Yerel

“Bilimsel Dişhekimliği’nin 114.Yılındayız. Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası”

Çanakkale Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Altuğ Özhabeş, Bilimsel Diş Hekimliği’nin 114.Yılı ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. Özhabeş, Çanakkale Diş Hekimleri Odası olarak 22 Kasım Dişhekimliği Gününü kutluyoruz dedi ve açıklamasına devam etti. Açıklamasında; “Dişçi Mektebi bütçesinin 22 Kasım 1908’de Maarif Nezareti’ne gönderilmesiyle kuruluş sürecinin başladığı Bilimsel Dişhekimliğinin 114. yılını, toplum ağız ve diş sağlığı farkındalığının arttırılmasını amaçlayan çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Hafta boyunca gerçekleştireceğimiz bu etkinliklerle; koruyucu ve önleyici dişhekimliğinin önemini vurgularken, kamuoyunu bilgilendirmek ve mesleğimizin saygınlığının bir kez daha altını çizmek istiyoruz.
Son yıllarda sayısı dramatik şekilde artan dişhekimliği fakülteleri ve öğrenci kontenjanına rağmen eğitimden sorumlu öğretim üyelerinin sayısal yetersizliği, eğitimin Dr. Öğretim üyeleri tarafından yürütülmesi, fakültelere ayrılan bütçelerin düşüklüğü, modern ve dijital teknolojilerin eğitime yansıtılamaması, meslek eğitimimizin geleceğini tehdit etmektedir.
Bu yıl Türkiye’de 22 Kasım Dişhekimliği Günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftasında, modern dişhekimliğinin 114. yılını kutlarken, tüm olumsuz koşullara rağmen Dişhekimleri olarak bizler; toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesi ve ağız diş hastalıklarını önlemesi için halkımıza koruyucu ağız diş sağlığı öncelikli diş tedavilerini gerçekleştirmede çalışmalarımızı sürdüreceğiz
Tüm vatandaşlarımızın “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftasını”, meslektaşlarımızın “22 Kasım Dişhekimliği Gününü” kutluyoruz.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu