Yerel

“46. Turizm Haftası Kutlu Olsun”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şadan Doğan, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Turizm sektörünün tüm paydaşlarının 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı kutlayan Biga TSO Başkanı Doğan; Türkiye’nin turizm potansiyelinin en önemli kaynaklarından biri haline geldiğini ifade ederek, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Sahip olduğu zenginlik ve değerleriyle, turizmde gerçekleştirilen atılımları ile Türkiye’nin dünya turizmi içindeki önemi giderek artmaktadır. Ülkemiz ve bölgemiz sahip olduğu tarihi, kültürel ve coğrafi özellikleri ile bir turizm cennetidir.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak turizm sektörünün sürdürülebilir bir gelişme içinde büyümesi ve turizmin tüm yıla yayılması amacı ile ekolojik, termal sağlık, gastronomi ve deniz turizminin yanı sıra alternatif turizm projelerini destekliyoruz.  Bütün bu imkân ve potansiyel doğrultusunda Biga, turizm alanında alternatif turizm çeşitlerini gerçekleştirerek her geçen gün ülkemizin turizm gelirinden hak ettiği payı almaya devam edecektir.

Parion antik kenti ve daha pek çok tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Biga, muhteşem doğal zenginliği ve yatırımlardaki hızlı artışla, yıldızı her gün daha da parlayan bir marka haline gelmektedir. Tarihsel geçmişinin yanında sahil kenti de olan bölgemiz, turizm potansiyeli ile de önemli avantajlara sahip bulunuyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu