Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga’da Seramik Sergi Açıldı      Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki      Diplomasını Almaya Torunuyla Gitti      20 KİŞİ ‘‘Konserve Üretim Mesleğine’’ İŞKUR Kursuyla Adım Attı       Haftalık Faaliyet Programı 22.06.2019 – 28.06.2019       Halkbank’tan Biga TSO’ya İVME Kredisi Bilgilendirmesi      Orman İşçisi Devrilen Traktörün Altında Can Verdi      Matematik Olimpiyatlarında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi      Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başlıyor      Bigaspor Küçük ile Devam Dedi      Gümüşçay’da 11. Geleneksel Halı Saha Turnuvası Başladı      Çanakkale Barosu Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’na Katıldı      Biga´da Saman Yüklü Traktör Yandı      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       Biga TSO’da İVME Finansman Paketi Toplantısı      2019 Sezonunun İlk Ürünleri Biga Ticaret Borsasına Geldi      Kooperatif Başkanlarından Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Biga MYO’da Amatör Denizcilik Eğitimi Gerçekleştirildi      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)      Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
12 Mart 2019 Salı 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkan Adayı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, Şehitlik'te meşaleler ve sloganlarla karşılandı. Şehitlik Meydanı doldu taştı. Başkan İsmail Işık, meclis üyesi adayları ile birlikte konuşma yapacağı alan güçlükle ulaşabildi. Şehitlik sakinleri Başkan Işık'ı Türk Bayrakları ve çiçekler ile karşıladı.

"Biga’nın gerçek sahipleri, bu coşkulu ve güzel karşılama için teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Sağ olun, var olun. Sizlere bir şey söylemek istiyorum. Ben Sarıkayalım, Atilla Diren başkanım Sarıkayalı, Tamer başkanım Gümüşçaylı. Aramızda Çeşmealtılı, Yeniceköylü var. Şehitlik’te yaşayanların hepsi Bigalı. Biga denilince akla ilk gelenler sizlersiniz." sözleriyle konuşmaya başlayan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın konuşması 'Şehitlik seninle gurur duyuyor' sloganıyla ve coşkulu alkışlarla kesildi.

"KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK"

'Biz de sizinle gurur duyuyoruz' diyen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık;  "Geçen seçimde ve bu seçimde de Şehitlik bizi bağrına bastı. Allah hepinizden razı olsun. Beş yıl önce sizlerden aldığımız güç ve destek ile bizlere Biga’ya hizmet etme onuru yaşattınız. Öncelikle bunun için teşekkürlerimi sunuyorum. Beş yıldan bu yana dertlere derman olmak için çalıştık. Sizlerle beraber olduk. Hiç kimseyi ayırmadık. Parti ayrımı yapmadık. Mahalle ayrımı yapmadık. Bölge ayrımı yapmadık. Biga Belediyesinin hizmetlerinden, Biga Belediyesi'nin imkânlarından bütün Biga eşit şekilde yararlandı. Bundan sonra da eşit şekilde yararlanmaya devam edecek. Biga Belediyesi'ne gelip de ‘Benim işim olmadı.’ diyecek insan çıkmaz. Yasal çerçevede, imkânlar doğrultusunda her kesimden insanın işlerini halletmeye çalıştık. Bundan sonra da sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz." dedi.

"BİR VE BERABER OLURSAK KAZANIRIZ"

Biga'ya 5 yıl daha hizmet etmek istediklerini söyleyen Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Allah’ın izni ve sizlerin destekleri ile bu güzel kente beş yıl daha hizmet etmek için huzurlarınızdayız. Beş yıl boyunca gece gündüz demeden çalıştık. Biga Belediyesi'ni tam üç kat büyüttük. Bundan sonra büyütmeye devam edeceğiz. Şehitlik Mahallemizin güzel insanları, bu süreçte hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bizdensin değilsin demedik. Bir ve beraber olduk. Biz bir ve beraber olduğumuz zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok.  Tarihimizde örnekleri çok. Yeter ki bir ve beraber olalım. Bütün güç işlerin üstesinden geldik ve gelmeye de devam edeceğiz. Yeni bir Biga ortaya çıkmaya başladı. Biga bölgenin parlayan yıldızı oldu. Biga dışından insanlar artık alışveriş ve gezmek için Biga’ya gelmeye başladılar. Bigalılar artık eskisi gibi alışveriş ve gezmek için Biga’nın dışına çıkmıyorlar. Sosyal ve kültürel yaşam standardı Biga’da bizim dönemimizde gelişti. Daha güzelini hep birlikte başaracağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır." ifadelerini kullandı.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık konuşmasını şöyle sürdürdü:

"SÖZ VERDİK, İLK TERAVİH NAMAZINI NAMAZGAH'TA KILDIK"

"Bizden önce çöplüğe dönmüş, kaderine terk edilmiş Namazgâh için burada söz vermiştim. Seçimlerden sonra Ramazan ayının ilk teravih namazını orada kılacağız demiştim.  İlk teravih namazını söz verdim gibi orada kıldık. Değerli Şehitlik sakinleri Biga Belediyesi olarak eğitim konusunu önemsedik. Osmangazi ilköğretim okulumuza çok ciddi yardımlar ve yatırımlar yaptık. Okulumuzun ne eksiği varsa tamamı Biga Belediyesi tarafından karşılandı. Yine ihtiyaçları olduğu konusunda bilgi aldık. Bu yaz tatilinde o ihtiyaçları da karşılayacağız. Şadan Doğan Anaokulunu seviyor ve destekliyoruz. Anaokulunun bahçesini ve çevresini düzenlemek bize nasip oldu.  Lütfen çocuklarınızı okula gönderin. Öğrencilerimize eğitim yardımları ile destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz bu dönemde önce TOKİ sosyal tesislerini sizlerin kullanımına sunduk. Bu tesisi sadece yapmakla kalmayıp içini de doldurduk. Gerek müzik aletleri gerekse dikiş nakış için alınan makineleri hizmetinize sunduk. Kadınlarımız, kızlarımız orada elbiseler diktiler. Gençlerimiz müzik öğrenmeye başladılar."

"SUDA GECİKME ZAMLARINI SİLECEĞİZ"

"Geçtiğimiz seçim döneminde su ücretlerini indireceğimi söylemiştim. 2014 Nisan ayında aldığımız ilk meclis kararıyla suyu yüzde 30 ucuzlattık. Mahallemizde su borcu olanlar var. Hiç kimseye borcundan dolayı bir işlem yapmadık. Ödeme konusunda yardımcı olduk. Bundan sonra da yardımcı olacağız. Su borçlarının gecikme zamlarını Nisan ayından sonra kaldıracağız. Borçları anapara üzerinden taksitlendireceğiz. Önümüzdeki dönem Biga’da evlerde suyun ilk 20 tonu ücretsiz olacak." 

"DÜĞÜN SALONUNUN TEMELİNİ ATIYORUZ"

"Mahallemizin düğün salonu ihtiyacı var. Allah nasip ederse Cuma günü Namazgâhın yanında Sosyal konut projesiyle beraber düğün salonumuzun da temelini atacağız. Hem sosyal konutlar hem de düğün salonumuz Şehitlik mahallemize ve Biga’ya hayırlı olsun. Baki Kemancı ve Şeref Gülsüm’ü düşünün. Çocuklarımız ve gençlerimiz neden onlar gibi yetişmesin. Özellikle bu mahallemizde böyle bir potansiyel var. Güzel Sanatlar Lisesi'nin yerini Biga Devlet Hastanesi'nin yanındaki araziye hazırladık. Yakın zamanda Güzel Sanatlar Lisesinin temelini atacağız. Biga’dan yeni Baki Kemancılar, yeni Şeref Gülsümler çıkmasına vesile olacağız. Vatandaşlarımızın istekleri benim için her zaman öncelikli olmuştur. Sizlerin isteklerini gerçekleştirmek, bizlere her zaman mutluluk vermiştir. Geçen gün üst taraftaki TOKİ konutlarını gezdim. Orada yaşayan vatandaşlarımız mescit ve kuran kursu istediler. 1 Nisan’dan sonra hem mescit hem de kuran kursunu Ramazan ayına yetiştirip, sizlerin hizmetine sunacağız."

"HAKKINIZI ARAMAZSAM NAMERDİM"

"2015 yılında Birol hocam ve meclis üyesi arkadaşlarımızla bir karar aldık. Panayır ile ilgili sıkıntılar vardı. Vatandaşlardan şikâyetler geliyordu. 2015 ve 2016 yıllarında yapmayalım ve durumu görelim dedik. 2018 yılında yapacaktık fakat pazar yeri çöktü. O kaldırdığımız panayırı Ramazan Bayramı ile birlikte tekrar yapmaya başlayacağız. Bigalılar ister, sizin İsmail yapar. Ülkemizde ve Biga’da üzülerek duyduğumuz konuşmalar var. Özellikle her seçim döneminde yaşlılara, emeklilere maaşlarınız kesilecek diye korkutuyorlar. Türkiye Cumhuriyeti 95 yıllık bir devlettir. Cumhuriyet tarihinde hiç kimsenin maaşı kesilmemiştir. Bu tip sözlere ve tehditlere kimse inanmasın. Biz var olduğumuz, sağ olduğumuz sürece hiç kimse vatandaşımızın parasına göz koyamaz. O maaşı kesemez. Şehitlik mahallesinden Biga’nın her hangi bir mahallesinden geliri, aldığı destek kesilen varsa bana gelsin. Hakkınızı sonuna kadar aramazsam namerdim.  Şehitlik Mahallesinin değerli sakinleri bu seçim çok önemli. Bu seçimde sadece bir başkan seçmeyeceksiniz. Bir anlayışı,bir hizmet etme aşkını seçeceksiniz. Yaptıklarımız ve tecrübemiz ortada. Biga halkı mutlu, Biga’nın mahalleleri ışıl ışıl, ışık ışık, cıvıl cıvıl oldu. Bunların devam etmesi için, rahatlıkla görebildiğiniz, odasının kapısı olmayan bir Belediye Başkanınız olsun istiyorsanız işte ben buradayım. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor ve iyi akşamlar diliyorum. Sağ olun var olun."

Şehitlik Meydanı'nda gerçekleşen Halk Meclisi Toplantısına CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, İYİ Parti İlçe Başkanı Mahmut Aydemir, Belediye Meclis Üyesi Adayları da katıldılar.
 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Şehitik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :



+ Benzer Haberler
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Bigadayım Artık...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0