Yerel

18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikali Gerçekleşti

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü anma programları kapsamında Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi Çok Sesli Korosu ve Alanka Sanat Çok Sesli Korosu tarafından “18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı” müzikal gösterisi ve konseri gerçekleştirildi. ÇOMÜ İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi’nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserine; Vali İlhami Aktaş ve Eşi Songül Aktaş, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Baro Başkanı Av. Soner Aydın, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Yarbay Ercan Oran, il müdürleri, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve davetliler katıldı.
18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konseri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çanakkale Boğaz Komutanlığı Bandosu soprano Özgür Akşan ve tenor Levent Olgun solistliğinde Katra Sanat Tiyatrosu tarafından “Çanakkale Kahramanlık Destanı” isimli müzikal gösteriminin gerçekleştirilmesiyle devam eden programda Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi çok sesli korosu tarafından marşlar icra edildi.
Ayrıca 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserinde Alanka Sanat Çok Sesli Korosu tarafından çeşitli marşlar seslendirildi.
Program sonrasında 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserinin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere Vali İlhami Aktaş, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından çiçek hediye edildi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü anma programları kapsamında düzenlenen 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konseri günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu