Yazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Allah’ı Severseniz, Herkesi Ve Her Şeyi Seversiniz

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini  ister.

           Allah’a ulaşmayı dilemeyenler, Allah’ı sevmeyenler, o gün (öldükleri gün) bu ibreti yaşayacak olanlardır. Kendilerine ne kadar yazık ettiklerini, şu dünyada yaşadıkları sürece ne kadar büyük fırsatlar kaçırdıklarını, dünyada zevk zannettikleri şeylerin, mutluluk zannettikleri şeylerin kendilerini mutlu etmediğini ancak o zaman öğreneceklerdir.

          Şeytan hiç kimsenin dostu değildir. İnsanlar, insan ve cin şeytanlara (taguta) dost olurlar.  Ne diyor Allahû Tealâ? 

2/BAKARA-257: Allah, âmenû olanların (Allah’a ulaşmayı dileyenlerin) dostudur, onları (onların nefslerinin kalplerini) zulmetten nura çıkarır. Ve kâfirlerin dostları taguttur (onlar, şeytanı dost edinirler, şeytan kimseye dost olmaz), onları (onların nefslerinin kalplerini) nurdan zulmete çıkarırlar. İşte onlar, ateş ehlidir. Onlar, orada ebedî kalacak olanlardır.

           Her geçen gün kalpleri kararak yaşarlar. Allah’ı hiç sevemeden, belki insanları da hiç sevemeden… Sadece sevgisiz, nefrete de dayalı bir ömür yaşayarak, şu dünyada hayatlarını tüketirler. Nefslerinin kalbine, bir damla sevgi girmeden bu dünyadan ayrılacaklardır.

            Öyleyse muhtevaya dikkatle bakın! Sevgisiz bir hayat geçirmek, bir ömrü boşuna tüketmek veya Allah’ı sevmek, insanları sevmek, sevgi üzerine dayalı bir mutluluğu yaşamak…

            Sevgi; mutluluktur. Nefret; huzursuzluktur. Nefret eden insanlar huzursuzdurlar. Sevmek; Allah’la, nefret; şeytanla ilişkilidir.

            Hayatınız boyunca “sevmek” şiarınız olsun (hedefiniz olsun)! Allah’ı sevin! Allah’ı severseniz, Allah’ı sevebilirseniz herkesi seveceksiniz, ki sevgi, hayatınızın yön göstericisi olacaktır. Allah’ın sizden istediği şey; mutlu olmanızdır. Mutlu olmanın kapısında sevgi bekler. Cennetin kapısı, sevgi anahtarı ile açılır. Seven insan; Allah’a ulaşmayı diler. Allah’a ulaşmayı dilemekse cennetin anahtarıdır. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu