Yerel

Aktaş’dan ÇTSO Yönetim Kuruluna İade-i Ziyaret

Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna iade-i ziyarette bulundu.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Murat Aydoğdu, Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç Yönetim Kurulu Üyeleri Akın Yalman, Mehmet Önen, Özgür Ekşi, Semih Toprak, Volkan Temiz ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“Çanakkale’nin Gelecek Vizyonlarına Değer Katmak İçin Çalışıyoruz”

Ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan Semizoğlu; “Sayın Valim, Yönetim Kurulum ve yaklaşık 8.000 üyeli ÇTSO ailesi adına sizlere hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin her karış toprağı bizim için çok özel ve değerli. Yaşadığımız ve doyduğumuz kent olan Çanakkale’miz gerek manevi başkent sıfatına sahip olması gerekse de sunduğu tarihi ve coğrafi eşsiz güzellikleriyle bizlere farklı misyonlar ve sorumluluklar yüklüyor. Çanakkale iş insanları olarak bu bilinç ve istekle; İlimizin rekabet gücünü arttırmak, kalıcı istihdamı desteklemek ve bölgemizde daha fazla katma değerli ürün üretimini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu inanç ve hedefle sürekli yeni projeler üretiyor, üyelerimizin ticaretini kolaylaştırıcı lobicilik faaliyetleri yürütüyoruz.” dedi.

“Çanakkale’nin En Fazla Proje Üreten Sivil Toplum Kuruluşuyuz”

Bölgenin nabzını tutmak ve iş insanlarının sorunlarına çözümler üretmek için çalıştıklarını belirten Başkan Semizoğlu; “8.000’e yakın üyemiz 21 farklı Meslek Grubu oluşturuyor.  Meslek Gruplarının oluşturduğu Meslek Komitesi temsilcileri vasıtasıyla üyelerimizin talep, öneri ve sorunlarını alıyor ve çözüm üretmek için tüm enerjimizle çalışıyoruz. Covid-19 salgını döneminde üyelerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve onların sesi olmak için anket çalışması yaptık. 1.000’in üzerinde üyemizi tek tek telefonla arayarak bu süreçte yaşadıkları sorunları tespit ederek anında çözümler ürettik. Anket çalışmamıza katılan üyelerimizle beraber 1.500’ün üzerinde farklı firmamızla doğrudan temas kurduk, kurmaya da devam ediyoruz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu ihtiyaç ve sorunlara yönelik projeler üretiyor, bölgemizin ekonomisine katkı sağlayacak projelere ortak oluyor ve destekliyoruz. Genel Sekreterimiz Sema Sandal’ın Odamızın faaliyetleri ve bölgemizin genel ekonomik yapısı hakkında yapacağı sunumda da görüleceği üzere Çanakkale’nin en fazla proje üreten kurumuyuz.” diyerek, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş’a gerçekleştirdiği iade-i ziyaret için Yönetim Kurulu adına teşekkür etti.

Genel Sekreter Sema Sandal tarafından Odanın faaliyetleri, tamamlanan ve devam eden projeleri, lobicilik faaliyetleri ile Çanakkale ekonomisinin genel projeksiyonu hakkında sunum gerçekleştirildi.

 Başkan Semizoğlu tarafından Vali Aktaş’a Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti ve Çanakkale Sofrası kitapları takdim edildikten sonra, Piri Reis Müzesi ziyaret edildi.                   

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu