Yerel

Akyıldırım’dan 23 Nisan Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlaması

İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutladı.

Akyıldırım’ın mesajı ise şöyle:

 “Egemenliğimize kayıtsız şartsız kavuşmanın 101. Yılında gururluyuz mutluyuz. Millî egemenliğimizi bizlere kazandıranlara, başta Mustafa Kemal Atatürk’e ve ilk meclisimizin mebuslarına minnettarız. Hepsini rahmetle ve saygıyla anıyorum. Mekânları cennet olsun.

“Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkûmdurlar.” Diyor Mustafa Kemal Atatürk.

23 Nisan 1920 tarihi, Türk ulusunun iradesini temsil eden Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Bundan dolayı da “Ulusal Egemenlik” Bayramıdır.

Gelecek nesiller, Milli Egemenliğe sahip çıksınlar, cumhuriyeti ve kazanımlarını korusunlar diye aynı zamanda Çocuk Bayramı olarakta kutlanmaktadır. Sadece kutlanmakla kalmayıp bir hafta süren “Çocuk Haftası” etkinlikleri ile devam eden önemli gün ve haftalar arasında en önemli yerini de almıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutluyoruz. Çünkü bu bayramı kutladığımız her 23 Nisan günü “kula kulluğu” ortadan kaldırarak “insanların sadece Allah’ın kulu olduğunu” ve insan onuruna yakışır şekilde yaşamanın bir hak olduğunu bizlerin kazandığı gündür. Millet olduğumuz gündür. Türklüğün yeniden tarih sahnesinde yer aldığı gündür. Halkın özgür bir birey olarak kendi yöneticilerini seçimle seçtiği ve seçildiği gündür.

Her ulusun, ulusal varlığının ve kimliğinin göstergesi olan değerleri olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Ulusal bayramlarımız Türk Ulusu olarak bizim onurumuzdur, gururumuzdur. Şimdiye kadarda bu bayramlarımızı onurla, gururla kutladık. Bu sene, içinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle her ne kadar ele ele omuz omuza ve çocuklarımız ile beraber kutlayamasakta gelecek yıllar aynı coşku ve gururla meydanlarda kutlamaya devam edeceğiz.

Çünkü her 23 Nisan demokrasiyle tanıştığımız ve demokrasiyi yaşam tarzı olarak benimsediğimiz gündür.

Bu vesileyle; Başta İlk meclisimizin başkanı, cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi, ebediyete göçmüş gazilerimizi ve ilk meclisimizin mebuslarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapmış ve ebediye göçmüş vekillerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Geleceğimizin ve ulusal varlığımızın teminatı olan sevgili çocuklarımızın ve siz değerli hemşerilerimin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

 Bu büyük bayram hepimize kutlu olsun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu