Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Kavaklık Et Lokantası Açıldı      Biga Belediye Meclisi Kahraman Ordumuzun Yanında      Kaymakam Mustafa Can’dan Gümüşçay’a Ziyaret      Çanakkale Baro Başkanından Üniversitelilere Anlamlı Hediye       Biga İtfaiyesi’nden Biga Devlet Hastanesi’nde Yangın Tatbikatı      İŞKUR’un Verdiği Eğitim Büyük İlgi Gördü      Mekânın Cennet Olsun İbrahim Aydın      ‘’Çanakkale’mizin Tüm Sorunlarını Titizlikle Çözüme Kavuşturuyoruz”      Karabiga Belediyesinde Sondaj Çalışmaları Başladı      Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki      Türkiye’de Doğalgaza Kavuşan İlk Belde ‘’Gümüşçay’’      Bayramiç’te İzinsiz Kazı Yapıldı      Köseoğlu Ailesinden Bigaspor’a Destek      Biga’nın Sultanlarından Müthiş Geri Dönüş      Belediye Başkanı Bülent Öz’den Önemli Açıklamalar      Biga’da Pazar Esnafı İçin Mobil Tahsilat Hizmeti      Çanakkale’de Kürtçe Konuşan Yaşlı Adama Saldırı!      Özgür Ceylan Esnaf İçin Sicil Affı İstedi      Biga Sivil Toplum Kuruluşlarından Barış Pınarı Harekâtına Tam Destek      Biga Tevfik Emin Başarır İlkokulu İş Başında     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Yeni Mağazalarla Marka Bilinirliğini Artıracağız
09 Ağustos 2019 Cuma 17:00
12
14
16
18


2 bine yakın çalışanı, 300’e yakın mağazasıyla faaliyet gösteren Doğtaş, franchising ile açılacak yeni mağazalarla, şube ağını genişleterek, marka bilinirliğini artırmayı hedefliyor.

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan, “50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve özellikle Afrika kıtasındaki büyümeyi güçlendiriyoruz. 2019’da bir önceki yıla göre Euro bazında yüzde 26 büyüme hedefliyoruz” diyor.

Doğtaş, Kelebek ve Lova Yatak markalarıyla mobilya sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Doğtaş, 2 bine yakın çalışanı, 300’e yakın mağazasıyla faaliyet gösteriyor. 2018 yılını 600 milyonluk ciro ile tamamlayan şirket, 2019 ve 2020 yıllarında yeni yatak markası “Lova Yatak” ve sanayi 4.0 teknolojileri için yatırım yapmaya devam edecek.

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan, 50’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını ve ilerleyen dönemlerde öncelikle franchising ile açacakları yeni mağazalarla da ağı genişletip, marka bilinirliğini artırmaya devam edeceklerini söylüyor. “50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve özellikle Afrika kıtasındaki büyümeyi güçlendiriyoruz.

2019’da bir önceki yıla göre Euro bazında yüzde 26 büyüme hedefliyoruz” diyen Doğan, sorularımıza şöyle yanıt verdi:

Doğtaş’ın markalaşmasındaki kilometre taşlarını anlatır mısınız?
Ticari hayatına 1970’li yıllarda babamız Ali Doğan’ın Doğan Mobilya’yı kurmasıyla başlayan şirketimizin markalaşma yolculuğu, seneler içinde istikrarlı bir şekilde büyüyerek hem toplumsal hem de ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak misyonuyla ilerledi.

Bu da farklı sektörlerde hizmet veren bir şirketler grubu haline gelmemizi sağladı. Babamız Ali Doğanın tek başına başladığı bu yolculuk, şu an binlerce kişilik büyük bir aileye sahip bir şirket olarak devam ediyor. Başarıyı yakalamak için öncelikle bir hayal kurmalısınız, biz hep hayallerimizin peşinden gittik ve gitmeye devam ediyoruz. Bu yolculukta tabi ki rampalarla çukurlarla karşılaşıyoruz ancak pozitif düşünceden uzaklaşmadık.

Markalaşmanızdaki önemli etkenler nelerdi?
Marka yolculuğumuzun başarısındaki kilit formülümüz 5P’dir. Bu formül; doğru fiyat, doğru ürün, doğru yer, doğru personel ve doğru promosyondur. Bu beş bileşen arasında sentez oluşturmak tabi ki işin önemli kısmı. Bu bileşenlerden birinin bile eksik olması durumunda iş doğru işlemez, domino etkisi yaratır ve tüm kurulu yapıyı bozar.

Aslında herkesin çok iyi bildiği bu formülü, yarattığımız sinerji ile şirket kültürümüz ile çok iyi harmanladığımıza inanıyoruz. Bu formülün başarımızdaki faktörü çok önemlidir. Ek olarak; markalaşma yolunda müşteri ihtiyaçlarını dinleyerek, ihtiyaca yönelik çözümlerimizi hep değişen koşullara, trendlere uyumlu olarak yapmayı hedefledik.

Doğtaş olarak bugün nasıl bir konuma ulaştınız?
Mobilya sektörüne yön veren en önemli iki markaya sahibiz. Doğtaş’a ve Kelebek’e özgü tasarım çizgimizi global trendler ile birleştirerek, tüketicilerimize güncel tasarımları sunuyoruz. Bu nedenle trend ve tarzı sahipleniyor Doğtaş markamızla “Şimdi Tarz Doğtaş” Kelebek markamızla ise “O Beni Anlar Bugünü Tasarlar” diyoruz.

Panel ürün grubu olarak adlandırdığımız yemek ve yatak odaları en güçlü olduğumuz alanlar. Global trendlerle birleştirdiğimiz bu ürün grupları daha fazla tasarım odaklı. Koltuk takımlarında ise tüketicilerimize güncel renkler sunuyoruz çünkü tüketici artık tasarım ve trende çok kolay ulaşabiliyor ve markalarda da bu renkleri bekliyorlar. Bu nedenle koltuk takımlarımızda da renklerimizi her zaman güncel tutuyoruz.

Şirket olarak 2018 yılı nasıl geçti? Bu yıl ve önümüzdeki yılki planlarınızdan bahseder misiniz?
2 bine yakın çalışanımızla, grup olarak 300’e yakın mağaza ve 600 milyonluk ciro ile 2018 yılını kapattık. 2019 ve 2020 yıllarında yeni yatak markamız “Lova Yatak” ve sanayi 4.0 teknolojileri için yatırım yapmaya devam edeceğiz.

İhracatta ulaştığınız büyüklük nedir? Hangi ülkelere odaklanıyorsunuz?
50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve özellikle Afrika kıtasındaki büyümeyi güçlendiriyoruz. 2019’da bir önceki yıla göre Euro bazında yüzde 26 büyüme hedefliyoruz.

Global marka olmak için nasıl bir strateji ile hareket ediyorsunuz?
Öncelikle sektör ve sektörün lokomotif markaları olarak en büyük hedefimiz: Çin, ABD, İtalya, Almanya, Polonya ve İspanya’nın ardından 7’nci sıraya yerleşmek. 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve ilerleyen dönemlerde öncelikle franchising ile açacağımız yeni mağazalarla da ağımızı genişletip, marka bilinirliğimizi artırmaya ve sektör lokomotifi olmaya devam edeceğiz.

Yurtdışı büyümedeki en büyük stratejimiz doğru lokasyonlarda, sektöre hakim ve güvenilir ortaklarla ilerlemek ve ilgili lokasyonlardaki koleksiyonlarımızı doğru ihtiyaçlara, trendlere uygun olarak kaliteden ödün vermeden beğeniye sunmak. Dokunduğumuz bölgelerdeki atmosferi koklayarak, kültürü benimseyerek sadece Türkiye’nin değil dünyanın yerel markası olmak üzere stratejilerimizi geliştiriyoruz ve buna uygun olarak planlarımızı yapıyoruz.

Bundan sonra yapmayı planladığınız çalışma ve yatırımlar neler?
Başta iç pazar mobilya sektörünün en büyük markaları olmaya büyüyerek devam edeceğiz, buna uygun olarak stratejimiz dahilinde planlarımızı hayata geçireceğiz. Bu bizim birinci önceliğimiz. Buna ek olarak; iç pazardan da daha büyük bir büyüme stratejisi ile dış pazarda da markalarımızı hem franchising anlaşmalarımız, hem de Karadağ’da yapımına başladığımız mobilya fabrikamız ile konumlandıracağız.

Bununla birlikte markalarımızı sadece mobilya sektöründe bırakmayıp 2012 yılı itibari ile lokomotifimiz yine mobilya sektörü olmak üzere inşaat, enerji ve perakende sektörlerinde de başta olmak üzere çeşitli sektörleri bir çatı altında toplayarak faaliyet gösteren Doğanlar Yatırım Holdıng’i kurduk. Yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam edecek.

“ÖNCÜLÜK EDECEK PROJELER ÜRETİYORUZ”
Sosyal, kültürel ve çevresel faaliyetlere destek vermek şirket kültürümüzün bir parçası. Biz güçlü bir toplum temelini atabilmek adına evrensel değerlere saygılı, dünya vatandaşı niteliğinde genç nesillerin yetiştirilmesi doğrultusunda ülkeye katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Kurumsal sorumluluk bilincimiz gereği toplumdan elde ettiğimiz katma değeri yine toplumuuzun gelişmesine öncülük edecek projeler üretip hayata geçirmeyi ön planda tutuyoruz. Bu noktada Ayşe Doğan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Hacı Ali Doğan Erkek Öğrenci Yurdu, Olcay Doğan Anaokulu, Şadan Doğan Anaokulu gibi eğitim alanında destekler veriyoruz.

Her mağazamızda bir sokak hayvanını sahiplendiğimiz “Misafir Pati” projemiz ve özellikle kadın istihdamı konusunda yaptığımız çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, sürdürebilirlik alanında yaptığımız ve yapmakta olduğumuz AR-GE çalışmaları ile tüm alanlarda bu konuda öncü ve yenilikçi olmak için çalışmalara devam ediyoruz.

BİRÇOK ÖDÜL KAZANDI
Hem şirket, hem de markanın bugüne kadar aldığı birçok ödül bulunuyor. Ödül listesini özetleyerek aktarıyoruz.

2015 ve 2019 yıllarında Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” listesine mobilya sektöründen giren tek şirket oldu.

2015, 2017 ve 2018 yıllarında Kariyer Net İnsana Saygı Ödülü aldı.

İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 2016 yılı En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde Mobilya Sektörünün Başarılı İhracatçısı Ödülü alındı.

2017 yılında, Capital Dergisi’nin “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda ‘Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketi’ seçildi.

Superbrands’in yürüttüğü çalışma doğrultusunda, hem Doğtaş hem Kelebek markalarıyla, Türkiye’nin süper markası olmaya hak kazandı.

2011 ve 2012 yıllarında TİM’in Çanakkale’nin En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firması Ödülü alındı.

2012 yılında 10’uncu Uluslararası İpekyolu Altın Adamlar Ödülleri kapsamında Tasarım ve Kalite Ödülü alındı.

Business Network İşadamları Derneği tarafından 2013 yılında düzenlenen ve İngiltere’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Most Successful Turk Awards’ta, Doğtaş ‘İngiltere’nin En Başarılı Şirketi’ seçildi.

2014 yılında Quality Dergisi tarafından En Quality Mobilya Markası Ödülü alındı.

2017 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülünü alırken Marketing Türkiye’nin düzenlediği “A.L.F.A. Awards Ödülleri”nde mobilya sektörünün Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası seçildi.

İstanbul Mobilya Fuarı’nda Doğtaş tasarımları iki ödül birden aldı.

Her mağazada bir sokak hayvanını sahiplenilen “Misafir Pati” projesi, 5. Yeşil Ekonomi Ödül Töreni’nde sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarını karşılama konusundaki çalışmalarının kamuoyunu teşvik etmesindeki hassasiyetinden dolayı ödüle layık görüldü.

2013 yılında Kelebek markasıyla, ‘Sektöründe En Sevilen Marka Ödülü’,

2014 yılında ‘Sektöründe En Hızlı Büyüyen Marka Ödülü’ alındı.

2018 yılında Lova Sleep markasıyla “Dijitale En İyi Entegre Olmuş Perakende Markası” ödülünü aldı.

Kaynak:Ekonomist ONLINE

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Kavaklık Et Lokantası Açıldı
    »    
Biga Belediye Meclisi Kahraman Ordumuzun Yanında
    »    
Kaymakam Mustafa Can’dan Gümüşçay’a Ziyaret
    »    
Çanakkale Baro Başkanından Üniversitelilere Anlamlı Hediye
    »    
Biga İtfaiyesi’nden Biga Devlet Hastanesi’nde Yangın Tatbikatı
    »    
İŞKUR’un Verdiği Eğitim Büyük İlgi Gördü
    »    
Mekânın Cennet Olsun İbrahim Aydın
    »    
‘’Çanakkale’mizin Tüm Sorunlarını Titizlikle Çözüme Kavuşturuyoruz”
    »    
Karabiga Belediyesinde Sondaj Çalışmaları Başladı
    »    
Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki
    »    
Türkiye’de Doğalgaza Kavuşan İlk Belde ‘’Gümüşçay’’
    »    
Bayramiç’te İzinsiz Kazı Yapıldı
    »    
Köseoğlu Ailesinden Bigaspor’a Destek
    »    
Belediye Başkanı Bülent Öz’den Önemli Açıklamalar
    »    
Biga’da Pazar Esnafı İçin Mobil Tahsilat Hizmeti
    »    
Çanakkale’de Kürtçe Konuşan Yaşlı Adama Saldırı!
    »    
Özgür Ceylan Esnaf İçin Sicil Affı İstedi
    »    
Biga Sivil Toplum Kuruluşlarından Barış Pınarı Harekâtına Tam Destek
    »    
Biga Tevfik Emin Başarır İlkokulu İş Başında
    »    
Uyuşturucudan 21 Kişi Gözaltına Alında
    »    
100. Yılı Amatör Spor Haftasında Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Durumu
    »    
Afacanlar’dan Candan Kahvaltı
    »    
Biga’da Yazar Kasa Fişiyle Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mesaj
    »    
Gençlerde Ruh Sağlığı
    »    
Londra’dan Gelibolu’ya Ziyaret
    »    
Biga Belediye Personeli Sağlık Taramasından Geçti
    »    
Ayvacık ve Eceabat’ta Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Adaspor’dan Barış Harekatına Destek
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Şampiyon 3 Puanla Başladı
    »    
Biga TSO Üyesi Sigorta Acenteleri Bölgesel Toplantıya Katıldı
    »    
Cezaevi Firarisi Biga’da Yakalandı
    »    
Biga TSO Yöneticileri TOBB Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Katıldı
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(45)
    »    
Fatih İlkokulunun Tamamlanması İçin 5 Milyon Liralık Ödenek
    »    
Söndürmeye Gittiği Ev Kendi Evi Çıktı!
    »    
Amatör Lig’lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Lidere Yan Bakılmıyor
    »    
Eymen ve Kaan Erkekliğe Adım Attı
    »    
Dr. Ender Saraç, Sağlıklı Yaşamın Sırlarını Anlattı
    »    
Dört Dörtlük Adaspor
    »    
Başkan Öz, Sporla İlgilenen Gençlere Yakın İlgi Gösteriyor
    »    
Çiçeklidedespor Lige Yenik Başladı
    »    
Özel Biga Can Hastanesinde 43 Günde Yürüdü
    »    
Biga Şişmanlıyor
    »    
Biga’da 115 Kg Uyuşturucu Yakalandı
    »    
Karabiga’da Alkollü Sürücü Dehşeti 3 Ölü
    »    
Ceylan, Buzağı Desteklerini Meclise Taşıdı
    »    
Çanakkale’de Gümrük Kaçağı Materyalleri Bulundu
    »    
Bugün Dünya Kız Çocukları Günü!
    »    
‘’Amatör Spor Haftası" Etkinliği Gerçekleştirildi
    »    
Başkan Doğan’dan Barış Pınarı Harekâtı’na Tam Destek
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Muhtarları Ziyaret Etti
    »    
Çinli Tur Operatörleri ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
Ayvacık ve Ezine’de Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesine 100 Bin Euro’luk Mali Destek
    »    
Biga’da Sahte İçki Operasyonu
    »    
Çanakkale Barosu Emine Bulut Davasında
    »    
‘’Halkımızın Memnuniyeti İçin Çalışıyoruz’’
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Durumu
    »    
Felçli Hasta 6 Ay’da Yürüdü
    »    
Türkiye Lokomotif, Vagon, Tranvay’ını Kendisi Üretecek
    »    
“Atma-Paylaş” Projesi Hayata Geçiyor
    »    
Bayramiç’te Cezaevi Firarisi Yakalandı
    »    
Ceylan, Meclis’te Ekonomiyi Eleştirdi
    »    
Çiçeklidedespor Güçlü Kadrosuyla Lige Hazır
    »    
Amatör Lig’lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Aslında Düşmanımız Amerikadır! Savaşacağımız Ülkede Amerikadır!
    »    
Fuarda Özel Biga Can Hastanesinin Standı İlgi Görüyor
    »    
Yaşlı Çiftçi Çapa Makinesine Bacağını Kaptırdı
    »    
Biga’da İlk Baca Tüttü
    »    
Bu Yıl Fuarın Gözdesi Kaptanlar Un
    »    
Ege’de Dört Gösteri Yaptım
    »    
Bu Hayat Pahalılığında Neler Tükettiğimizin Farkında mıyız?
    »    
Biga FB Biga Fuarında
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(44)
    »    
Sertan Güremen’den Personeline Motivasyon Yemeği
    »    
Bosna İle Biga Arasında Kardeşlik ve İşbirliği Köprüsü
    »    
Dünya Şampiyonu Doğa Biga’nın Gururu
    »    
Başkan Erdoğan, Din Görevlilerinin Haftasını Kutladı
    »    
13. Biga Gıda Tarım Hayvancılık Ve Teknolojileri Fuarı Açıldı
    »    
Biga MYO´da Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu
    »    
Başkan Erdoğan, Topluluk Başkanlarıyla Buluştu
    »    
Biga´da 1,5 Hektarlık Alan Yandı
    »    
AKILLI DİLENCİ - APTAL TOPLUM
    »    
Jandarma’dan Eşzamanlı Fuhuş Operasyonu
    »    
2019 Yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı
    »    
Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Başkan Erdoğan’dan Topluluk Tanıtım Stantlarına Ziyaret
    »    
Biga TSO’dan Muhtarlar Derneği’ne Ziyaret
    »    
Biga’da Bunları Biliyor musunuz?
    »    
Çanakkale Tarihi Alanı İngiltere’de Anlatıldı
    »    
“Akif Belgeseli Büyük Ses Getirdi”
    »    
Biga TSO’dan Kaymakam Can’a Ziyaret
    »    
Kirazlı Köyü’nde Hırsızlık
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Huzurevini Ziyaret Etti
    »    
Çan Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik Projeler
    »    
Hasta, Memnuniyetini Ev Yapımı Kurabiye İle Gösterdi
    »    
ÇABİP ve PEBİP’ten Şehitlere Saygı Turu
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Aslında Düşmanımız Amerikadır! Savaşacağımız Ülkede Amerikadır!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(45)
Kadir Atay
Çakallarla Dans
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Ege de Dört Gösteri Yaptım
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0