Yerel

Aile Şirketleri, Sürdürülebilir Başarı Zirvesi’nde Buluştu

Ortak Akıl İş Platformu’nun organize ettiği “Aile Şirketlerinde Sürdürülebilir Başarı Hikayeleri” başlıklı zirvede 200’ü aşkın iş insanı, aile şirketlerinden başarılı örnekler ve ilham verici liderlik hikayeleri ile buluşurken, Türkiye ekonomisinin bel kemiği niteliğindeki aile şirketlerinin geleceğe kalması için hangi adımların atılması gerektiği konuşuldu.

Başlangıç İçin Birlikte Olmak, Başarı İçin Birlikte Kalmak

Programın ikinci konuşmacısı, mobilyadan enerji ve inşaata geniş sektörel yelpazesiyle Türkiye’nin dev aile şirketlerinden olan Doğanlar Holding’in Aile Kurulu üyesi Ozan Doğan kurumsallaşma için aile anayasasının önemine dikkat çekerek, holding bünyesinde göreve başlarken, pozisyondan ücrete tüm çerçevenin aile anayasasında yer aldığını ve bu açıdan hiç zorlanmadığını vurguladı.

3. Kuşak olarak ilk kuşaktan mentörlük beklediklerinin altını çizen Doğan, holding bünyesinde çetin tartışmaların yaşandığı bir “beyin fırtınası ve uzlaşma” odaları olduğunu ve şirketi ilgilendiren tüm kararların burada alındığına dikkat çekerek, “1. Kuşağın da belirttiği gibi, birlikte olmak başlangıçtır, birlikte kalmak ise başarıyı getirir” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu