Yerel

38 Göçmen Kurtarıldı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

22 Ekim 2021 tarihinde saat 00:30 sularında Acil Çağrı Merkezi 112’yi arayan bir düzensiz göçmen grubu, denizde lastik bot içinde mahsur kaldıklarını beyan ederek yardım talebinde bulunmuşlardır.

Yardım talebinin alınmasını müteakip, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı Arama Kurtarma Merkezi koordinesinde, Gökçeada’da konuşlu TCSG-91 ve TCSG-903 Botlar ile Akbaş/Eceabat’ta konuşlu Kontrol Bot 4313 görevlendirildi.

Yapılan çalışmalar sonucunda, içinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu lastik bot 01:30 sularında Kabatepe/Eceabat’a yaklaşık 1,5 deniz mili uzaklıkta motoru arızalanmış vaziyette tespit edilip tahliye işlemine başlandı.

Lastik bot içinde bulunan düzensiz göçmenler emniyetli bir şekilde TCSG-903 Bot üzerine alındı, sağlık durumları kontrol edilip ihtiyacı olanlara müdahalede ve yardımda bulunuldu.

Yapılan kontrolde 15’i erkek, 6’sı kadın, 13’ü erkek çocuk ve 4’ü kız çocuk olmak üzere toplamda 38 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen sağ olarak Kabatepe Limanı’na intikal ettirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu