Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Başkan Kuzu İlk Müjdeyi Gençlere Verdi      Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarışta İki Birinci Çıktı      37. Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı      Baraj ve Göletlerin Doluluk Oranı %100’e Ulaştı      Pazarlarımız Enerjisini Güneş Panellerinden Alacak      CHP Biga’dan ‘Hepimiz Aynı Gemide Değil Miyiz’ Açıklaması      Çanakkale’de 3 İnek Boyunları Kesilmiş Halde Bulundu      Başkan Kuzu’dan Öğrencilere Sömestr Hediyesi      Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi Eğitimlerine Başlıyor      Mutlu Yeni Ofisinde      Başkan Işık, Rakiplerini Beklemeden Açılışı Yapıyor      Bigalılar Yardım İçin Koştu      Seçmen Listeleri Askıya Çıktı      44 Yıllık Öğretmen Doğum Gününde Çifte Mutluluk Yaşadı      Özgür Ceylan Çanakkale Hastanelerini Meclis Gündemine Taşıdı      Aralık Ayında 8.077 Yolcuya Hizmet Verildi      Biga MYO’da Bölüm Başkanları İle 2019’un İlk Toplantısı Gerçekleştirildi      Çan Belediyesi Bir Geleneği Daha Yaşatmaya Devam Ediyor      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)      Türkiye’nin ’İsraf Raporu’ Açıklandı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
15 Şubat 2018 Perşembe 16:00
12
14
16
18


AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

“Bugün burada dün CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemek için toplanmış bulunmaktayız.

Ben öncelikle devam eden Afrin operasyonunda şehit olan Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Ordumuz şu an cephede savaş içerisinde rabbim ordumuzu muzaffer kılsın diyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamalarına gülümsemekle birlikte, bu açıklamaları ve hezeyanlarını kimin “acizlik” kimin “çaresizlik” içinde olduğunu göstermesi açısından önemli buluyorum. Başbakanlık Etik kurulunun kararını tartışmaya açmak onun haddi değildir Öncelikle bunu ifade etmek istiyorum. Etik Kurulunun verdiği karar sonuna kadar tarafsız ve doğru bir karardır. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclis Grup Başkanvekilimiz Sn.Ömercioğluna yaptığı hareket Türkiye Cumhuriyetinde de ,İtalya’da da,Uganda’da, Muz Cumhuriyetinde de etik bir davranış değildir. Sayın Güneşhan’ın konuya popülizm açısından yaklaşmamasını öneriyorum. Sayın Güneşhan’ın Milletvekilini ve belediye başkanını koruma içgüdüsünü anlayabiliyorum Fakat Bu davranışın savunulacak, korunacak üste çıkılacak bir tarafı yoktur !

Sayın Güneşhan beyanlarında Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan’ı ve Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider’i de hedef almış, Çanakkale için gecesini gündüzüne katan sayın vekillerimizi ağzına dolamak İsmet beyin haddine değildir, Onlar siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Çanakkale’miz için emek harcamaya devam ediyorlar, Milletvekillerimiz eli ile Çanakkale’nin kazanımları ortadadır, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyerek vekillerimiz hakkındaki mesnetsiz iddialara bu şekilde son vermek istiyorum.

Beyanlarının dikkate değer bir yanı olmasa da malumu ilan etme adına İsmet Güneşhan’ın da anlayacağı bir şekilde il başkanlığını yaptığı partisinin karnesini kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum.

Biz saldırmıyoruz, yalnızca uyarıyoruz. CHP içindeki gerçek vatanseverlere, Atatürkçülere soruyoruz. Gerçekten bu mu sizin partiniz?

Dünyadaki en eski 4 siyasi partiden birisi olması belli noktada meziyet olsa da bugünün CHP’sinin halk nazarında terör seviciliği ile suçlanmasının izah edilecek bir yanı yoktur. Bu noktada kendinizi sorgulamanız biz nerede yanlış yapıyoruz demeniz gerekiyor. Partinizdeki eksen kaymasının hangi noktalara vardığını biraz olsun check etme şansı verin kendinize.

Yoksa millet olarak beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde terör örgütleriyle aynı çizgide iseniz millet sizi teröristlerle aynı çizgide gördüğünde kızmamalısınız.       

Değerli Çanakkale’lilere sormak istiyorum, siz bu CHP’lileri hangi şehidin hangi gazinin hakkını ararken gördünüz. Ama teröristler ve onlara yardım edenler için ne yazık ki, dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Yetmiyor, kendisini ülkemizin kurucusu olarak gösteren CHP,  devlete millete düşman kim varsa onlarla birlikte devlet düşmanlığı yapıyor.Onlarla kol kola yürüyor, Afrin mücadelemiz devam ederken orada Mehmetçiğimize kurşun sıkan teröristlere selam gönderilen kongrelerine katılıyorsunuz.

Bu yaklaşım ne millidir ne yerlidir. İtirazımız bunadır. CHP'nin yaklaşımı tamamıyla terör örgütlerine benzer ve eşgüdümlü bir yaklaşımdır.

Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir ana muhalefet tarzıdır. Bu nasıl gaflet ve delalettir.

Sayın Güneşhan “Hala pilavı konuşuyorlar” demiş. Bunu sadece biz konuşmuyoruz, tüm Türkiye konuşuyor,Allah aşkına sizin bu terör seviciliği siciliniz o kadar bozuk ki, HDP barajı geçti diye Belediye Başkanınızın dağıttığı şükür pilavına gelene kadar nelere şahit olmuyoruz ki?

Sayın Güneşhan;

Size samimiyetle soruyorum,

HDP’nin başı Figen Yüksekdağ, “Biz sırtımızı YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz” derken, Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu ise “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.” diyecek kadar ileri gitmedi mi?

Eski Parti Sözcüsünüz Selin Sayek Böke"Ne ben ne arkadaşlarım bu yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz" demedi mi?

Parti sözcünüz Bülent Tezcan, geçtiğimiz yıl katıldığı kongrede HDP'lilerle birlikte terör örgütü PKK'nın sözde marşı çalınırken esas duruşa geçmedi mi?

İstanbul Milletvekiliniz Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK ve FETÖ'ye yönelik tek bir eleştiri yapmayıp, "Silahlı İnsansız Hava Araçları"yla gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen teröristlere 'sivil', Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu da 'piknikçi' ifadelerini kullanmadı mı?

Yine İstanbul Milletvekiliniz Gamze Akkuş İlgezdi,terör örgütü PYD'ye katılıp Kobani'de öldürülen teröristin cenazesine katılıp gözyaşı dökmedi mi?

Çok değil kısa bir zaman önce İstanbul İl Başkanı yaptığınız Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında teröre destek verdiği için soruşturma açılmadı mı? 

Çanakkale Milletvekiliniz Muharrem Erkek, "Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok" ifadelerini kullanmadı mı?

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ve az öncede söyledim Afrinde ki terör unsurlarına selam gönderilen, milli marşımızın okunmadığı, HDP Kongresine Grup Başkanvekiliniz Engin Altay katılmadı mı?

Siz HDP ‘nin dolgu malzemesi olacak, HDP’nin yörüngesine girecek bir parti değilsiniz. Siz Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin en eski partilerinden birisisiniz.

Bu ifadelerin ve yapılanların kabul edilebilir, savunulabilir bir tarafı var mı?

Eski Genel Başkanınız Deniz Baykal bile tahammül edemeyip “CHP, Atatürkçüyüm, Kemalistim, ulusalcıyım, laikim derken PKK’lı oldu çıktı” demedi mi? Buna herkes şahit değil mi?

CHP’de üst görevlere gelebilmenin kriterlerinin başında “terörist seviciliği” olduğunu CHP’nin yeni MYK’sında gördüğümüzü üzüntüyle belirtmek isterim. Terörist cenazesinde gözyaşı dökenden tut, sınırımızda PYD olsun diyene kadar kim varsa bu MYK’da önemli görevler verildiğini sizlerde görüyorsunuz. Bu açıdan partinizin muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme boyutunu aştığını devlet ve millet düşmanlarıyla birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundasınız. Millete karşı siyaset yapma anlayışını terk etmeniz için daha kaç seçim kaybetmeniz gerekiyor? Her seçimde aldığınız oy belli neden üzerine bir şeyler koymak için ülkemiz için yerli ve milli politikalar geliştirmiyorsunuz?

CHP, katil Esad’ı destekliyor, darbeci Sisi’yi destekliyor, PKK’yı destekliyor, DHKP-C’yi destekliyor, FETÖ’yü destekliyor. Sonra da hiç yüzü kızarmadan “Milletçe birlik ve dayanışma içinde terörün karşısında olacağız” diyor.

Bu yaklaşım tarzı iki yüzlü bir yaklaşımdır.

Bu yaklaşım tarzı samimi bir yaklaşım değildir.

Biz Ülkemizde böyle bir ana muhalefet partisi yaklaşımı istemiyoruz, ve bunu milletimizde içine sızdıramadığı için size bu ülkeyi yönetme emanetini vermiyor, vermeyecektir.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Özgür Ceylan Sordu O Kitaba Yasak Geldi
    »    
Ceylan: 2 Bin 20 Lirayla Kim Geçinebilir?
    »    
CHP’li Erkek: “Adaletin Olmadığı Yerde, Kalkınma da Olmaz!”
    »    
Ceylan: Siz Ne Şah Ne de Sultansınız
    »    
Özgür Ceylan: Kısacık Köyü Altın Madeni ÇED Süreci Durduruldu
    »    
Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia
    »    
Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi
    »    
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    
Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’den Sert Tepki
    »    
Camiler Devletin Resmi Görüşünün, İdeolojisinin Anlatıldığı Yerler Değildir
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlundan: Aday Adayı Açıklaması
    »    
Ceylan: Vatandaş Kırmızı Etin Tadını Unuttu Sayın Bakan
    »    
Özgür Ceylan:“Bitmeyen Köprüde Bile Zarar”
    »    
TPAO’nun Gemileri TPİC’e Bedelsiz Devredilecek mi
    »    
Atatürk’ü Yedi Düvel Yenemedi…
    »    
Ceylan’dan Enerji Bakanına Çanakkale Eleştirisi
    »    
Güçlü Ülkeler
    »    
Bülent Öz; Çan’ın Umudu, Çan’ın Başkanı Olacağım
    »    
Ceylan: Elma Yıllardır Maliyet Altında Satılıyor
    »    
“Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”
    »    
CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama
    »    
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de
    »    
AK Parti’den Muhtarlara ziyaret
    »    
Destek Ödemelerinden Şirket Borçları Kesilmemeli
    »    
Demokrasilerde…
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’ dan Açıklama
    »    
İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yeni Rejimin Demokrasi Maskesi; TBMM
    »    
Aytun Çıray; “Açıklayın, Kim Bu Dış Güçler”
    »    
Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri
    »    
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Poşetten Önce Kazdağları Düşünülmeli
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0