Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Güvenli Yerler Umutlu Mülteciler      Bu Kavşakta Kazalar Bitmiyor      Temizoğulları İnşaat Yeni Projelerini Tanıttı       Hikâyemiz Son Nefeste Biter      Anne Sütü Eğitimleri Devam Ediyor      Biga AKM Ahududu İle Sezonu Açıyor      Polis Olay Bülteni      Biga’da Bisikletli Süslü Kadınlar Farkındalık Yarattı      Bigaspor Üç Puanla Başladı      Hacı Ali Doğan Vefatının 18. Yılında Anıldı      Vatandaş Gestaş Zammına İsyan Ediyor!      Çan, Kurtuluşunu Kutladı!      Oda ve Borsa Seçimleri Ertelendi      Liderimizin Emrinde, Milletimizin Hizmetindeyiz      Dinamit Hayat Aldı!      Sezin İle Güçer Mutluluk Yolunda       Türk Metal Sendikası Seçimlerini Tamamladı      CHP Delege Seçimleri’nde İlginç Protesto      Biga´da Közlenen Biber Avrupa Ülkelerine Gidiyor      2 Ayda 430 Çanakkaleliyi Mutlu Ettiler      
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Turan ve Gider Biga’da
16 Ağustos 2017 Çarşamba 19:00
12
14
16
18


AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider Biga’nın Kocaköy ve Yeniçiftlik köyünü ziyaret ederek köy sakinleriyle sohbet ettiler.

Biga’nın Kocagür ve Yeniçiftlik köyünü ziyaret eden Turan ve Gider köylülerin sorularını cevapladılar. Köy sakinlerinden gelen köprü ve yatırımlarla ilgili soruları cevaplayan Turan, "Bizler için proje yapmak onu hayata geçirmek sorun değil. Yeter ki sizler bizlere destek veren, sahip çıkın" dedi. Biga’ya yapılan yatırımlara dikkat çeken Turan, "Biga’da şuanda devam eden ciddi yatırımlar var. Eğitim alanında yeni kurumları sizlerin hizmetine sunduk, yeni kurumların temelini attık çalışmaları devam ediyor. Üniversitemizin kapasitesini arttırmak için girişimlerde bulunduk ve geçtiğimiz günlerde YÖK tarafından onaylanarak Fakülte statüsüne kavuştu. Köylerimizin alt yapı ve üst yapı çalışmaları aynı şekilde bir kısmı tamamlandı bir kısmı tamamlanmak üzere. Tarım alanında sulama sistemleri, dere ıslah ve taşkın kontrol çalışmaları yapıldı. Biga’nın daha çok hizmete ve yatırama ihtiyacı var. Bunun farkındayız ve yerine getirmeye hazırız. Buranın her sıkıntısında sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Sizleri ziyaret ederek bizzat sorunları yerinde görmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz gün selden zarar gören köylerimizi ziyaret ettik. Talepleri dinledik. Çözüme kavuşturmak için girişimlerde bulunduk. Köy sakinlerimizin kredi erteleme taleplerini gerçekleştireceğiz. Bizler için proje geliştirmek yatırımları hayata geçirmek sorun değil. Yeter ki sizler bizlere destek verin, sahip çıkın" dedi.

Köprünün yerinin değiştiği yönünde gelen sorulara cevap veren Turan,"Köprünün yerinin değiştiği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Köprü için belli çalışmalar yapılmaya başlandı, belli anlaşmalar var. Bu tarz söylemleri çıkaran kişiler Çanakkale’nin gelişmesinden rahatsızlık duyanlar, buraya yapılan yatırımları kıskananlardır. Şuanda köprü için belli sondaj çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında zeminde rastlanan bazı sorunlardan dolayı 3-5 metre sağa yada sola çekilmesi normal. Fakat köprü alıp başka yere koymamız mümkün değil böyle birşey olamaz. Bakın Başbakanımız köprünün çalışması hızlı ilerlesin diye genelge yayınladı. Gerekli kurumlara uyarılar yapıldı. Üstlenici firma köprünün açılışının erkene alınabileceğini belirtti. Bizler en kısa sürede çalışmaları tamamlayıp köprüyü hizmete almak istiyoruz. Buranın köprüye ihtiyacı var. Sebzesinin, meyvesinin köprüye ihtiyacı var. Köprü ile beraber Ezine Gıda OSB’nin de çalışmaları devam ediyor. Oranında hizmete alınmasıyla beraber sebzemiz meyvemiz daha da değerlenecek ve geniş pazar alanına kavuşacak. Sadece pazar anlamında değil istihdam alanında da hemşerilerimizin iş taleplerine cevap verecek" şeklinde ifade etti.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının köylerde yaşayan vatandaşların yaşam koşullarının en üst seviyelere çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.
Bu anlamda sık sık köy ziyaretleri gerçekleştirdiklerinin altını çizen Gider, "Sizlerle bir araya gelerek köylerimizin sorunlarını ve çözümlerini yerinde inceleyerek sonuçlandırmaya gayret gösteriyoruz. Hem ülke genelinde hem Çanakkale’mizde ilçelerimizdeki köylerimizin alt ve üst yapı sorunlarını tek tek ele alıp tamamına yakınını çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Kırsal altyapıyı geliştirmek ve kalkınmayı sağlamak amacıyla çeşitli projeler geliştirdik ve Cumhuriyet tarihimizin en büyük kırsal altyapı hamlesini başlattık. Türkiye genelinde köylerin yol ve içme suyu gibi temel altyapı ihtiyaçlarına yönelik 2005 yılında başlattığımız KÖYDES Projesine, zamanla küçük ölçekli sulama ve atık su işlerini de dahil ederek entegre bir altyapı programına dönüştürdük. KÖYDES kapsamında, İl Özel İdare bütçesinden ve genel bütçeden sağlanan kaynaklarla köylerimizin çok daha iyi bir noktaya gelmesini sağlıyoruz. Köylerimizin ihtiyacı olan içme suyu, sulama suyu, kanalizasyon, yol yapımı, sağlık, eğitim aklınıza gelebilecek her konuda Devletin imkânlarını seferber ettik. Bu kaynaklar bir zamanlar başka başka yerlere faize, bir kısım güç odaklarına aktarılıp heba edilirken şimdi köylerimize çiftçilerimize kendi insanlarımıza hizmet olarak sunuyoruz. Sadece Yeniçiftlik köyümüze altyapı yatırımları için 8 milyon 631 bin 957,74 TL kaynak aktarmışız. Yine Tarımsal Atık Biyogaz Tesisi için bu yıl İl Özel İdareden 15 bin 000,00TL kaynak aktardık. Kocagür Köyümüze 7 milyon 876 bin 536,68 TL kaynak aktarmışız. Bunu içerisinde sulama sistemlerinden sosyal tesislere, çocuk oyun grubuna kadar çok değişik alanda destekler sağlanmış. Gerek Biga İlçemizde gerek Çanakkale ilçeler ve tüm köylerimizde projelere destek verdik. Ülke genelindeki büyük yatırımlar ile Çanakkale Merkez ilçeler ve köylerdeki yatırımlar tamamı birbiriyle entegre edilebilecek durumdadır. Çanakkale 1915 Köprüsü, yüksek okullar ve üniversite eğitim kurumlarının il ve ilçede sayılarının ve kalitesinin artması gelişmeye ve kalkınmaya çok büyük etki yapacak. Biz bu yola çıkarken her vatandaşımıza her ferdimize ulaşacağız dedik. Ve bu yolda köyden kasabaya kim varsa hayat standartlarının en iyi olması için gayret gösteriyoruz. Bu desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.


  Yorumlar

1 ahmet güran 16/08/2017 20:29
Çanakkale Köprüsü yapımı ve temel atma hikâye..
Maksat o bölgelerdeki, rant paylaşımı..
İstanbul Kanal Projesi vardı;sahi o ne oldu?
Aradan 7(yedi)yıl geçti;temel atma işi nanay!.
Eğer bu işin(İstanbul Kanal Projesi)tam topluma empoze edildiği zamanı(7 yıl önce)yazılı ve tasdikli belgesini öğrenmek istiyorsanız;Hıncal Uluç’un 22-Eylül-2010 tarihli yazısını okuyabilirsiniz..
Kanal İstanbul,ülkemize 7 yıl kaybettirdi..
İnşallah,Çanakkale köprüsü sırf oy uğruna bir 7 yıl daha kaybettirmez..
Akp,işin ehli olsaydı;son istişaherelede;genel başkanın teşkilatın yarısının değişmesini deklare etmezdi!.  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Liderimizin Emrinde, Milletimizin Hizmetindeyiz
    »    
CHP’li Üyeler, İlk Seçimde Değişim Mesajı Mı Verdiler?
    »    
“Bölücü Referanduma Hayır!”
    »    
Öz’ün Soru Önergesine Yanıt Geldi
    »    
Çanakkale’de Atatürk Resimlerini Çöpe Attılar
    »    
Öz’den Kılıçdaroğlu’na Ziyaret
    »    
Pastırmacı’dan Ankara Çıkartması
    »    
AK Parti Delegelerini Seçti
    »    
Karadağ’dan Geçmiş Olsun Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
Erkek: “Çanakkale Belediyesi’nde Var, TBMM’de Yok!”
    »    
CHP Biga’dan Sert Yanıt
    »    
Şahin; “İşte CHP’nin Adaleti”
    »    
Gider “27 Mayıs’ın Utancı 15 Temmuz’da Bitti”
    »    
CHP’li Erkek: "Bir Daha 15 Temmuzlar Yaşanmasın!"
    »    
CHP’li Erkek’ten Adalet Mitingi Değerlendirmesi
    »    
Öz’ün Adalet Yürüşündeki Provokasyonlar Hakkında Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Israrla Soruyorum, Israrla Yanıtlamıyorlar!”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten İki Satırlık Açıklama
    »    
Biga CHP’den Adalet Yürüyüşü Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Adaletsizlik Mi İsteyelim?”
    »    
Hiçbir Gerekçeyle, Öğrenciye Şiddet Kabul Edilemez
    »    
Turan; “Çanakkale Balık İhracatında Önemli Noktada”
    »    
Öz’den Soru Önergesi
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten Çanakkaleli Şehide Veda
    »    
Öz; “Zeytinlikleri Yasal Düzenleme İle Yok Eden Tek Ülke Olacağız”
    »    
Öz’den Sahte Belge Açıklaması
    »    
AK Parti’den Iğdır’dan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü
    »    
Turan; “Sağlık Alanında Yatırımlara Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”
    »    
CHP Danışma Kurulu Toplandı
    »    
Öz’den İlçe Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
ÖZ’den Soru Önergesi
    »    
Öz’ den İlçe Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
CHP’li İpek “Evet Adayım”
    »    
Gider; “Tarım Türk Ekonomisinin Lokomotifidir”
    »    
Öz’den İlçe ve Köy Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
Öz; “Referandum Sürecinde Uyarmıştık!”
    »    
CHP’li Erkek: “Basının Özgür Olmadığı Bir Toplum Asla Özgür Olamaz!”
    »    
Ahmet Tekin Güven Tazeledi
    »    
Öz; “Hem Tam Kanunsuzluk Hem de Tam Güvensizlik Hali Oluştu”
    »    
Bakanlıktan Muharrem Erkek’in Önerisine Acı Yanıt!
    »    
Köylerimizin Kalkınmasını Önemsiyoruz
    »    
Karadağ’dan Teşekkür Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Kandemir’e Tebrik
    »    
Biga CHP ve Vatan Partisi İlçe Teşkilatlarından Çelenk Sunumu
    »    
Öz; “YSK ’nın Kararına Göre Referandum Sonucu Şaibeli”
    »    
Gider: “İbret almıyorlar”
    »    
Referandumda Biga Sonuçları Dikkatli Okunmalı
    »    
Karadağ; ”Yine Milletin İradesi Kazandı”
    »    
Kesin Olmayan Sonuclar Evet 51.3 Hayır 48.7
    »    
Kaya: "Evet Diyenler de Hayır Diyenler de Bu Ülkenin Vatandaşı"
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten Sandığa Çağrı
    »    
“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet”
    »    
CHP Biga’dan Tam Gaz Referandum Mesaisi
    »    
"Evet" Çıkarsa Eyalet Sistemi Gelecek
    »    
Bizim İki Bayrağımız mı Var ki Tek Bayrak, Tek Millet Diyorlar
    »    
Bülent Öz’den Basın Açıklaması
    »    
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Çanakkale’de
    »    
M. Ceyhan’dan Basın Açıklaması
    »    
Karadağ’dan Avrupa’ya Kınama
    »    
Muharrem Erkek ve Bülent Öz’den Önerge
    »    
Turan “Vergi İndirimi Kabul Edildi”
    »    
Bülent Öz, Sayın Erdoğan’a Ve Ülkemize Tuzak Kuruluyor
    »    
Gider: “Bizim Dediğimiz Milletimiz Ne Derse O"
    »    
Turan: ”Köy Köy, Kasaba Kasaba Gezeceğiz”
    »    
Karadağ Çanakkale AK Parti Kurucuları İle Buluştu
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: "Meclis mi, Saray mı?"
    »    
Öz’den Basın Açıklaması
    »    
Turan: "Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Reform Paketi"
    »    
Yeşim Karadağ’a Ziyaret
    »    
Bülent Öz, “Çanakkaleliler Buluşuyor”da
    »    
Turan’dan CHP’ye Eleştiri
    »    
’AK Parti ve MHP’den Fire Olmayacağı Kanaatindeyim’
    »    
Turan’dan HDP’ye; “Barış Dediniz Barışı Kirlettiniz”
    »    
Tüm Türkiye’ye Örnek Olacak Davranış
    »    
Çanakkale’yi Trakya’dan Ayrı Düşünemeyiz
    »    
Öz, Soru Yağmuruna Tuttu
    »    
Ak Parti Toplandı
    »    
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili Milletvekilleri ile görüştü
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten Çifte Panel
    »    
Muharrem Erkek’ten Önerge
    »    
Tahminler Şaştı
    »    
Öz’den Çocuk İstismarını Meşrulaştıracak Önergeye Açıklama
    »    
Ayvacık’ tan Gelen Habere Muharrem Erkek’ ten Basın Açıklaması
    »    
Termik Projeleri Çanakkale’nin Cehenneme Dönmesi Demek
    »    
CHP’den Anayasa Çalıştayı
    »    
Erkek’ten Kumpas Mağdurları İçin Önerge
    »    
Turan, Soruları Yanıtladı
    »    
Yeni Yönetim Kurulu Hizmete Hazır
    »    
AK Partide Yerel Yönetim Zirvesi
    »    
Darbeyi Legalleştirmek Asla Kabul Edilemez !
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Bienal Yapılmalıydı”
    »    
Hem Tebrik, Hem Teşekkür
    »    
Turan: Darbe Kafalılar Sanatçı Olsa Ne Olur, Olmasa Ne Olur?
    »    
AK Partiden Cumhuriyet Başsavcılığına Ziyaret
    »    
CHP’den 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
    »    
Ceyhan’dan Basın Açıklaması
    »    
“Tarihten Aldığımız Güçle İstiklâl Ruhunu Yaşatmaya Devam Ediyoruz”
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Basın Açıklamasında Bulundu
    »    
Ak Parti Çanakkale İl Yürütme Kurulu
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Hikâyemiz Son Nefeste Biter
Alaattin Akçal
Biga Şehidini Unuttu: Jan.Er. Mehmet Özer
Buse Duman
Küçücük Ruhlara Kocaman Duygular Sığdırdık, Büyümek Zorunda Kaldılar
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Soldan Kulplu Fincan
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (6)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yeni Sezon Yeni Umutlar
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Farkındalık
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
CHP’li Üyeler, İlk Seçimde Değişim Mesajı Mı Verdiler?
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0