Yerel

32.Vergi Haftası Törenleri Gerçekleşti

32. Vergi Haftası çerçevesinde Çanakkale Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda Çanakkale Defterdarlığı çelenk töreni gerçekleştirdi.

Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleşen törende Defterdar V. Alpay Ekici bir konuşma yaptı.

Ekici konuşmasında “Ülkemizde vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin seri ve etkin şekilde götürülebilmesi için gerekli finansman kaynağının yaratılmasında vergi gelirlerinin büyük önemi bulunmaktadır. Vergi gelirlerinin artırılmasında kurumların yanı sıra vatandaşlarımızın da desteğine mutlak surette ihtiyaç duyulmaktadır. Vatandaşlarımız alışverişler esnasında vergiler dahil ödeme yaptıkları için harcamalarına ait belgelerini aldıkları takdirde haksız kazancın ve kayıt dışılığın önlenmesine de katkıda bulunacaklardır.

Ülkemizde 90’lı yıllardan itibaren vergi konusunda bilinç oluşumu gayesiyle her yılın Şubat ayının son haftası “VERGİ HAFTASI” olarak kutlanmaktadır. Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski kontrol altında tutmak amacıyla bu yıl 22 Şubat – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan 32. Vergi Haftası Atatürk Anıtına çelenk konulması ile sınırlı tutulmuştur.

Çanakkale Defterdarlığı olarak Vergi Daireleri ile Malmüdürlükleri verginin zamanında ve en kolay şekilde ödenmesi için adalet, tarafsızlık, çözüm odaklılık, güvenilirlik ve sürekli gelişim ilkelerine bağlı olarak çalışmalara devam etmektedir.

Bu bağlamda, vergisini ödeyerek ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sağlayan mükelleflerimiz başta olmak üzere Çanakkalemizin vergi haftasını kutlar, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.” Sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu