Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Kuran-I Kerim Mutluluk Davetiyesi

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş.

          Allahû Tealâ, indirdiği Kur’an-ı Kerim’iyle hepimize, biz istersek bizi mutluluğa ulaştıracağını garanti ediyor. Diyor ki, – “Ey insanlar, duyduk duymadık demeyin! Siz mutlu olmayı diliyorsanız, benim Kur’an-ı Kerim’de size verdiğim tavsiyeleri yerine getirin ki, Ben sizi mutlu edeyim. Hedefim hepinizi mutlu etmektir.”

         Ve buna karşılık şeytan ne diyor: “- Ey insanlar, ben size doğrudan seslenemem. Çünkü benim şeytan olduğumu anlarsanız, o zaman beni dinlemezsiniz. Ben, başka insanları vasıta olarak kullanıp, Allah’ın bütün güzelliklerini yavaş, yavaş çirkinlikler haline dönüştürmek istiyorum. Ne yazık ki O’nun Kur’an-ı Kerim’deki sözlerini değiştiremem. Çünkü Allahû Tealâ, Kur’an-ı Kerim’ine ‘Bu kitabı biz indirdik, O’nun muhafızı biziz’ diye âyet koymuş. Ben bunu yapamam. Ama Kur’an-ı Kerim’i değiştiremeyen ben, zaman içerisinde insanlar kitaplar yazarken, onlara yanlış şeyler öğütleyerek, Kur’an’da sizi mutlu edecek neler varsa hepsini yok etmek hedefindeydim ve bugün onu başardım.” İşte şeytan böyle söylüyor. Bunu da size hiçbir zaman ulaştırmayı, açık açık bunu söylemeyi düşünmez. Ama davranışlarının arkasında yatan gerçek budur.

           Neden bahsediyoruz? Allahû Tealâ kainatta en çok insanı seviyor. Neden? Çünkü bütün kainatı insan için yaratmış. Üstelik insanın emrine vermiş; bir. İnsanı kendisi için yaratmış; iki. Öyleyse bütün insandan başka yarattığı canlı ve cansız her şeyi insan için yarattıysa, en çok sevdiği mahlûkun insan olduğu kesin. En değerli mahlûkunun insan olduğu kesin.

             Eee… bu en çok sevdiği, en değerli mahlûkunun sadece mutlu olmasını istiyor. Çünkü Kur’an-ı Kerim’i bu söylediğimiz amaçlar doğrultusunda indirmiş. Gerçekten Kur’an-ı Kerim’de Allah-û Tealâ, bütün insanları saadete davet ediyor mu? Ediyor tabii. Bütün insanlardan Yemin almış, Misak almış, Ahd almış Allah-û Tealâ ezelde. Bunları yerine getirenlere hem dünya hem ahiret mutluluğu müjdesi veriyor. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu