Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Allah’a Açılan Bütün Kapılar

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu ettiği için  Kur’ân-ı Kerim’i indirmiş. Hedef, bütün insanları mutluluğa ulaştırmak.

          Bu dünya nasıl bu kadar değer kazanıyor gözümüzde ki; her şey bizi mutsuz ediyor?  Allah’a güveniyor muyuz? Eğer hakkınla güvenseydik, bu mutsuzluk çukurunda olmazdık.

           Allah bizimle beraberdir. Hiç bırakmaz bizi, biz O’nu bırakmadıkça. Ama biz O’ndan çözünmüşsek, şu dünyanın sıkıntıları bizi Allah’a bakamayacak kadar kuşatmışsa, Allah’ı defterden silmişsek, O’na ibadet etmenin bir zevk olduğunu hiç yaşayamıyorsak, o zaman yanlışlıklar içindeyiz. Ne zaman Allah’a yönelirsek, dünya problemlerinin bizi yakalayamadığı, kıskıvrak bizi mutsuz edemediği bir yeni zemine oturacak geminiz, hayat geminiz. Allah’ın temel emri odur: “Bana tevekkül edin.” diyor. “Bana güvenin.” Diyor, Allah-û Tealâ.  Eğer Allah’a güvenirseniz, o zaman,  huzursuz olmanın üzerine bir sünger çekmeyi başaracaksınız.      

           Kur’ân, bir mutluluk kitabıdır. O’nu ne kadar tatbik edebilirseniz o kadar hayattasınız. Yoksa bir ölüyüz. Şu dünyada Allahû Tealâ,  Allah’a ulaşmayı dilemeyen bütün insanların gözlerinin kör olduğunu, kulaklarının sağır olduğunu, kalplerinin idrak edemediğini söylüyor.

          Bütün insanlarda Allah’a açılan bütün kapılar, , Allah’a ulaşmayı dilediği güne kadar kapalıdır, şeytanın bütün kapıları da açık. Öyleyse Allah’a ulaşmayı dileyerek dirilebiliriz.

            Allah sizi şu dünyanın dertleriyle üzülmeniz için yaratmadı. Siz Allah’a yöneldiğiniz zaman o dertlerin size en ufak bir tesiri kalmaz. Beklemediğiniz yerlerden Allah-û Tealâ kapılar açar. Öylesine kapılar açar ki; mutluluktan camları açıp bağırmak geçer içinizden mutluyum diye. Ama bunlar sizin bir kulağınızdan giriyor, öbür kulağınızdan çıkıyorsa o zaman Allah-û Tealâ sizi üzmüyor, siz şeytanın tesiri altında kendini üzüyorsunuz. Hanginiz şu anda bir üzüntünün sahibiyse o, kesin olarak Allah ile yeterli ilişkinin sahibi değildir. Allah’a yeterli boyutta yönelmiş değildir. Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu