Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! İslâm “Teslim ” Demektir

Değerli okuyucular;  İslâm “teslim ” demektir. Sizler de ruhunuzu, fizik bedeninizi, nefsinizi ve iradenizi Allah’a teslim etmeyi başarmak üzere harekete geçerseniz, Allah’tan büyük yardım alırsınız ve adım adım mutluluğunuzun arttığını görmek, zikirlerinizi arttırdıkça mutluluğunuzun buna paralel bir seyirle devamlı arttığını görmek ve yaşamak, sizi daha üst kademelere adım adım taşıyacaktır.

            Zikir yapmak; konunun temeli budur. Allah kelimesini “Allah, Allah, Allah, Allah, Allah” diye sesle veya sessiz, hatta dilinizi bile kımıldatmadan “Allah” kelimesini iç dünyanızda kullanmanız da sizi gene hedefe götürür.

            Hayatınızın her saniyesi filme alınıyor. Ya derecat kazanıyorsunuz ya da kazanamıyorsunuz ya da kaybediyorsunuz. Eğer hiç kimseye bir zararınızın olmadığı bir noktada zikir yapmıyorsanız; derecat kazanmıyorsunuz, kaybediyorsunuz.  Çünkü Allahû Tealâ:

1- Zikri farz kılmış. 2- Çok zikri de farz kılmış. 3- Daimî zikri de farz kılmış.

              Allah’ın İstediği ne?  İstiyor ki; hepiniz en üst kat cennetlere, mesela en üst kat Adn cenneti; Adn cennetine girin. Sonsuza kadar orada dünyadaki, kâinattaki en mutlu insanlar olarak yaşayın.

               Ne mutlu bizlere İslâm’ız yani Allah’a teslim olanlardanız. İslâm “teslim olan” demek.

 Şu  dünya adı verilen gezegende bu devirde doğmuşuz, bu devirde yaşıyoruz. Allah’ı hiç tanımadan, Allah’sız yaşayan bir insan olsaydık, mutlu olabilmemiz mümkün olabilir miydi? Hiçbir şekilde olamazdı. Allah’ın koyduğu kanunlar var. Mutluluğun temelinde de Allah var. Hiç kimse Allah’la beraberliği olmadan mutluluğu yaşayamaz. Bu insan çok zenginse herşeyi, ne istiyorsa dünya üzerinde onların hepsini satın almak imkânı varsa; neyi satın alabilirse alsın, mutlu olamaz. Bir insanın mutluluğu; iç dünyasında, dış dünyasında yani başka insanlarla ilişkilerde ve Allah ile olan ilişkilerde mutluluğu yaşaması. Bir insanın kendi iç dünyasında mutluluğu yaşayabilmesi zikirsiz asla tahakkuk edemez.  Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu