Erdem KARANYazarlarımız

Allah’a Ulaşmayı Dileyin! Allah (C.C.) İsminin Zikri

              Değerli okuyucular; Allah-û Teala herkesin mutlu olmasını, herkesin huzur içinde bir dünya hayatı geçirmesini, herkesin cennete girmesini arzu eder.

              Allah’ın ni’meti boldur. O, bütün insanlara bu ni’meti dağıtmak için hep hedefler gösterir. İnsanların içine bu zevki, bu sevgiyi, bu aşkı vermek için gerekenleri yapar. Ama bütün insanlar serbest irade ile yaratılmışlardır. Öyle yaratıldıkları için dileyen kişi bunları yapar, bunlardan zevk alır; kesintisiz bir mutluluğu yaşar. Dileyen kişi yapmaz. En çok zikredenden en az zikredene kadar, bir zikir yapanlar silsilesi bütün devirlerde mutlaka var olur. Zikirsizlikse büyük bir hatadır. İnsanın mutluluğunu kendi eliyle katletmesidir. Bir şeyi içerken bile her yudumda bir “Allah” kelimesi zikretmek, bunu dil ile değil kalp ile yapmak bir zevktir. “Allah” kelimesini tekrar eden kişi bu zevki yaşayandır. Zikir, dünyada huzurun yegâne müessesesidir.

               Dünya adı verilen bu gezegende bir hayat geçireceğiz.  Böyle bir dünyada yaşamak, eğer bir mutluluğu gerektiriyorsa, bu mutluluk zikirsiz yakalanamaz. Kalbinize Allah’ın nurlarını dolduracak olan tek ibadet zikirdir. “Allah” kelimesini tekrar etmediğiniz sürece, nefsinizin kalbine Allah’ın nurları gelip yerleşmez. Reçete, Allah kelimesinin tekrarı yani Allah zikridir.

               Allah zikri, kim Allah’ı zikretmeye başlarsa, başladığı noktadan bitirdiği noktaya kadar o kişinin kalbine Allah’ın nurlarının dolmasını ifade eder. Bunu mutlaka sağlar. Acaba kişinin bir özelliği olması gerekir mi? Elbette gerekir. Bir insan Allah’a ulaşmayı dilemeden,  tâbî olmadan, bu zikir ona fazla bir şey sağlamaz. Kapılar kapalıdır. Ama kim Allah’a ulaşmayı dilerse, tabiyetten  itibaren zikrin  faydası başlar. Saygılarımla…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu