Yerel

“Abdiağa Çağlayanı’nda Doğal Atmosfer Çok Güzel”

Biga Hobileri Geliştirme Derneği Başkanı Erdoğan Başer ve Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri Yavuz Poyraz, Biga Eko Turizm Abdiağa Şelale parkurunda yürüyüş yaparak, 2023 yılı Haziran ayındaki doğal atmosferi kayıt altına aldılar.

Eko Turizm Big-A doğa turizm rotası için yıllardır mücadele gösteren Erdoğan Başer, Biga Kent Konseyi Doğayı Tanıtma ve düzenleme Grubunda gönüllü olarak yer alıyor. Gönüllü olarak katılmak isteyenleri, Biga Belediyesi 3. katında bulunan Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri Yavuz Poyraz ile iletişime geçmeye davet ediyor.  

Güney Marmara’nın ve Kaz Dağları’nın giriş kapısı Biga’da, kamp alanları, karavan alanı, yürüyüş yolları, at parkurları, motorlu, motorsuz araç parkurları  ve doğal değerleri üzerine çalışmalar yapan Başer, Biga’da doğa turizmi için çok değerli alanların olduğunu, 2023 yılı Mayıs ayında yağışların olması sebebiyle, Abdiağa Çağlayanında, Haziran sonuna kadar su olabileceğini, Abdiağa mesire alanından, köprülerden çağlayana yirmi, yirmi beş dakikada yüründüğünü, çiçeklerin açtığı bugünlerde Abdiağa Çağlayanı’nda doğal  atmosferin çok güzel olduğunu belirtiyor.

Başer; Temmuz, Ağustos aylarında otların ve derenin kuruması sebebiyle, bu doğa rotasında yürüyenlerin sigara içilmemesi konusunu hatırlatıyor. Işıkeli yolunda bulunan ahşap girişten yukarı çıkanların, seyir terasında Biga manzarasında fotoğraf çekinmeyi de tavsiye ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu