Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 22. Şampiyonluk Büyük Yürüyüşü Cuma Akşamı      Köylere Hizmet Götürme Birliği İftar Verdi      Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı      Asansör Boşluğuna Düşen İşçi İçin Seferber Oldular      İŞKUR’dan Öğrencilere Dijital Ortamda Mesleki Rehberlik      Bakacak Ortaokulu Atölye Sergisi Açıldı      Miyomu Rahminden Büyük Çıktı      Genç Yaşta Hayatını Kaybeden İnan Defnedildi      100 Kaçak ile 6 Organizatör Yakalandı      Haftalık Faaliyet Programı 25.05.2019 – 31.05.2019      Vali Tavlı’dan Biga Firmaları’na Ziyaret      Süsledikleri Kuzu ve Oğlakla Süt Dağıttılar      Karabiga Belediyesi İftar Programı Düzenledi      21 Mayıs Dünya Süt Günü      Üniversiteli Gençler Osmangazi İlkokulu’nu Renklendirdi      Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama      Özel Eğitim Olmadan Çağdaş Eğitim Olmaz      Biga´da Okul Müdürleri İftarda Bir Araya Geldi      Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim       Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
15 Şubat 2018 Perşembe 16:00
12
14
16
18


AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

“Bugün burada dün CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemek için toplanmış bulunmaktayız.

Ben öncelikle devam eden Afrin operasyonunda şehit olan Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Ordumuz şu an cephede savaş içerisinde rabbim ordumuzu muzaffer kılsın diyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamalarına gülümsemekle birlikte, bu açıklamaları ve hezeyanlarını kimin “acizlik” kimin “çaresizlik” içinde olduğunu göstermesi açısından önemli buluyorum. Başbakanlık Etik kurulunun kararını tartışmaya açmak onun haddi değildir Öncelikle bunu ifade etmek istiyorum. Etik Kurulunun verdiği karar sonuna kadar tarafsız ve doğru bir karardır. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclis Grup Başkanvekilimiz Sn.Ömercioğluna yaptığı hareket Türkiye Cumhuriyetinde de ,İtalya’da da,Uganda’da, Muz Cumhuriyetinde de etik bir davranış değildir. Sayın Güneşhan’ın konuya popülizm açısından yaklaşmamasını öneriyorum. Sayın Güneşhan’ın Milletvekilini ve belediye başkanını koruma içgüdüsünü anlayabiliyorum Fakat Bu davranışın savunulacak, korunacak üste çıkılacak bir tarafı yoktur !

Sayın Güneşhan beyanlarında Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan’ı ve Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider’i de hedef almış, Çanakkale için gecesini gündüzüne katan sayın vekillerimizi ağzına dolamak İsmet beyin haddine değildir, Onlar siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Çanakkale’miz için emek harcamaya devam ediyorlar, Milletvekillerimiz eli ile Çanakkale’nin kazanımları ortadadır, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyerek vekillerimiz hakkındaki mesnetsiz iddialara bu şekilde son vermek istiyorum.

Beyanlarının dikkate değer bir yanı olmasa da malumu ilan etme adına İsmet Güneşhan’ın da anlayacağı bir şekilde il başkanlığını yaptığı partisinin karnesini kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum.

Biz saldırmıyoruz, yalnızca uyarıyoruz. CHP içindeki gerçek vatanseverlere, Atatürkçülere soruyoruz. Gerçekten bu mu sizin partiniz?

Dünyadaki en eski 4 siyasi partiden birisi olması belli noktada meziyet olsa da bugünün CHP’sinin halk nazarında terör seviciliği ile suçlanmasının izah edilecek bir yanı yoktur. Bu noktada kendinizi sorgulamanız biz nerede yanlış yapıyoruz demeniz gerekiyor. Partinizdeki eksen kaymasının hangi noktalara vardığını biraz olsun check etme şansı verin kendinize.

Yoksa millet olarak beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde terör örgütleriyle aynı çizgide iseniz millet sizi teröristlerle aynı çizgide gördüğünde kızmamalısınız.       

Değerli Çanakkale’lilere sormak istiyorum, siz bu CHP’lileri hangi şehidin hangi gazinin hakkını ararken gördünüz. Ama teröristler ve onlara yardım edenler için ne yazık ki, dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Yetmiyor, kendisini ülkemizin kurucusu olarak gösteren CHP,  devlete millete düşman kim varsa onlarla birlikte devlet düşmanlığı yapıyor.Onlarla kol kola yürüyor, Afrin mücadelemiz devam ederken orada Mehmetçiğimize kurşun sıkan teröristlere selam gönderilen kongrelerine katılıyorsunuz.

Bu yaklaşım ne millidir ne yerlidir. İtirazımız bunadır. CHP'nin yaklaşımı tamamıyla terör örgütlerine benzer ve eşgüdümlü bir yaklaşımdır.

Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir ana muhalefet tarzıdır. Bu nasıl gaflet ve delalettir.

Sayın Güneşhan “Hala pilavı konuşuyorlar” demiş. Bunu sadece biz konuşmuyoruz, tüm Türkiye konuşuyor,Allah aşkına sizin bu terör seviciliği siciliniz o kadar bozuk ki, HDP barajı geçti diye Belediye Başkanınızın dağıttığı şükür pilavına gelene kadar nelere şahit olmuyoruz ki?

Sayın Güneşhan;

Size samimiyetle soruyorum,

HDP’nin başı Figen Yüksekdağ, “Biz sırtımızı YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz” derken, Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu ise “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.” diyecek kadar ileri gitmedi mi?

Eski Parti Sözcüsünüz Selin Sayek Böke"Ne ben ne arkadaşlarım bu yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz" demedi mi?

Parti sözcünüz Bülent Tezcan, geçtiğimiz yıl katıldığı kongrede HDP'lilerle birlikte terör örgütü PKK'nın sözde marşı çalınırken esas duruşa geçmedi mi?

İstanbul Milletvekiliniz Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK ve FETÖ'ye yönelik tek bir eleştiri yapmayıp, "Silahlı İnsansız Hava Araçları"yla gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen teröristlere 'sivil', Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu da 'piknikçi' ifadelerini kullanmadı mı?

Yine İstanbul Milletvekiliniz Gamze Akkuş İlgezdi,terör örgütü PYD'ye katılıp Kobani'de öldürülen teröristin cenazesine katılıp gözyaşı dökmedi mi?

Çok değil kısa bir zaman önce İstanbul İl Başkanı yaptığınız Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında teröre destek verdiği için soruşturma açılmadı mı? 

Çanakkale Milletvekiliniz Muharrem Erkek, "Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok" ifadelerini kullanmadı mı?

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ve az öncede söyledim Afrinde ki terör unsurlarına selam gönderilen, milli marşımızın okunmadığı, HDP Kongresine Grup Başkanvekiliniz Engin Altay katılmadı mı?

Siz HDP ‘nin dolgu malzemesi olacak, HDP’nin yörüngesine girecek bir parti değilsiniz. Siz Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin en eski partilerinden birisisiniz.

Bu ifadelerin ve yapılanların kabul edilebilir, savunulabilir bir tarafı var mı?

Eski Genel Başkanınız Deniz Baykal bile tahammül edemeyip “CHP, Atatürkçüyüm, Kemalistim, ulusalcıyım, laikim derken PKK’lı oldu çıktı” demedi mi? Buna herkes şahit değil mi?

CHP’de üst görevlere gelebilmenin kriterlerinin başında “terörist seviciliği” olduğunu CHP’nin yeni MYK’sında gördüğümüzü üzüntüyle belirtmek isterim. Terörist cenazesinde gözyaşı dökenden tut, sınırımızda PYD olsun diyene kadar kim varsa bu MYK’da önemli görevler verildiğini sizlerde görüyorsunuz. Bu açıdan partinizin muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme boyutunu aştığını devlet ve millet düşmanlarıyla birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundasınız. Millete karşı siyaset yapma anlayışını terk etmeniz için daha kaç seçim kaybetmeniz gerekiyor? Her seçimde aldığınız oy belli neden üzerine bir şeyler koymak için ülkemiz için yerli ve milli politikalar geliştirmiyorsunuz?

CHP, katil Esad’ı destekliyor, darbeci Sisi’yi destekliyor, PKK’yı destekliyor, DHKP-C’yi destekliyor, FETÖ’yü destekliyor. Sonra da hiç yüzü kızarmadan “Milletçe birlik ve dayanışma içinde terörün karşısında olacağız” diyor.

Bu yaklaşım tarzı iki yüzlü bir yaklaşımdır.

Bu yaklaşım tarzı samimi bir yaklaşım değildir.

Biz Ülkemizde böyle bir ana muhalefet partisi yaklaşımı istemiyoruz, ve bunu milletimizde içine sızdıramadığı için size bu ülkeyi yönetme emanetini vermiyor, vermeyecektir.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0