Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sünnet-i Seniyye 

Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu eder.

           Bir insanın  sonraki hayatta gideceği yer, ya Allah’ın cennetidir ya da  Allah’ın cehennemidir. Allah-û Tealâ insan adı verilen bu mahlûku o kadar çok seviyor ki; ufukları sonuna kadar açmış. Diyor ki: “Siz sadece bir dilekte bulunacaksınız: Bana ulaşmayı dileyeceksiniz. Bu dileğiniz Benim için yeterlidir. Ben size namazı sevdireceğim. Oruç tuttuğunuz zaman açlıktan sizi kurtaracağım. Zekât verdiğiniz zaman, bu verdiğiniz para sizi sıkmayacak, sevindirecek. Namaz kıldığınız zaman bundan zevk alacaksınız. Zikir yaptığınız zaman zevklerin en büyüğünü yaşayacaksınız. Ben, Bana ulaşmayı dileyen sizleri Kendime ulaştıracağım. Yani sizlerin ruhlarını Kendime ulaştıracağım. Ben ulaştıracağım.”

          Şimdi görevleri ikiye ayıralım:

          Allahû Tealâ diyor ki: “Sizin göreviniz sadece Bana ulaşmayı dilemek. Benim görevim, sizlerin ruhunu, o Bana ulaştırmayı dilediğiniz ruhunuzu (ki Benim ruhum), onu Kendime ulaştıracağım. Eğer siz Bana ulaşmayı diledikten sonra ölürseniz 1. kat cennet, eğer mürşidinize tâbî olduktan sonra ölürseniz,  2. kat cennetin sahibisiniz. Eğer ruhunuzu Bana ulaştırıp da ondan sonra ölürseniz, 3. kat cennetin sahibi olursunuz. Yaşarsanız, o şartları muhafaza edebildiğiniz taktirde o zaman dünya mutluluğunun yarısını yaşarsınız. Günde gene 7 vakit namaz kılacaksınız. Aslında namazın farzları 5 vakittir ama 2 defa da sünnet var.”

           Sünnet-i seniyye, kuşluk sünnetini ve teheccüdsünnetini getirmiş. Peygamber Efendimiz (S.A.V) ve O’nun sahâbesi  günde 7 vakit namaz kılmışlar. Bizler de onlar  ne yapmışsa, onların aynını tatbik edebiliriz. Onlar  Sadece Ramazan ayında oruç tutmamış. Normal standartlarda her  Perşembe de  oruç tutmuşlar. Bizde bu şekilde yapabiliriz ve bu bizi büyük mutluluklara ulaştırır. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu