Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Başkan Erdoğan ve Bigalılar’dan Bosna’ya Ziyaret       Selin ve Halil Can Mutluluğa Yelken Açtı      Biga Can Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı Göreve Başladı      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(34)      Turan, Köy Ziyaretlerinde      30 Ağustos Neden mi Önemli?       Biga FB’den Müthiş Final      Çanakkale, Biga, Bozcaada ve Gökçeada Gümrükleri…      Çan Belediye Başkanından Uğurlama      Biga FB‘den Anlamlı Günde Anlamlı Açılış      Kök Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi      GESTAŞ Feribotunda Yangın Çıktı      Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Hizmetinizde      Biga’dan Bosna’ya Anlamlı Ziyaret      Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz ve Müttefikimiz Olmadı      ÇTSO 14 No’lu Meslek Grubu İle Bir Araya Geldi      Elektrik ve Doğalgaza Yeni Zamlar Yolda      CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Atikhisar İçin Mücadeleyi Sürdürüyor      Biga’da Çifte Kupalı Şampiyonluk Balosu      Hayran Olduğum Otel (MRG)     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
27 Mart 2019 Çarşamba 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, Şehitlik’te Birlik ve Beraberlik Mitingi’nde büyük bir coşkuyla karşılandı. Başkan Işık ve beraberindekiler miting alanına güçlükle girebildiler. Çiçekler, davul zurnalar ve büyük sevgi gösterileri ile karşılanan Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, konuşmasına da geç başlayabildi. Konuşmaya başladığı sırada miting alanının vatandaşları almaması dikkat çekti.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, konuşmasında yoğun coşku ve sloganlar nedeniyle sık sık teşekkür etmek zorunda kaldı. Belediye Başkanı İsmail Işık özetle şöyle konuştu:

“TAŞIMANIN OLMADIĞI KALABALIK ŞEHİTLİKTE”

“Bu akşam meydan almadı. 3’üncü kez adayım. Üç dönemden beri böyle muhteşem, böyle coşkulu bir kalabalık görmedim. Şehitliğe kurban olayım. Arkadaşlarım, candaşlarım, yoldaşlarım. Bu akşamki coşkulu kalabalık için bütün şehitliği gözlerinden öpüyorum. Çok teşekkür ediyorum. Bu akşam burada olan coşkulu ve muhteşem kalabalık başka nerede var? Gerçek Bigalıların olduğu, dışarıdan gelenlerin olmadığı, taşımanın olmadığı kalabalık şehitlikte var. Köyden, şehirden gelen yok. Hepsi orijinal Bigalı, orijinal. Çok teşekkür ederim. Siz istediniz beni başkan yaptınız. Allah’ın izni sizlerin katkı ve destekleriyle bu onurlu görevi beş yıldan beri siz bana verdiniz. Hayatımın en büyük onurunu yaşattınız. Bu akşam da en büyük mutluluğu yaşatıyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Bizim İsmail dedik, beş yıl önce yola çıktık. Sizin İsmail olduğumuzun en güzel, en büyük, en gerçek göstergesi burasıdır. Hepinize teşekkür ediyorum. Beş yıldan bu yana beni hiç yalnız bırakmadınız. Ne zaman geldiysem sahip çıktınız. Destek oldunuz. Şehitliğin gücünü bana yaşattınız.  Sağ olun, var olun. Başta bütün Şehitlik olmak üzere ben de bütün Biga ile gurur duyuyorum. Sağ olun. Ağzınıza, yüreğinize sağlık yüreğinize.”

ŞÜKRÜ KEMERLİ’YE VEFA

“Ben her zaman Bigalının sağduyusuna güvendim. Bigalı ile kurduğumuz gönül köprüsüne güvendim. Mahalle bizim mahallemiz. Bu mahalleye ne istediyse hepsini yaptık. Daha büyüklerini, daha güzellerini sizlerle beraber yapacağız. Bu akşam buraya gelmeden önce nereden aklıma geldi, bilmiyorum. 2009 yılında ilk aday olduğumda Şehitliğe gelişimizi hatırladım. Bu akşam olduğu gibi büyük bir kalabalık ve davullar eşliğinde karşılanmıştık. O zaman yanımızda Şükrü Kemerli ağabeyimiz de vardı. Sizlere Şükrü Kemerli’nin selamlarını getirdim. Biga’yı çağdaş, sosyal, demokrat belediyecilikle tanıştıran, Şehitlik halkını belediye ile buluşturan Şükrü Kemerli’yi hatırladım. Allah ondan razı olsun. Onun açtığı yolda beş yıldır ilerliyorum. Ondan aldığımız bayrağı daha yukarı taşımaya çalışıyoruz. Bu yolda bu uğurda bana verdiğiniz destekler için canı gönülden teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun, var olun. Benim varlığım sizlere bağlı, siz isterseniz her şey olur.”

“BİR YALANI DA ŞEHİTLİKLE İLGİLİ SÖYLÜYORLAR”

“Arkadaşlar akla hayale gelmedik yalanlar ve uydurma haberler var. Bunların bir tanesi de Şehitlik ile ilgili olandır. Sosyal medyada ha bire yazıp duruyorlar. Şehitlik bu yalanlara inanmaz. Biga inanmaz. Bu dört yıldır düzenlediğimiz alışveriş günlerinde bundan sonra müzik olmayacakmış. Müziğin olmadığı şenlik mi olur? Beş yıl önce Belediye bandosu sadece 29 Ekim’de ve 10 Kasım’da çalardı. Şimdi Belediye Bandosu her zaman çalıyor. Sadece Biga’da değil, başka yerlerde de çalıyor. Ben her zaman müzisyenlerin yanındayım. Her zaman Şehitliğin yanındayım. Bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Bu yalanları atanları sizlere havale ediyorum. Ben bunlara cevap verme gereği bile duymuyorum.”

“TALİMATLA BELEDİYE BAŞKANI OLANLAR…”

“Siz bana beş yıl önce bu şehrin en güvenilir insanı unvanını verdiniz. Biz vizyonumuzla, yaptığımız işlerle, projelerimizle geleceğe ışık tutuyoruz. Onlar da bizim projelerimizi çalıyorlar, gelip buralarda anlatıyorlar. Sizin anlattığınız projeleri biz yaptık. Öyle talimatla Belediye Başkan adayı olacak, İsmail Işık’ın projelerini kopyalayacaksın, ondan sonra Şehitlikten oy isteyeceksin. Bir şey söylemeye bile gerek yok.”

“SAĞLAM OLMAMIŞ, YIKILDI”

“Panayır olmaz mı ya? Bu panayır konusunu şöyle izah edeceğim. 2018 yılında geçtiğimiz yıl pazaryeri yetişseydi, panayır zaten yapılacaktı. Pazaryerini ben mi yıktım da panayır olmadı. Sağlam olmamış, yıkıldı. Daha sağlamını yaptık. Panayırımızı da yapacağız. Şehitlikten burada binlerce kişinin önünde söz veriyorum. 8 Haziran Biga Panayırı şimdiden hayırlı olsun. Yapacağımız işlerin hepsini Biga’ya ve Bigalılara sordum. Bigalı ne isterse ben onu yaparım.”

“SOSYAL MEDYADAN VE SİTEMİZDEN BİZİ TAKİP EDİN”

“Sosyal medyada gizli kapaklı hiçbir şey yapılmıyor. Bizim hesaplarımız da var sosyal medyada. Oralarda projelerimizi yayınlıyoruz. O projelerimizi www.bizimismail.com internet sayfasından izleyin lütfen. Daha ayrıntılı bir şekilde bu sayfada inceleyebilirsiniz.”

“NAMAZGAH’I NAMAZ KILINABİLİR HALE GETİRDİK”

“Az önce gençler buradan halı saha diye seslendiler. Bakın Namazgâh’ı namaz kılınabilir bir hale getirdik. Çöplük halinden kurtardık. Tarihimize, dini inançlarımıza ve ecdadımıza saygının bir gereği olarak Namazgâh tertemiz oldu. Yanına park inşaatımıza başlıyoruz. Düğün salonumuzun temelini attık. Düğün salonunun yanına Şehitlik gençliğimize büyük halı saha helal olsun. 2 hafta önce sosyal konutların temelini attık. Hafriyat çalışmaları devam ediyor. Bu mahallemizde 100 adet, yine buraya yakın Bademlikte 100 adet, Çiçeklidede’de 400 adet olmak üzere toplam 600 adet konut Biga’ya hayırlı uğurlu olsun. Bir dönem oldu. 2’nci dönem niye olmasın. İşte görüntü ortada. Allah’ın izniyle Mart’ın sonunda bahar var.”

750 BİGALI’YA İŞ SÖZÜ

“Ülkemizde ekonomik anlamda sıkıntı var. Bu sıkıntıyı en çok yaşayanlar da Şehitlik halkıdır. İnşallah o su borçlarından sizleri kurtaracağız. Nasıl mı kurtaracağız. Bundan sonra iki ayda bir okunan faturalarda 20 ton su ücretsiz olacak. Ben yapacağım dedim şeyleri tamamını gerçekleştirdim. Bundan sonra sizlerin desteği ile bu güzel kenti beraber geliştirecek ve kalkındıracağız. Bakın mahallemizin en büyük sorunu işsizlik. Yapacağımız 2 proje ile 750 insanımıza iş imkânı sağlayacağız. Bu tanıtacağım projelerle ağabeyim ve mahallenin de ağabeyi Birol ağabeyimizle bunları gerçekleştireceğiz. İş, aş, ev hepsi bizim projelerimizde var. Başladık devamı geliyor. Bundan sonra daha da güzel olacak. Tema Park, Biga Port ve Kocabaş Çayı çevresinde yapacağımız piknik alanları, mesire alanları kafeterya alanlarıyla, Bigaspor’un önünde yapacağımız otopark ve diğer işletmelerimizle birlikte tam 750 insanımıza iş imkânı sağlayacağız.”

“BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ”

“Sevgili hemşerilerim. Önümüzdeki seçim çok önemli bir seçimdir. Beş yıldan beri yaptıklarımız meydandadır. Allah’ın izniyle kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan, ocusun bucusun demeden, o partidensin bu partidensin demeden hizmet etmeye çalıştık. Biga’ya farklı, geçtiğimiz yıllarda olmayan hizmetleri yapmaya çalıştık. Kimsesizlerin kimsesi olduk. Biga Belediyesi’ne gelip de geri dönen, işi olmayan bir Allah’ın kulu yoktur. Kanunlar çerçevesinde, yönetmelikler çerçevesinde herkesin istedikleri yerine getirilmiştir. Bundan sonra bunların daha fazlasını yapmak için, sizlerden bir dönem daha hizmetinizde olmak istiyorum. Emrinizde olmak istiyorum. Her akşam bunu söylüyorum. Yattığınızda başınızı yastığa koyduğunuzda insan o zaman yalnız kalıyor. Vicdanı ile başbaşa kalıyor. Geçmiş beş yılı bir düşünün. Belediye ile ilişkilerinizi ve bizlerin sizlere yaklaşımını düşünün ve kararınızı ona göre verin. Ben vereceğiniz kararın karşınızda durduğuna inanıyorum. Bu akşam için hepinize teşekkür ediyorum.”

“ŞEHİTLİK DE MAHALLE OLACAK”

Birlik ve Beraberlik Mitingleri’nde klasik haline gelen meclis üyesi tanıtımına geçildi. Ardından eşi Ruhan Işık’ı da sahneye davet eden Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; özçekim (selfie) çektirdikten sonra tekrar yürüyüşe geçildi. Başkan Işık sahneden inmeden önce Şehitlikte yaşayan vatandaşların Başkan İsmail Işık’a ayrı mahalle olma isteği iletildi. Başkan Işık bu isteğe karşılık olarak “Çavuşköy ve Yeniceköy istedi, yaptık. Allah nasip ederse Kırlar Mevkii istedi, yapacağız. Şehitlik ister de ben yapmaz mıyım? 11. Mahalle Şehitlik şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Mobbing Yalanını Atanlar Kayıp 600 Bin Tl’nin Hesabını Versin
    »    
Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu
    »    
İrez, CHP Meclis Grubuna Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi
    »    
Seçim Analizim
    »    
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
30 Ağustos Neden mi Önemli?
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(34)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Hayran Olduğum Otel (MRG)
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0