Yerel

800 Kişilik İşbaşı Eğitim Programı Başlatılacak

Yeni yılda Çanakkale İŞKUR ve Kaleseramik işbirliği ile toplamda 800 kişilik işbaşı eğitim programı başlatılacak.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çanakkale’nin köklü firmalarından ve istihdamda önemli bir güç olan Kaleseramik işbirliğinde işbaşı eğitim programıyla toplamda 800 kişi Seramik-Fayans Karo İşçisi, Mekanik Bakım Elemanı ve AR-GE Elemanı meslekleri ile seramik sektörüne adım atacak.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü İşveren Grup Sorumlusu Hayrettin Karacan ve İş ve Meslek Danışmanı Yasin Yaman, Kaleseramik İnsan Kaynakları Yetkilileri Hüseyin Bayıroğlu, Hümeyra Kolancı, Cevdet Ayhan ve diğer ekip üyeleri ile yeni başlayacak programların planlaması için Kaleseramik’in Çan fabrikasında bir araya geldi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde son 6 ayda 600’ün üzerinde istihdam artışı ve toplamda 2600’ün üzerinde çalışanı ile hem Çanakkale’nin hem de ülkemizin önde gelen kuruluşlarından Kaleseramik ile İŞKUR güçlerini istihdam için 2022 yılında bir araya getiriyor. 2022 yılı içerisinde başlayacak programlara başvurmak isteyen vatandaşlar Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kaleseramik Çan Fabrikası Ana kapıya ve başvurularını iletebilecekler. Katılımcılar 6 ay boyunca eğitim görecek ve en az yüzde 50’si program sonunda firma tarafından istihdam edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu