Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Allah (C.C) Sevgisi

           Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu eder.

             Allah her zaman sizinle beraber olmak ister. Her zaman sizleri en güzel standartlara ulaştırmak ister. “Mutluluk” hepinizi ulaştırmak istediği hedeftir ama bu, Allah’ın hedefidir. Ve sizin iradenizin bu hedefe paralel bir yön kazanması halinde fonksiyonel olur.

            Öyleyse siz, Allah’a ulaşmayı dilemedikçe, Allah sizi Kendisine ulaştırmaz. Sonraki kademelere de geçemezsiniz. Allah sizi Kendisine ulaştırmayı diliyor mu? Elbette diliyor. Mutlak olarak diliyor. Dilediği kesin. Onun, o dileğine pozitif cevap veren; Allah’a ulaşmayı dileyen kişi, işte o, Allah’a karşı bir boşlukta değildir. Allah’tan hoşlanıyordur. Sevginin başlangıcındadır. Bu başlangıç, yönelme boyunca devam eder. Yani Allah’tan hoşlanma, sevgiye dönecek olan bir ön sevgi; hoşlanma. Sonra sevmek gelir, sonra âşık olmak, sonra da  hayran olmak.  

             Ve Allah’ın istediği şey; hepinizin Allah’a hayran olmasıdır. Üst boyutta Allah’ın verilerini,      sizler için hazırladığı bütün güzellikleri almanızdır. Allahû Tealâ  hepinizden bunu ister.  O şerefe lâyık olmanızı; Allah’a hayran olmak şerefine.

            Değerli okuyucular;Şu dünya var ya, yaşanacak bir yer. Hele Allah’ın sevgilisi olabilirseniz…

Unutmayın! Sevgi sevgiyi çeker. Siz Allah’ı sevdikçe Allah’ın sizin üzerinizdeki sevgisi kat kat artacaktır. Siz Allah’ı 1 ünite sevin; Allah sizi, en az 1000 ünite sever. İki ünite sevdiğiniz zaman Allah’ın sevgisi 2000 üniteye çıkar. 3 ünite sevdiğiniz zaman Allah’ın sevgisi 3000 üniteye çıkar.

             Öyleyse hangi birimle harekete geçerseniz geçin, biz asgari rakam koyduk; “1000 kat” diye. Binlerce sever Allahû Tealâ sizi. Allah’ın sevgi hazineleri tükenmez. Öyleyse Allah’ı sevin ki; sevilesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu