Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Bir Tek Dilek

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini ister.

            Allah’ın kanunları var. Yüce Allah, O’na ulaşmayı dilememizi istiyor. Eğer dilersek bizi Kendisine ulaştıracağını söylüyor. Bir dilek: “Yarabbi, ben de Sana ulaştırmayı diliyorum. Beni de Sana ulaştır, ne olur Yüce Allah’ım!”

           İşte böyle bir dileğin kalpten yapılması halinde, Allah-û Tealâ o kişinin ruhunu mutlaka Kendisine ulaştırır ve  bu dilek tek başına o kişiyi cehennemden kurtarır. Bu kişi bir ton suç işlemiş olsun; onların hepsi değersiz olur, negatif değerlerini kaybeder. Bu kişi sadece bir dilek sebebiyle, Allah’a ulaşmayı gönülden dilediği için mutlaka günahları örtülür.

           Öbür taraftan konunun bir başka cephesi, bir kişi Allah’a mülâki olmayı inkâr ederse, Allah’a mülâki olmayı dilemenin bir insanı cehennemden kurtaracağına inanmazsa, Allah’a ulaşmayı dilemenin o kişiyi mutlaka Allah’a ulaştıracağına inanmazsa, o zaman o kişi kurtulamıyor.

          18/KEHF-105: İşte onlar, Rab’lerinin âyetlerini ve O’na mülâki olmayı (ölmeden evvel ruhun Allah’a ulaşmasını) inkâr ettiler. Böylece onların amelleri heba oldu (boşa gitti). Artık onlar için kıyâmet günü mizan tutmayız.

          Şeytan, iblis, insan adı verilen en büyük düşmanlarının başına öyle bir çorap örmüş ki; insanlar her seferinde bu çorabı başlarının üzerinde fark etmemişler bile.

          Bundan 14 asır evvel Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V), Allah’a ulaşmayı dilemeyi Kur’ân âyetleri gereğince öğrendi. Bütün sahâbe Allah’a ulaşmayı dilediler; tagutun kulu olmaktan kurtuldular, Allah’ın kulu oldular.

Ne diyor Allahû Tealâ?

          ZUMER-17: Ve onlar ki; taguta (insan ve cin şeytanlara) kul olmaktan içtinap ettiler (kaçındılar, kendilerini kurtardılar). Çünkü Allah’a yöneldiler (Allah’a ulaşmayı dilediler). Onlara müjdeler vardır. Öyleyse kullarımı müjdele!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu