Yerel

Açılışına Sayılı Günler Kaldı

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 18 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temelleri atılan ve açılışına sayılı günler kalan Mega Proje 1915 Çanakkale Köprüsü’nü ziyaret ederek köprü yetkilileri ile bir araya geldi.


Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bursa Bölge Müdürü Sezgin Küçükbekir, Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Ömer Güzel ve 1915 Çanakkale Köprüsü Baş Mühendisi Kemal Çetin’in de hazır bulunduğu ziyarette, Vali İlhami Aktaş, açılışına sayılı günler kalan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde gelinen son durum hakkında yetkililerden brifing aldı.


1915 Çanakkale Köprüsü hizmete alındığında, Türkiye ekonomisinin en gelişmiş bölgesi olan ve nüfusun önemli bir bölümünün yaşadığı Marmara ve Ege Bölgelerindeki limanlar, demiryolu ve hava ulaşım sistemlerinin karayolu ulaşım projeleri ile entegrasyonunu sağlayacak, pazarlara olan mesafeyi kısaltacak, Çanakkale’nin tarım ve ticaretine büyük bir katkı sağlayarak tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip Çanakkale’nin ekonomisine büyük bir canlılık getirecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu