Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Nakliyeciler Sitesi Temeli Atıldı      İŞKUR Toplum Yararına Geçici 300 Kişi Alacak      Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı      “5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılında Öğrencilerden Fidan Dikimi      Bigaspor Çanakkale’den Puanla Döndü      Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı      Haftalık Faaliyet Programı 23.03.2019 – 29.03.2019      Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”      Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi      Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı      Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi      ’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’      Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor      Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi      Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler      Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
12 Mart 2019 Salı 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkan Adayı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, Şehitlik'te meşaleler ve sloganlarla karşılandı. Şehitlik Meydanı doldu taştı. Başkan İsmail Işık, meclis üyesi adayları ile birlikte konuşma yapacağı alan güçlükle ulaşabildi. Şehitlik sakinleri Başkan Işık'ı Türk Bayrakları ve çiçekler ile karşıladı.

"Biga’nın gerçek sahipleri, bu coşkulu ve güzel karşılama için teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Sağ olun, var olun. Sizlere bir şey söylemek istiyorum. Ben Sarıkayalım, Atilla Diren başkanım Sarıkayalı, Tamer başkanım Gümüşçaylı. Aramızda Çeşmealtılı, Yeniceköylü var. Şehitlik’te yaşayanların hepsi Bigalı. Biga denilince akla ilk gelenler sizlersiniz." sözleriyle konuşmaya başlayan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın konuşması 'Şehitlik seninle gurur duyuyor' sloganıyla ve coşkulu alkışlarla kesildi.

"KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK"

'Biz de sizinle gurur duyuyoruz' diyen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık;  "Geçen seçimde ve bu seçimde de Şehitlik bizi bağrına bastı. Allah hepinizden razı olsun. Beş yıl önce sizlerden aldığımız güç ve destek ile bizlere Biga’ya hizmet etme onuru yaşattınız. Öncelikle bunun için teşekkürlerimi sunuyorum. Beş yıldan bu yana dertlere derman olmak için çalıştık. Sizlerle beraber olduk. Hiç kimseyi ayırmadık. Parti ayrımı yapmadık. Mahalle ayrımı yapmadık. Bölge ayrımı yapmadık. Biga Belediyesinin hizmetlerinden, Biga Belediyesi'nin imkânlarından bütün Biga eşit şekilde yararlandı. Bundan sonra da eşit şekilde yararlanmaya devam edecek. Biga Belediyesi'ne gelip de ‘Benim işim olmadı.’ diyecek insan çıkmaz. Yasal çerçevede, imkânlar doğrultusunda her kesimden insanın işlerini halletmeye çalıştık. Bundan sonra da sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz." dedi.

"BİR VE BERABER OLURSAK KAZANIRIZ"

Biga'ya 5 yıl daha hizmet etmek istediklerini söyleyen Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Allah’ın izni ve sizlerin destekleri ile bu güzel kente beş yıl daha hizmet etmek için huzurlarınızdayız. Beş yıl boyunca gece gündüz demeden çalıştık. Biga Belediyesi'ni tam üç kat büyüttük. Bundan sonra büyütmeye devam edeceğiz. Şehitlik Mahallemizin güzel insanları, bu süreçte hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bizdensin değilsin demedik. Bir ve beraber olduk. Biz bir ve beraber olduğumuz zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok.  Tarihimizde örnekleri çok. Yeter ki bir ve beraber olalım. Bütün güç işlerin üstesinden geldik ve gelmeye de devam edeceğiz. Yeni bir Biga ortaya çıkmaya başladı. Biga bölgenin parlayan yıldızı oldu. Biga dışından insanlar artık alışveriş ve gezmek için Biga’ya gelmeye başladılar. Bigalılar artık eskisi gibi alışveriş ve gezmek için Biga’nın dışına çıkmıyorlar. Sosyal ve kültürel yaşam standardı Biga’da bizim dönemimizde gelişti. Daha güzelini hep birlikte başaracağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır." ifadelerini kullandı.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık konuşmasını şöyle sürdürdü:

"SÖZ VERDİK, İLK TERAVİH NAMAZINI NAMAZGAH'TA KILDIK"

"Bizden önce çöplüğe dönmüş, kaderine terk edilmiş Namazgâh için burada söz vermiştim. Seçimlerden sonra Ramazan ayının ilk teravih namazını orada kılacağız demiştim.  İlk teravih namazını söz verdim gibi orada kıldık. Değerli Şehitlik sakinleri Biga Belediyesi olarak eğitim konusunu önemsedik. Osmangazi ilköğretim okulumuza çok ciddi yardımlar ve yatırımlar yaptık. Okulumuzun ne eksiği varsa tamamı Biga Belediyesi tarafından karşılandı. Yine ihtiyaçları olduğu konusunda bilgi aldık. Bu yaz tatilinde o ihtiyaçları da karşılayacağız. Şadan Doğan Anaokulunu seviyor ve destekliyoruz. Anaokulunun bahçesini ve çevresini düzenlemek bize nasip oldu.  Lütfen çocuklarınızı okula gönderin. Öğrencilerimize eğitim yardımları ile destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz bu dönemde önce TOKİ sosyal tesislerini sizlerin kullanımına sunduk. Bu tesisi sadece yapmakla kalmayıp içini de doldurduk. Gerek müzik aletleri gerekse dikiş nakış için alınan makineleri hizmetinize sunduk. Kadınlarımız, kızlarımız orada elbiseler diktiler. Gençlerimiz müzik öğrenmeye başladılar."

"SUDA GECİKME ZAMLARINI SİLECEĞİZ"

"Geçtiğimiz seçim döneminde su ücretlerini indireceğimi söylemiştim. 2014 Nisan ayında aldığımız ilk meclis kararıyla suyu yüzde 30 ucuzlattık. Mahallemizde su borcu olanlar var. Hiç kimseye borcundan dolayı bir işlem yapmadık. Ödeme konusunda yardımcı olduk. Bundan sonra da yardımcı olacağız. Su borçlarının gecikme zamlarını Nisan ayından sonra kaldıracağız. Borçları anapara üzerinden taksitlendireceğiz. Önümüzdeki dönem Biga’da evlerde suyun ilk 20 tonu ücretsiz olacak." 

"DÜĞÜN SALONUNUN TEMELİNİ ATIYORUZ"

"Mahallemizin düğün salonu ihtiyacı var. Allah nasip ederse Cuma günü Namazgâhın yanında Sosyal konut projesiyle beraber düğün salonumuzun da temelini atacağız. Hem sosyal konutlar hem de düğün salonumuz Şehitlik mahallemize ve Biga’ya hayırlı olsun. Baki Kemancı ve Şeref Gülsüm’ü düşünün. Çocuklarımız ve gençlerimiz neden onlar gibi yetişmesin. Özellikle bu mahallemizde böyle bir potansiyel var. Güzel Sanatlar Lisesi'nin yerini Biga Devlet Hastanesi'nin yanındaki araziye hazırladık. Yakın zamanda Güzel Sanatlar Lisesinin temelini atacağız. Biga’dan yeni Baki Kemancılar, yeni Şeref Gülsümler çıkmasına vesile olacağız. Vatandaşlarımızın istekleri benim için her zaman öncelikli olmuştur. Sizlerin isteklerini gerçekleştirmek, bizlere her zaman mutluluk vermiştir. Geçen gün üst taraftaki TOKİ konutlarını gezdim. Orada yaşayan vatandaşlarımız mescit ve kuran kursu istediler. 1 Nisan’dan sonra hem mescit hem de kuran kursunu Ramazan ayına yetiştirip, sizlerin hizmetine sunacağız."

"HAKKINIZI ARAMAZSAM NAMERDİM"

"2015 yılında Birol hocam ve meclis üyesi arkadaşlarımızla bir karar aldık. Panayır ile ilgili sıkıntılar vardı. Vatandaşlardan şikâyetler geliyordu. 2015 ve 2016 yıllarında yapmayalım ve durumu görelim dedik. 2018 yılında yapacaktık fakat pazar yeri çöktü. O kaldırdığımız panayırı Ramazan Bayramı ile birlikte tekrar yapmaya başlayacağız. Bigalılar ister, sizin İsmail yapar. Ülkemizde ve Biga’da üzülerek duyduğumuz konuşmalar var. Özellikle her seçim döneminde yaşlılara, emeklilere maaşlarınız kesilecek diye korkutuyorlar. Türkiye Cumhuriyeti 95 yıllık bir devlettir. Cumhuriyet tarihinde hiç kimsenin maaşı kesilmemiştir. Bu tip sözlere ve tehditlere kimse inanmasın. Biz var olduğumuz, sağ olduğumuz sürece hiç kimse vatandaşımızın parasına göz koyamaz. O maaşı kesemez. Şehitlik mahallesinden Biga’nın her hangi bir mahallesinden geliri, aldığı destek kesilen varsa bana gelsin. Hakkınızı sonuna kadar aramazsam namerdim.  Şehitlik Mahallesinin değerli sakinleri bu seçim çok önemli. Bu seçimde sadece bir başkan seçmeyeceksiniz. Bir anlayışı,bir hizmet etme aşkını seçeceksiniz. Yaptıklarımız ve tecrübemiz ortada. Biga halkı mutlu, Biga’nın mahalleleri ışıl ışıl, ışık ışık, cıvıl cıvıl oldu. Bunların devam etmesi için, rahatlıkla görebildiğiniz, odasının kapısı olmayan bir Belediye Başkanınız olsun istiyorsanız işte ben buradayım. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor ve iyi akşamlar diliyorum. Sağ olun var olun."

Şehitlik Meydanı'nda gerçekleşen Halk Meclisi Toplantısına CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, İYİ Parti İlçe Başkanı Mahmut Aydemir, Belediye Meclis Üyesi Adayları da katıldılar.
 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Şehitik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Nakliyeciler Sitesi Temeli Atıldı
    »    
İŞKUR Toplum Yararına Geçici 300 Kişi Alacak
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılında Öğrencilerden Fidan Dikimi
    »    
Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi
    »    
Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor
    »    
Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0