Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Allahû Tealâ’nın Bütün İnsanlara Adaleti

           Değerli okuyucular;  Allah’ın bir kanunu var. Eğer paranızı siz bir başkasına onu mutlu etmek için vermişseniz; Allah size daha fazlasını verir. En az o kadarını mutlaka Allahû Tealâ size geri verecektir. Allah-û Tealâ’nın adalet mekanizması bunu gerektirdiği cihetle, deneyin.

              Birisi size kötülük ettiği zaman siz mutsuzluk duyarsınız ve hep içinizden onu mutsuz etmek iştiyâki gelir. Ama başarabilirseniz o kendisinin, size kötü davranan kişinin kendisinin derecat kaybettiğini ama sizin onun kaybettiği derecatı sizin kazandığınızı düşünürseniz, bu sizi doğruya iletebilen önemli bir etken olabilir. Etrafınızdaki insanlardan size kötü davranan herkes, böylece aslında size hizmet etmiş oluyorlar; çünkü size derecat kazandırıyorlar.  Burada çok önemli bir konuyu dikkatinize sunmak istiyorum. Ne kadar yaşarsınız bu dünyada? 100 sene yaşadığınızı düşünelim, 120, 150 sene yaşadığınızı düşünelim. Sonsuz bir cehennem hayatının yanında bu 100 sene, 150 sene ne yazar ki? Cehennem hayatının sonu yoktur. Gene cennet hayatının da sonu yoktur.

                Öyleyse, Allahû Tealâ bütün insanlara adaleti; devam eden hayatında mutlaka ispat ediyor ki, adalet yerini bulur. İnsanlar, insanlara en güzel davranışlarda bulunsalar, onları sadece mutlu etmeye çalışsalar, evvelâ kendilerinin ne kadar mutlu olduğunu yaşayacaklardır. Bunu bir defa yaşarlarsa, birkaç defa daha aynı istikamette gayretleri olacaktır muhakkak. Her seferinde başkalarına, onları mutlu edecek davranışları ulaştırdıklarında asıl kendilerinin mutlu olduğunu kesin bir şekilde yerleştirdikten sonra, yerine o insanlar başkalarına hep en güzel davranışları sergileyeceklerdir. Ama şeytan insanları devamlı olarak ya da şeytanlar diyelim, herkesin etrafında şeytanlar bulunur çünkü. Gayretleri nedir? İnsanlara yanlış istikametlerde düşünceler kabul ettirerek, onları mutsuz etmek olduğu gibi bu mutsuzluğun arkasında başkalarını mutsuz etmeleri var olacağı için herkesi mutsuz etmeyi sağlamış oluyorlar. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu