sevgi fışkırır. Dışarıya kendisini mutlaka belli eder. Hanginiz, hangi tanıdığınız için ne kadar fedakârlık edebilirsiniz, söyleyebilir misiniz? Sevgi fedakârlıktır. Siz hiç fedakârlık etmeden başkalarının sizin için fedakârlık etmesini bekliyorsanız, bunun adı sevgisizliktir.

               İnsanlara her zaman onların sizden beklediği güler yüzü göstermelisiniz. Onlarla meşgul olmalısınız. Her halinizle onları ne kadar çok sevdiğinizi göstermelisiniz. Eğer içinizde sevgi varsa, zaten bu otomatik olarak ortaya çıkar. Özel bir gayret sarf etmeniz gerekmez.

              Nefretin yerini tamamen sevgiye çevirecek olan şey daimî zikirdir.    O zaman her istikamette sevgi dolu olursunuz. O zaman sizin için düşmanlık biter. Size kötülük etseler de insanlardan nefret edemezsiniz. Hangi ölçüde kötülük olursa olsun bu nefreti oluşturamaz. Onlar sadece kötülüğü yaparlar ve orada kalırlar, gözünüzde küçülürler. Ama onlardan nefret edemezsiniz. Onları da seversiniz, sevmemezlik edemezsiniz. “Herkesin öyle davranmakla mutlaka kendi cephesinden haklı sebepleri vardır.” dersiniz.

           Neden bahsediyoruz? Öyleyse ne yapmanız lâzım? Allah’ın sevgilisi olmak istiyor musunuz? Allah’ı seveceksiniz. Allah’ı sevdikçe etrafınızdaki insanları seveceksiniz. Etrafındaki insanları sevmeyen, onları sevgisiyle kucaklamayan, kuşatmayan insanın Allah’ı sevmesi de mümkün değildir. İki sevgi birbirinden ayrılmaz.Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu