Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Şehitlerimizin Anısına      Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti      Nefesleri Kesen Finalde Gülen Bozcaadaspor      BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret      Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi      Işıkeli Köyüne Turizm Projesi      Biga’nın Gururu Ramazan Baysal      Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama      Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”       Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı      Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun      Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi      Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler      İlkokullar Arası Futbol Turnuvası Finali Yapıldı      Alp ile Ali Erkekliğe Adım Attı      Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi       2019 Bahar Kupası Başladı      Turizm Haftası Kemer Parion Antik Kenti’nde Kutlandı      Yeni Aldığı Motosiklet Sonu Oldu      Durdurulan Taksiden Kaçak Göçmenler Çıktı!     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
27 Mart 2019 Çarşamba 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, Şehitlik’te Birlik ve Beraberlik Mitingi’nde büyük bir coşkuyla karşılandı. Başkan Işık ve beraberindekiler miting alanına güçlükle girebildiler. Çiçekler, davul zurnalar ve büyük sevgi gösterileri ile karşılanan Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, konuşmasına da geç başlayabildi. Konuşmaya başladığı sırada miting alanının vatandaşları almaması dikkat çekti.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, konuşmasında yoğun coşku ve sloganlar nedeniyle sık sık teşekkür etmek zorunda kaldı. Belediye Başkanı İsmail Işık özetle şöyle konuştu:

“TAŞIMANIN OLMADIĞI KALABALIK ŞEHİTLİKTE”

“Bu akşam meydan almadı. 3’üncü kez adayım. Üç dönemden beri böyle muhteşem, böyle coşkulu bir kalabalık görmedim. Şehitliğe kurban olayım. Arkadaşlarım, candaşlarım, yoldaşlarım. Bu akşamki coşkulu kalabalık için bütün şehitliği gözlerinden öpüyorum. Çok teşekkür ediyorum. Bu akşam burada olan coşkulu ve muhteşem kalabalık başka nerede var? Gerçek Bigalıların olduğu, dışarıdan gelenlerin olmadığı, taşımanın olmadığı kalabalık şehitlikte var. Köyden, şehirden gelen yok. Hepsi orijinal Bigalı, orijinal. Çok teşekkür ederim. Siz istediniz beni başkan yaptınız. Allah’ın izni sizlerin katkı ve destekleriyle bu onurlu görevi beş yıldan beri siz bana verdiniz. Hayatımın en büyük onurunu yaşattınız. Bu akşam da en büyük mutluluğu yaşatıyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Bizim İsmail dedik, beş yıl önce yola çıktık. Sizin İsmail olduğumuzun en güzel, en büyük, en gerçek göstergesi burasıdır. Hepinize teşekkür ediyorum. Beş yıldan bu yana beni hiç yalnız bırakmadınız. Ne zaman geldiysem sahip çıktınız. Destek oldunuz. Şehitliğin gücünü bana yaşattınız.  Sağ olun, var olun. Başta bütün Şehitlik olmak üzere ben de bütün Biga ile gurur duyuyorum. Sağ olun. Ağzınıza, yüreğinize sağlık yüreğinize.”

ŞÜKRÜ KEMERLİ’YE VEFA

“Ben her zaman Bigalının sağduyusuna güvendim. Bigalı ile kurduğumuz gönül köprüsüne güvendim. Mahalle bizim mahallemiz. Bu mahalleye ne istediyse hepsini yaptık. Daha büyüklerini, daha güzellerini sizlerle beraber yapacağız. Bu akşam buraya gelmeden önce nereden aklıma geldi, bilmiyorum. 2009 yılında ilk aday olduğumda Şehitliğe gelişimizi hatırladım. Bu akşam olduğu gibi büyük bir kalabalık ve davullar eşliğinde karşılanmıştık. O zaman yanımızda Şükrü Kemerli ağabeyimiz de vardı. Sizlere Şükrü Kemerli’nin selamlarını getirdim. Biga’yı çağdaş, sosyal, demokrat belediyecilikle tanıştıran, Şehitlik halkını belediye ile buluşturan Şükrü Kemerli’yi hatırladım. Allah ondan razı olsun. Onun açtığı yolda beş yıldır ilerliyorum. Ondan aldığımız bayrağı daha yukarı taşımaya çalışıyoruz. Bu yolda bu uğurda bana verdiğiniz destekler için canı gönülden teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun, var olun. Benim varlığım sizlere bağlı, siz isterseniz her şey olur.”

“BİR YALANI DA ŞEHİTLİKLE İLGİLİ SÖYLÜYORLAR”

“Arkadaşlar akla hayale gelmedik yalanlar ve uydurma haberler var. Bunların bir tanesi de Şehitlik ile ilgili olandır. Sosyal medyada ha bire yazıp duruyorlar. Şehitlik bu yalanlara inanmaz. Biga inanmaz. Bu dört yıldır düzenlediğimiz alışveriş günlerinde bundan sonra müzik olmayacakmış. Müziğin olmadığı şenlik mi olur? Beş yıl önce Belediye bandosu sadece 29 Ekim’de ve 10 Kasım’da çalardı. Şimdi Belediye Bandosu her zaman çalıyor. Sadece Biga’da değil, başka yerlerde de çalıyor. Ben her zaman müzisyenlerin yanındayım. Her zaman Şehitliğin yanındayım. Bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Bu yalanları atanları sizlere havale ediyorum. Ben bunlara cevap verme gereği bile duymuyorum.”

“TALİMATLA BELEDİYE BAŞKANI OLANLAR…”

“Siz bana beş yıl önce bu şehrin en güvenilir insanı unvanını verdiniz. Biz vizyonumuzla, yaptığımız işlerle, projelerimizle geleceğe ışık tutuyoruz. Onlar da bizim projelerimizi çalıyorlar, gelip buralarda anlatıyorlar. Sizin anlattığınız projeleri biz yaptık. Öyle talimatla Belediye Başkan adayı olacak, İsmail Işık’ın projelerini kopyalayacaksın, ondan sonra Şehitlikten oy isteyeceksin. Bir şey söylemeye bile gerek yok.”

“SAĞLAM OLMAMIŞ, YIKILDI”

“Panayır olmaz mı ya? Bu panayır konusunu şöyle izah edeceğim. 2018 yılında geçtiğimiz yıl pazaryeri yetişseydi, panayır zaten yapılacaktı. Pazaryerini ben mi yıktım da panayır olmadı. Sağlam olmamış, yıkıldı. Daha sağlamını yaptık. Panayırımızı da yapacağız. Şehitlikten burada binlerce kişinin önünde söz veriyorum. 8 Haziran Biga Panayırı şimdiden hayırlı olsun. Yapacağımız işlerin hepsini Biga’ya ve Bigalılara sordum. Bigalı ne isterse ben onu yaparım.”

“SOSYAL MEDYADAN VE SİTEMİZDEN BİZİ TAKİP EDİN”

“Sosyal medyada gizli kapaklı hiçbir şey yapılmıyor. Bizim hesaplarımız da var sosyal medyada. Oralarda projelerimizi yayınlıyoruz. O projelerimizi www.bizimismail.com internet sayfasından izleyin lütfen. Daha ayrıntılı bir şekilde bu sayfada inceleyebilirsiniz.”

“NAMAZGAH’I NAMAZ KILINABİLİR HALE GETİRDİK”

“Az önce gençler buradan halı saha diye seslendiler. Bakın Namazgâh’ı namaz kılınabilir bir hale getirdik. Çöplük halinden kurtardık. Tarihimize, dini inançlarımıza ve ecdadımıza saygının bir gereği olarak Namazgâh tertemiz oldu. Yanına park inşaatımıza başlıyoruz. Düğün salonumuzun temelini attık. Düğün salonunun yanına Şehitlik gençliğimize büyük halı saha helal olsun. 2 hafta önce sosyal konutların temelini attık. Hafriyat çalışmaları devam ediyor. Bu mahallemizde 100 adet, yine buraya yakın Bademlikte 100 adet, Çiçeklidede’de 400 adet olmak üzere toplam 600 adet konut Biga’ya hayırlı uğurlu olsun. Bir dönem oldu. 2’nci dönem niye olmasın. İşte görüntü ortada. Allah’ın izniyle Mart’ın sonunda bahar var.”

750 BİGALI’YA İŞ SÖZÜ

“Ülkemizde ekonomik anlamda sıkıntı var. Bu sıkıntıyı en çok yaşayanlar da Şehitlik halkıdır. İnşallah o su borçlarından sizleri kurtaracağız. Nasıl mı kurtaracağız. Bundan sonra iki ayda bir okunan faturalarda 20 ton su ücretsiz olacak. Ben yapacağım dedim şeyleri tamamını gerçekleştirdim. Bundan sonra sizlerin desteği ile bu güzel kenti beraber geliştirecek ve kalkındıracağız. Bakın mahallemizin en büyük sorunu işsizlik. Yapacağımız 2 proje ile 750 insanımıza iş imkânı sağlayacağız. Bu tanıtacağım projelerle ağabeyim ve mahallenin de ağabeyi Birol ağabeyimizle bunları gerçekleştireceğiz. İş, aş, ev hepsi bizim projelerimizde var. Başladık devamı geliyor. Bundan sonra daha da güzel olacak. Tema Park, Biga Port ve Kocabaş Çayı çevresinde yapacağımız piknik alanları, mesire alanları kafeterya alanlarıyla, Bigaspor’un önünde yapacağımız otopark ve diğer işletmelerimizle birlikte tam 750 insanımıza iş imkânı sağlayacağız.”

“BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ”

“Sevgili hemşerilerim. Önümüzdeki seçim çok önemli bir seçimdir. Beş yıldan beri yaptıklarımız meydandadır. Allah’ın izniyle kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan, ocusun bucusun demeden, o partidensin bu partidensin demeden hizmet etmeye çalıştık. Biga’ya farklı, geçtiğimiz yıllarda olmayan hizmetleri yapmaya çalıştık. Kimsesizlerin kimsesi olduk. Biga Belediyesi’ne gelip de geri dönen, işi olmayan bir Allah’ın kulu yoktur. Kanunlar çerçevesinde, yönetmelikler çerçevesinde herkesin istedikleri yerine getirilmiştir. Bundan sonra bunların daha fazlasını yapmak için, sizlerden bir dönem daha hizmetinizde olmak istiyorum. Emrinizde olmak istiyorum. Her akşam bunu söylüyorum. Yattığınızda başınızı yastığa koyduğunuzda insan o zaman yalnız kalıyor. Vicdanı ile başbaşa kalıyor. Geçmiş beş yılı bir düşünün. Belediye ile ilişkilerinizi ve bizlerin sizlere yaklaşımını düşünün ve kararınızı ona göre verin. Ben vereceğiniz kararın karşınızda durduğuna inanıyorum. Bu akşam için hepinize teşekkür ediyorum.”

“ŞEHİTLİK DE MAHALLE OLACAK”

Birlik ve Beraberlik Mitingleri’nde klasik haline gelen meclis üyesi tanıtımına geçildi. Ardından eşi Ruhan Işık’ı da sahneye davet eden Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; özçekim (selfie) çektirdikten sonra tekrar yürüyüşe geçildi. Başkan Işık sahneden inmeden önce Şehitlikte yaşayan vatandaşların Başkan İsmail Işık’a ayrı mahalle olma isteği iletildi. Başkan Işık bu isteğe karşılık olarak “Çavuşköy ve Yeniceköy istedi, yaptık. Allah nasip ederse Kırlar Mevkii istedi, yapacağız. Şehitlik ister de ben yapmaz mıyım? 11. Mahalle Şehitlik şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Özgür Ceylan Sordu O Kitaba Yasak Geldi
    »    
Ceylan: 2 Bin 20 Lirayla Kim Geçinebilir?
    »    
CHP’li Erkek: “Adaletin Olmadığı Yerde, Kalkınma da Olmaz!”
    »    
Ceylan: Siz Ne Şah Ne de Sultansınız
    »    
Özgür Ceylan: Kısacık Köyü Altın Madeni ÇED Süreci Durduruldu
    »    
Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia
    »    
Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi
    »    
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    
Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’den Sert Tepki
    »    
Camiler Devletin Resmi Görüşünün, İdeolojisinin Anlatıldığı Yerler Değildir
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Şehitlerimizin Anısına
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (25)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0