Yerel

Adil Can İlçe Başkanlığına Aday

CHP Biga İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Adil Can seçimlere beyaz liste ile katılacaklarını belirtti.

Can yaptığı açıklamada “Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, siyaset ciddi bir iştir. Hele seçim kazanmak çok daha ciddi bir iştir. Ben siyaseti çok ciddiye alıyorum. Burada parti içi seçim dahil ama en önemlisi “er meydanı” genel seçim ile yerel seçimlerdir. Önümüzde yerel seçimler vardır. Yerel seçim çok ciddiye alınacak bir seçimdir partimizin Biga ilçe Örgütünün varlık-yokluk meselesidir. Ben bundan dolayı ilçe başkanlığı adaylığımı koydum. Partimizi Biga’da ayağa kaldırmak yok olmuş ilçe yönetimini tekrar diriltmek partiyi yerel seçime hazırlamak ve yerel seçimi kazanmak temel amacımız olacaktır. Biz ilçe yönetici arkadaşlarımız ile birlikte siyaset yapacağız.

Partiyi çekim merkezi haline getireceğiz. Bunu nasıl mı yapacağız. Parti örgütünü sokağa, tarlaya ve fabrikaya indirerek.  Tüm ezilen ve sömürülen insanların yanında durarak, onların sesi olarak. Sivil toplum kuruluşların önünde, yanında, sağında ve solunda birlikte mücadele ederek, çarşıda, pazarda, üretici ve tüketici yanında olarak. İşçinin, köylünün, esnafın ve emeklinin sorunlarını dile getirerek tüm üretici ve tüketici fiyatlarını düzenli bir şekilde takip ederek etkin muhalefet yaparak ve politika geliştirerek, Ulusal ve yerel konularda duyarlılık geliştirip eylemler düzenleyerek.

Biga’da eğitim konularını takip ederek, partimizin eğitim politikalarını gençlerimize anlatarak, sivil toplum kuruluşları ile ortak seminerler düzenleyerek, ihtiyacı olan öğrencilerimize

ücretsiz kurslar düzenleyerek, partimizi büyüterek üye sayısını olağanüstü arttırarak.

Değerli Cumhuriyet Halk Partisi üyelerimiz biz çalışmaya geliyoruz. Değerli yazarımız Yalçın Küçük’ün dediği gibi biz burada çelik-çomak oynamıyoruz. Biz burada beş taş hiç oynamıyoruz. Ciddi işler yapıyoruz. Yapacağız. Bizim tecrübemiz var misyonumuz ve vizyonumuz var bunları yapacak gücümüz ve ekibimiz de var.

Bundan dolayı diyorum ki tüm CHP üyeleri gelin bir olalım birlik olalım. Beyaz listeyi destekleyelim partimizi destekleyelim. Beyaz listede bir olalım. Çünkü beyaz liste gerçek değişim listesidir. Gerçek değişimi isteyen ve gerçekleştirecek olan listedir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu