Yerel

Akyıldırım’dan Dünya Romanlar Günü Mesajı

İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle Roman Yurttaşlar için bir kutlama mesaj yayımladı.

Akyıldırım mesajında “Romanlar, yerleşik toplumlardan farklı bir yaşam tarzına sahip, yurdumuzda ve dünyanın neredeyse her ülkesinde yaşayan, yüzlerce yıldır göçebelikle yarı-göçebelik arasında yaşayan imkânları dâhilinde yerleşik hayata geçmeye çalışan, ülkemizin ve yeryüzünün kadim halklarından biridir.

 Hepimizin bildiği ve şahit olduğu gibi Romanlar yaşadıkları ülkelerde tarih boyunca, birlikte yaşadıkları ülkelerin kültürlerine, beraber yaşadıkları halkın yaşamlarına sayısız katkı sunan sanatkâr ve üretken insanlardır.

 Biz İYİ Parti olarak; 8 Nisan Dünya Romanlar Günün de Roman yurttaşlarımızı derin bir kardeşlik duygusuyla selamlıyor ve daha iyi şartlarda yaşamaları için kendileriyle her zaman güçlü bir dayanışma içinde olacağımızı ifade etmekten mutluluk duymaktayız.

Bir farkındalık ve ayrımcılığa karşı mücadele günü olan 8 Nisan Dünya Romanlar Günü vesilesiyle tüm Roman yurttaşlarımızla sevgi ve saygılarımı sunuyor Dünya Romanlar Gününü kutluyorum.”  Dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu