Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin, Yıllarınız Boşuna Geçmesin!

 Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş.

           Allah, sizden sadece ve sadece mutlu olmanızı ister. İşte bunu oluşturacak olan dizayna baktığınız zaman, bunun omurgasını “sevgi” teşkil eder. Sevginin de omurgası; Allah sevgisidir. Allah sevgisi; bütün sevgilerin ötesindedir ve hepsinin doğurucusudur. Başka insanlara karşı sevgiyi doğuran, Allah sevgisidir.

           Bilin ki; sevmek hayatınızın temelini teşkil eder. Sevin! Her güzel şeyi sevgiyle yaşadığınızı göreceksiniz. Sevgi, hayatınızın temelini teşkil etmeli. Allah’ı sevdikçe, Allah’a  karşı sevginiz arttıkça, başka insanları da sevecek, başka insanlara karşı da sevginiz artacak.

        Allah ile aranızdaki ilişki; önce Allah’tan hoşlanmayla başlar. Bir gün boşlukta olduğunuzu hissedersiniz: “Bugüne kadar acaba ben niçin yaşadım?” diye hayatınıza bir göz atarsınız ve boşlukta olduğunuzu görürsünüz. Dayanmanız lâzım gelen, size yardım edecek bir varlığın, mevcut olup olmadığını düşünmeye başlarsınız. O güne kadar belki size hiç anlatılmayan bir “Tanrı” kavramı, o zaman aklınıza gelir. Yıllarınız boşuna geçmiştir. Hangi yaşta olursanız olun, aklınız başınıza geldiyse, o zaman sizin için mutluluk başlıyor demektir.

         Evvelâ kesin olarak şunu bileceksiniz ki; Allah’sız bir mutluluk  mümkün değildir. Sakın zevkleri mutlulukla karıştırmayın. Zevkler genellikle arzunun sonucudur.  Bir tatmin hissi, sonra yeniden açlığa mahkûm olmak… Hayatınız böyle geçer. Sadece o tatmini yaşadığınız zaman, orada duyduğunuz memnuniyet, haz sizi o zaman süresi içerisinde mutlu olduğunuz neticesine ulaştırır. Mutlu değilsiniz, sadece bir zevki yaşadınız. Zevk biter, yerini yeniden açlığa terk eder. Hiçbir zaman mutlulukla zevk aynı şey değildir. Zevk yaşanır, başlar ve biter. Mutluluk bitmez. Mutluluk hep yaşanır. Saygılarımla…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu