Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”      Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi      Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı      Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi      ’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’      Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor      Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi      Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler      Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek      Biga Veteranlara Yan Bakılmıyor      Adaspor Deplasmanda Lidere Dur Dedi      BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» "Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
06 Mart 2019 Çarşamba 14:00
12
14
16
18


Biga'da 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık, seçim çalışmaları kapsamında 'Çaylar Bizim İsmail'den sloganıyla Halk Meclisi toplantılarına devam ediyor.
Hamdibey Mahallesi'nde TOKİ sakinleriyle bir araya gelen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'a her geçen gün artan yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı. Market, spor salonu, kahve, kafeterya ve halı sahadan oluşan tesisi TOKİ'ye kazandıran Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi.
Soğuk havaya rağmen toplanan kalabalığa seslenen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Bu soğuk havaya rağmen, bu coşkulu karşılama için TOKİ sakinlerine teşekkür ederim. 5 yıl önce benim başımda olduğum ekibe Biga’ya hizmet etme onurunu verdiniz. Arkadaşlarımla birlikte kelimenin tam anlamıyla gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat esasına göre çalıştık. Biga’ya bize miras kaldı düşüncesiyle değil, çocuklarımızdan emanet aldık, düşüncesiyle ve gözümüz gibi sakınarak baktık. Çalışmalarımızı bu esasları gözeterek yaptık.’’ dedi.

"Seçildiğim Akşam Parti Rozetini Çıkardım"

2014 Yerel Seçimleri sonrası parti rozetini çıkardığını ve kimseyi ötekileştirmediğini ifade eden Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Son 5 yılda belediye başkanlığım süresince hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bizdensin, değilsin, o partidensin, bu partidensin demedik. Hiçbir mahallemizi biz burada daha güçlüyüz, burada az güçlüyüz diye ayırmadık. Bütün Bigalılara ve Biga’nın 800’e yakın her sokağına, durmadan dinlenmeden hak ettiği hizmet neyse ve neye ihtiyacı varsa onları yapmak için çalıştık. Bu anlamda özellikle ülkemizin son dönemde giderek bölündüğü bir ortamda tüm Biga’yı kucaklayarak birlik beraberlik mesajları vererek hizmetlerimizi ürettik. Türk milletinin tarihinde bir ve beraber olduğu zaman neler başarabileceği meydandadır. Maalesef geldiğimiz noktada Türkiye'de ocusun bucusun diye bir ayrım ve ayrıştırma yapılıyor. Ben 14 bin 100 oy alarak Belediye Başkanı oldum. Seçildiğim akşam yakamdaki parti rozetini çıkardım ve 3 dönem milletvekilliğimizi yapan Sayın Ahmet Küçük’e teslim ettim. O günden bugüne yakama siyasi parti rozeti takmadım. Belki de Biga'nın en fazla siyasi kimliğine sahibim. Fakat biz ayrımcı olmadık. Ayrım yok. Hizmet var.’’ ifadelerini kullandı.

"Millet İttifakı Olarak Tüm Biga'ya Hizmet Edeceğiz"

Seçim Kanunu'nu aşmak için 24 Haziran'da oluşturulan ittifak sistemini de eleştiren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "24 Haziran'da Seçim Kanunu'nu aşmak için saçma sapan bir ittifak sistemi getirildi. Biz her akşam halkımızın isteği olan CHP ve İYİ Parti ortaklığında oluşturduğumuz Millet İttifakı olarak, belediye meclis üyesi adaylarımızla birlikte çalışıyoruz. Hazırladığımız lise ve projeler ile Biga'nın ihtiyaçlarını gidermek adına ve kimseyi ayrıştırmadan Biga’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi.

"Allah'a Şükür Başarılı Olduk"

Hedeflerini gerçekleştirme konusunda başarılı olduklarını söyleyen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Beş yıl önce temiz, eğitimine ve ekonomisine katkı sunulan bir Biga sloganı ile yola çıktık. Allah’a çok şükür bunları gerçekleştiren bir belediyecilik anlayışı sergiledik. Özellikle bu bölgenin bir çöplük sıkıntısı vardı. 2014 seçimlerine 10 gün kala kerhen çözülmüştü. O çözümü kalıcı hale getirdik ve yeni katı atık bertaraf tesisimizi gerçekleştirdik. Çöpleri Biga’dan arındırdık. Eğitim ile alakalı yeni yapılan üç okulun arsa tahsislerini sağladık. Bunlar; Biga Fen Lisesi, Biga Anaokulu ve Ticaret Borsası'nın yapmış olduğu anaokulunun arsalarıdır. İmar değişikleri sonucunda kazandırılmış okul arazileridir. Biga Belediyesi olarak iki adet kreş yaptık. Zaten dolu olan 180 kapasiteli kreşlerimize bekleyen 500 müracaat var. Kreşlerde çok güzel hizmet veriliyor. Çocuklarını Biga Belediyesi'ne emanet etmek için 500 ebeveyn sırada bekliyor. Bu kreşlerimizi yaygınlaştıracağız. Sizin çocuklarınız Biga Belediyesi'nin çocukları olarak; aydın, çağdaş eğitim almak üzere başladıkları eğitim hayatında Biga Belediyesi'nden yararlanacaktır. Yaptığımız indirimli alışveriş günleri ile Biga esnafına destek olduk. İlçemiz yapılan sosyal belediyecilik ile örnek gösteriliyor. Bu söylemlerin karşılığını dışarıdan özellikle hafta sonlarında misafirlerini ağırlayan hale geldi."  şeklinde konuştu.

"Kıyısından Geçiliyordu, Şimdi Yaşamaya Geliyorlar."

Biga'ya 'yaşanacak şehir' vizyonunu kattıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "ODTÜ’den bir profesör arkadaşımız bundan 10 yıl önce  Biga’yı incelemiş ve bir kitap yazmış. Kitabın adını gördüğüm zaman çok üzülmüştüm. Kitabın adı şu: Kenarından Geçilen Şehir Biga! Biz insanların Biga’yı kenarından geçtikleri bir şehir olarak görmelerini istemiyoruz. İçine girdikleri, yaşamak için geldikleri bir Biga’yı oluşturmak için çalışıyoruz. Yaşanılacak şehir Biga için çalışıyoruz’’ derken alkışlar ve sloganlarla sözlerinin kesilmesi üzerine de "İnsanlar sözleri bir tek alkışlarla kesildiği zaman hoşuna gider, sevinir. Başka türlü sözü kesilince canı sıkılır. Bizim sözlerimiz bu akşam alkış ve sloganlarla kesiliyor. Bu yüzden tekrar teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

"Hizmetlerin Devamı İçin Bir 5 Yıl Daha..."

TOKİ bölgesine kazandırdıkları sosyal tesisin ardından TOKİ Vadi projesini açıklayan Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "TOKİ bölgemizde geçtiğimiz dönemde bir tek arka tarafta bulunan yolun düzenlemesini tamamlayamadık. Orada sürekli dolgu yapmamıza rağmen yaşanan heyelanların durmaması sebebiyle tamamlayamadık. Toprak kayması durduğunda yolu tamamlayacağız. TOKİ sosyal tesislerinin arka tarafı yeni imar düzenlemesi kapsamında imara açıldı. O bölgede 100 dar gelirli aileye Belediye Sosyal Konutları inşa edeceğiz. TOKİ bölgesi çok daha hareketli ve cıvıl cıvıl olacak. Hemen karşımızda olan vadiyi, Ankara Dikmen Vadisi örneğinde olduğu gibi düzenleyeceğiz. Arazinin büyük kısmı belediyeye ait. Geri kalan kısmını satın alıp içerisinde yürüyüş yollarının, oturma ve spor alanlarının olduğu bir şekle dönüştüreceğiz. Bununla beraber insanlarımız TOKİ'den çarşıya inmek zorunda kalmayacaklar. Şehir Parkı'nı sizlerin ayağınıza getireceğiz. 10 yıldır hayal ettiklerimizi 5 yıldır gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Çağdaş, modern ve ilerici bir Biga için 5 yıl daha sizlerden yetki istiyoruz. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde karnemizde bir teşekkürü hak ettiğimizi düşünüyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık daha bölge sakinlerinin sorularını yanıtladı ve isteklerini dinledi.
 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi
    »    
Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor
    »    
Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    
Şadan Doğan’dan İstihdam Seferberliği Açıklaması
    »    
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na Ziyaret
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0