Yerel

Ağaköy’deki Kadınlarla Bir Araya Geldi

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu’nun eşi Şenay Yerli Dolu, kadına yönelik şiddetin önüne geçmek için İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen KADES uygulaması hakkında ve kadınlarda sık görülen kanser türleri ve erken teşhisin önemi konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayarak Ağaköy’deki kadınlarla bir araya geldi.

Önceliğinin dezavantajlı kadınlar ve çocuklar olduğunu söyleyen Şenay Yerli Dolu ”Bir kadın olarak, arkadaşınız, kardeşiniz olarak sorunlarınızı paylaşmaya ve çözüm üretmeye hazırım.” dedi. Biga’nın her köyündeki kadınlara ulaşmayı ve onları dinlemeyi hedeflediğini söyleyen Dolu, KADES ve kanserle mücadelede erken teşhisin önemi konusundaki bilgilendirmelerin yapıldığı köy gezilerinin devam edeceğini belirtti.

Şenay Yerli Dolu, kanser taramaları hakkında bilgilendirme yapan İlçe Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Güneş Arıkan Yamaç’a, Ketemdeki görevli personele, KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapan Komiser Yardımcısı Seda Mendi’ye, ev sahipliği yapan Ağaköy muhtarı Ayhan Ferah’a ve eşi Kevser Ferah’a ve katılımlarından dolayı tüm Ağaköylü kadınlara teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu