Siyaset

“Adaleti Ya Getireceğiz Ya Getireceğiz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 10 Kasım’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıl dönümü sebebiyle Anıtkabir’de düzenlenen törende yer aldı. Törenin ardından İstanbul’a geçen Erkek, 11 Kasım’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun duruşmasına katıldı. 

CHP’li Erkek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yılında,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP kurmayları ile birlikte Anıtkabir’de düzenlenen devlet törenine katıldı. 

11 Kasım’da İstanbul Kartal Anadolu Adliyesi’ne gelen Erkek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK Üyelerine hakaret iddiasıyla yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına katıldı. CHP heyeti adına açıklamalarda bulunan Erkek, şunları söyledi: 

“Bu davalar ile ülkeyi meşgul ediyorlar. Ama asla unutmasınlar. Bütün kumpas davaları gün gelir mutlaka çöker. Yine unutmayın ve kimsenin endişesi olmasın. Genel başkanımızın her zaman vurguladığı gibi bu topraklara adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz.”

Duruşmanın ardından İstanbul’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programlarına eşlik eden Erkek’in, 14 Kasım’da gerçekleşecek olan altı parti liderinin toplantı hazırlıkları için Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara’ya geçeceği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu