Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Yönelin! Allah (C.C) Sevgisi

           Değerli okuyucular; Peygamber Efendimiz  (S.a.v) diyor ki;   Seviniz, sevdiriniz. Nefret etmeyiniz, nefret ettirmeyiniz!

          Hiçbir zaman nefsimizdeki afetler insanları sevmenize uygun zemin hazırlamaz. Bütün insanlar da kulvara nefsleri %100 büyük afetlerle dolu olarak girerler. Allah’a ulaşmayı dileyene kadar da hiçbir değişiklik olmaz. Kişi açık ve kesin bir standart içinde şeytanın izindedir. Ve insanlara ne kadar çaktırmamaya çalışsa, gizlemeye çalışsa aslında iç dünyasında hep başkalarına kötülük etmek, onlardan intikam almak, onlardan üstün olduğunu onlara kanıtlamak, her zaman iç dünyasındaki hâkim unsur budur. Nefsinin ve  Şeytanın tesiri ile İnsanlar hep buna çalışır.

        Unutmayalım, sevenler sevilir. Gene unutmayın, seven sevdiğine koşar. Nefret eden nefret ettiğinden kaçar. Onunla karşılaşmak istemez, birlikte olmak istemez.

        Neden bazı insanlar etrafındaki insanlara karşı sert, haşin ve sevilmiyorlar? Arkasında sadece onlardaki sevgisizlik var. Ne uğruna bunu yapıyorlar? Etrafındaki insanları neden kırıyorlar? Hangi sebeple onların üzülmelerine sebebiyet veriyorlar? Hiç sordunuz mu kendi kendinize?

         Kim böyle yapıyorsa, “Ben bu huyumdan kurtulmak istiyorum.” diyor . Ama kurtulmanın yollarını gösterdiğiniz zaman onun tatbikatı gerçekleşmiyor. İnsanlar kolay kolay huylarından vazgeçmiyorlar. Bütün bu negatif faktörleri devreden çıkaracak olan, sizi hedefe ulaştıracak olan tek ibadet, zikirdir. Zikri ibadetlerin en üstünü olarak değerlendirin. En güzel standartlarda büyük gayretlerin sahibi olursanız mutlaka seversiniz, severseniz  göreceksiniz ki mutlaka sevilirsiniz. Öyleyse sevmek mukaddestir. Nefret her zaman şeytan tarafından kullanılan bir pisliktir.

           Allah’a (c.c.) yakın olmak mı istiyorsunuz? Önce Allah’ı seveceksiniz. Ne kadar çok severseniz o kadar çok Allah’a ait olursunuz. Bunun mânâsı, Allahû Tealâ’nın da sizi o kadar çok sevmesidir. Siz Allah’ı bir ünite seviyorsanız, bilin ki Allah-û Tealâ sizi en az bin kat sever. Siz iki ünite sevdiğiniz zaman, O’nun sevgisi iki bin kata çıkar, iki bin ünite olur. Öyle bir sevgi ki; karşılıksız ve sonsuz mükâfatları sevdikçe artırır. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu