Siyaset

Akyıldırım’dan İYİ Partinin Kuruluşunun 3.Yılı Mesajı

İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım İYİ Partinin Kuruluşunun 3.Yılı için bir mesaj yayınladı. Mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Yeniceli hemşerilerimiz ve İYİ Partiye gönül vermiş sevgili dostlar;

25 Ekim 2017’de Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından Ankara’da kurulan partimiz bugün kuruluşunun 3.yıl dönümünü coşkuyla, gururla kutlamaktadır.

Nasıl zor şartlarda kurulduğumuzu, tüm zorluklara rağmen yılmadığımızı; sonucunda ülkemizin ve insanımızın umudu olmayı başaran bir siyasi parti olmanın gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Bu gururu bizlere yaşatan başta Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve tüm partililerimize teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz.

Gerek basınımızın gerekse kamuoyunun bildiği gibi TBMM’de temsil edildiğimiz yaklaşık 3 yıllık sürede ülkenin gündemini belirleyen partiyiz dersek bunu abartmamış olacağız.

Hemen hemen her gün Genel Başkanımız Meral Akşener’in yurdumuzun dört bir yanını ziyaret ederek milletin sesi,  sokağın sesi olmanın yanında ülkenin mevcut durumdan çıkışının umudu olmaya devam ettiğini gururla görmekteyiz. Partimiz güçlendikçe, milletimiz bizi çağırdıkça saldırılara uğramamızı da gayet normal karşılamalıyız. Malumunuzdur meyveli ağacı taşlarlar misali taşlanmaktayız. Bu bizi daha da birbirimize kenetlemekte ve mücadele aşkımızı artırmaktadır. Bizim, ülkemiz ve milletimiz için verilmiş sözlerimiz vardır. Ve ilk seçimde bunları gerçekleştirmek için iktidara yürümekteyiz. Çünkü milletimiz bizi çağırıyor.

Değerli Yeniceli Hemşerilerimiz; Şuna inanın ki Cumhuriyet tarihinin bu en kötü dönemi bitmek üzeredir.  Gün artık Türk’ün yükselme günüdür. Gün millet olarak hep beraber ayağa kalkma günümüzdür. Çünkü samimi, dürüst ve deneyimli kadrolarıyla İYİ PARTİ devletin değerlerine ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaya, ülkemizi hak ettiği refah seviyesine ulaştırmaya kararlıdır.

Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm kadrolarımızla sorumlu muhalefet anlayışıyla bilgimiz, becerimiz ve nefesimiz yettiğince iktidar partisine çareler sunduk. Kurulduğumuz ilk günden beri tünelin ucu karanlık dedik. Devlet yönetiminde popülizm olmaz, popülizmden vazgeçin dedik. Borçlanarak büyüme ve artan faiz baskısı ülkenin karanlık geleceğe sürüklenmesine sebep olur dedik. Askıya aldığınız hukuk, baskı altına aldığınız yargı, kendinize bağladığınız basın ve üretmeyi unutan bir zihniyetle devam etmeyin, bunlar felakete davetiye çıkarmaktır dedik. Ama maalesef ki dinletmedik. Sonuçta 18 yılda ülkemizi ve milletimiz getirdikleri vaziyeti hep beraber görüyoruz. İnsanlarımız ekmeğe muhtaç hale getirdiler. İnsanlarımızı askıda ekmeğe muhtaç etiler. İşsizlik çığ gibi patladı. İnsanlarımız borç batağında çırpındıkça batıyor, feryatlarını iktidar duymuyor. Çiftçimiz, ürettiğini satamadı. Esnafımız siftahsız dükkân kapatıyor. Ne yazık ki ülkenin kaynakları üç beş müteahhite peşkeş çekiliyor.

Ey iktidar; şimdilik milleti korkuyla yönetebilirsiniz, böyle düşünebilirsiniz ancak korkuyla doyuramazsınız milletimiz aç. Milletimiz fakrü zaruret içerisinde harap ve bitap düşmüş durumdadır. Ekonomik kriz insanlarımız canından bezdirmiş. Evine ekmek götüremeyen aslan gibi babalar intihar ediyor. Görün bunları ve insafa gelin. Bu millet bunları hak etmiyor. Marketlerde bebek mamaları, çocuk bezleri kilit altında satılıyor. Bebekler bu ülkenin geleceğidir. Düşürün bunların KDV oranını. Hatta sıfırlayın. Bebek mamasında yüzde 18 KDV mi olur.

Maalesef ki sesimizi sağır sultan duydu ama saraylardaki sultanlar duymadı.   Ve bizde milletimizin gereğini yapacağına olan inancımıza sığındık. İşte bu nedenle de milletimiz bizi çağırıyor..

Şunu da memnuniyetle vurgulamak isteriz ki 3 yıl gibi kısa ama heyecanlı bir süreçte millette oluşturmak istediğimiz karşılığı ve millet nazarında güçlü bir seçenek olma gayemizi gerçekleştirdik.

Hedeflerimizi gerçekleştirebilecek kadrolara, güce, cesarete sahip olduğumuzu millete anlatabildik. Yarın adına hem partimiz için hem de ülkemiz için daha iyimseriz.

İşte bunu gören milletimiz bizi çağırıyor. Güneş doğdu artık. Ne balçıkla sıvanır ne de suni ışıkla karartılabilir. Milletimiz yüzünü güneşe döndü bir kere işte bu nedenle milletimiz bizi çağırıyor.

İktidar hala seçmeni seçeneksiz, milleti çaresiz sanıyor kendilerine muhtaç sanıyor. Ama fena yanılıyorlar. Çünkü siyaset sahnesinde olmayalım diye karşımıza çıkardıkları her zorluğa rağmen İYİ PARTİ 3 yaşında ve ülkeyi yönetmeye hazır bir şekilde milletin emrindedir. Çünkü millet bizi çağırıyor. Bizler tüm kadrolarımızla olacak en erken seçime 7/24 hazırız. Bu da böyle biline çünkü milletimiz bizi çağırıyor. Milletin çağrısı başımız gözümüz üstünedir.

“Medeniyet yolunun taşlarını cesurlar döşer” dedi liderimiz. Ne mutlu o cesur yüreklerle yola çıkan partimize. Partililerimize. Nice yıllar dileğiyle partimizin 3.Yaşınını gururla kutluyor tüm hemşerilerimize ve partililerimize saygılarımı sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu