Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Mutlu Yaşamak Bir Hünerdir

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş. Hedef, bütün insanları mutluluğa ulaştırmak.

            Allah ile olan ilişkilerinizde Allah’a dikkatle bakın. O, sizin sadece ve sadece mutlu olmanızı ister. Mutlu olmanızın ötesinde sizden hiçbir talebi yoktur.  Allah-û Tealâ  sizin üzülebileceğiniz hiçbir şeyi istemez. Sadece sizi mutlu kılacak olan şeyleri vücuda getirmenizi ister. Ama buna karşılık iblis, devamlı sizin mutsuz olmanız konusunda bir faaliyetin sahibidir.

            Unutmayın, Kur’ân-ı Kerim bir saadet (bir mutluluk) davetiyesidir; bütün insanlığa ve size de. Hani şu anda “Acaba bu dünyada benden daha mutsuz, benden daha huzursuz, benden daha sıkıntılı bir insan var mı?” diye düşünen kişiye de.   Etrafındaki insanlardan zarara uğramış olan, bir çözüm yolunun olmadığını zanneden, herkesin kendisine düşman olduğu kanısında olan, dünyanın en mutsuz insanı olduğunu düşünene de.

            Allahû Tealâ sadece mutlu olmanız için Kur’ân-ı Kerim’i indirdi. Ama siz gözlerinizi Allah’a değil, kalbinizi Allah’a değil, dünya işlerinin sadece sizi üzen kesimlerine çevirdiniz. Onlarla meşgul şu anda kafanız. Komşularınız size neden kötü davranıyor, kafanız onunla meşgul. Etrafınızdaki insanlar neden rahatsız, hasta; onunla meşgul. Neden o insanlar sizinle anlaşmazlıklar vücuda getiriyor, onunla meşgul.

            Mutlu  Yaşamak bir hünerdir. Sadece Allah’a sığınanlar, çözümleri Allah’tan, gece gündüz Allah’a yalvararak dileyenler elde eder. Dünyadaki şartlar ne olursa olsun, onlar hep mutludurlar.

               Hanginiz dayanabilir 3 yıl süreyle yiyeceğini ölmeyecek kadar alabilme sıkıntısına? Asr-ı saadeti yaşayan sahâbe ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) bunu yaşadılar. 3 yıl muhasaraya tâbî kılındılar, karınlarına taş bastılar ama dayandılar. Şikâyet etmediler, Allah’a güvendiler. Ne oldu? Mekke’yi yeniden onlar fethetti. Onlar asr-ı saadeti yaşadılar. Onlar dünya saadetinin sahibi oldular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu