Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Mutlu Et! Mutlu Ol!

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu eder.

              Peki  Allah-û Tealâ niçin acaba zikri de çok zikri de yani günün yarısından, 12 saatten daha fazla zikri de daimî zikri de farz kılmış? Çünkü üçü de sırasıyla daha mutlu, daha mutlu, daha mutlu yapar insanı. Bu noktaya ulaşabilen kişi daimî zikirdedir. O dünyadaki en mutlu insanlardan biridir. Çünkü nefsinin kalbinde hiç afet kalmamıştır. Allah-û Tealâ’nın istediği şey ne ? İşte bu, onun nefsinde afet kalmaması demek; herkese karşı o kişi, onlara sadece mutluluk verebilen birisi olacaktır artık. Asla kimsenin kalbini kıramaz. Kimseye bir kötülük yapamaz. Ama bütün gücüyle başka insanların mutluluğu için çalışır. Çünkü bilir ki; bu aslında kendisi için çalışmaktır aynı zamanda. Neden?

             Etrafınızdaki insanlara dikkatle bakın. Onların her birine, ne kadar mutluluk verebilirseniz Allahû Tealâ size de aynı miktardaki mutluluğu mutlaka yaşatır. Öyleyse üç kişiye ‘A’ kadar mutluluk verebilen bir insan ‘3A’ kadar mutluluğu, bu kişilere verdiği mutluluk sebebiyle kendisi de yaşayacaktır. Ama aynı kişi, bir başkasına da mutluluk veriyorsa, onun da karşılığını Allahû Tealâ kendisine yaşatır. Bir başkasına daha mutluluk veriyorsa, onun da mutluluğunu kendisine yaşatır. Etrafınızdaki her insan, sizin için bir hazinedir, bir güzellik numunesidir, bir imkândır, bir mutluluk parametresidir.

             Öyleyse insanları sevelim. Unutmayalım ki, biz bir kişiyiz. Basit olarak söyleyelim. Etrafımızda 10 kişi varsa, 10 kişinin her birine ‘A’ kadar mutluluk vermeyi başarmışsak, Allah-û Tealâ onlara verdiğimiz mutluluğun aynını bize ulaştıracağı için biz ‘10A’ kadar mutlu oluruz. Bu sayıyı istediğiniz kadara ulaştırmak, istediğiniz kadar arttırmak mümkün. Sizi başkalarını mutlu etmenin mutlu etmesi faktörlerden sadece bir tanesidir. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu