Siyaset

“150 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 18 Mart’ta açılacak olması hasebiyle ortak bir mesaj yayımlayarak açılışa tüm Çanakkalelileri davet etti;

“Tarihi gün için geri sayım başladı. Simgelerin Köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu, Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Çanakkale Zaferi’mizin 107. yıl dönümünde 18 Mart Cuma günü saat 16’da Gelibolu Alın Gişelerinde düzenlenecek törenle açılacak.

Dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü, 318 metre kırmızı beyaz bayrağımızın renginde çelik kuleleri, 4608 metre uzunluğu, Cumhuriyetimizin 100. yılı simgeleyen 2023 metre ayak açıklığı, Seyit Onbaşı’nın namluya sürdüğü top tasviri gibi özellikleriyle eşsiz bir eser. 1915 Çanakkale Köprüsü, aynı zamanda 88 kilometre otoyol ve 13 kilometre bağlantı yolu olmak üzere, toplamda 101 kilometre uzunluğa sahip Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi’nin de önemli bir parçası.

Köprümüzün sadece Çanakkale’ye değil, aynı zamanda bölgeye ve ülkemize de ulaşım, ticaret, kalkınma, istihdam ve turizm anlamında önemli katkıları olacak. Saatler süren zorlu yolculuk sadece 6 dakikaya inecek. Bekleyerek geçirdiğimiz zamanı artık ailemizle ve sevdiklerimizle birlikte geçireceğiz.

Bu mega projenin hayata geçirilmesine öncülük eden, her aşamasını hassasiyetle takip eden Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor; şimdiden bu coşkuya ortak olmak için 1915 Çanakkale Köprüsü Gelibolu Alın Gişelerinde gerçekleşecek açılış törenimize tüm hemşehrilerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu