Yerel

Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Esnafına Sahip Çık

Pandemi süreci ile birlikte esnafların zor durumda olduğu bilinen bir gerçek. Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan konu ile ilgili vatandaşa bir çağrıda bulundu.

Şadan Doğan esnafların pandeminin etkisiyle zor zamanlar geçirdiğini ve halkın yapacakları alışverişleri yerel esnaftan yaparak onlara destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Doğan açıklamasında “Pandeminin etkisini arttırdığı bu günlerde, küçük ve orta ölçekli yerel işletmelerimiz çok zor bir dönemden geçiyorlar.

Üretimi ve ticareti ile Güney Marmara’nın ekonomik merkezi olan bölgemizin daha da kuvvetlenerek bu süreci atlatması için alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparak ekonomimizin temelini oluşturan işletmelerimizin sıkıntısına ortak olmalı, alışveriş yaparak destek vermeliyiz.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar ihtiyaçlarımız olan ürünleri mümkün oldukça yerel esnafımızdan tedarik etmeye gayret gösterdik. Bu süreçten sonra da bu konuda hassasiyetimizi arttırarak göstermeye devam edeceğiz.

Değerli vatandaşlarımız ve işletmelerimiz;

Sizlerden de bu zor dönemlerde mümkün olduğu kadar yerel esnafımızdan alışveriş yaparak, işletmelerimize ve esnafımızın ailesi durumuna gelmiş çalışma arkadaşlarımıza destek olmanız konusunda gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ediyorum.

Bölgemizin her zaman olduğu gibi, bu zor dönemleri de birbirine kenetlenerek atlatacağını ve geleceğe çok daha emin adımlarla ilerleyeceğini inanıyorum. Saygılarımla” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oda Başkanımızın Çağrısına kesinlikle katılıyorum. Uzun zamandır bu konuya dikkat çekiyor. Gerçekten büyük zincir marketlerden alışveriş yapılmamalı, Sadece market değil diğer ulusal zincir konfeksiyon, lokanta vs vs taviz vermeyelim. Komşularımızdan bigalı esnaflarımızdan, parası bigada kalan esnaflarımızdan alışveriş yapalım. Kimi zaman çocuklarımızı kimi zaman anahtarımızı teslim ettiğimiz yerel esnafımıza sahip çıkalım. Düğününde veya cenazende duygularını paylaşan mekanında çay içtiğimiz komşu yerel esnafımızdan alışveriş yapmak varken , 10kuruş eksik olunca kasadan geçemediğimiz yerlerden niye alışveriş yapıyoruz ki. Bence bu sloganı büyük bir kampanya ile hem esnaf hem komşular olarak büyütüp ülkemize örnek olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu