Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Başkandan YTS’ye Ziyaret      Gümüşçay’da Geleneksel Halı Saha Turnuvası Yapılacak      AFAD Uyardı!      Biga Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Göreve Başladı      Bigaspor’da Görev Dağılımı      Bigadayım Artık...      Kaza Yapan Araçta Uyuşturucu Ele Geçirildi      Biga’da Mezuniyet Töreni Yapıldı      Cumhuriyet TIR’ı Biga’da      Biga’da Karne Sevinci      Başarılı Sporculardan Ziyaret      Dikkat!: Çocuklar Trafik Denetiminde      “Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”      Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde Mezuniyet Coşkusu      Doğtaş Mobilya’da Atama      Çizgi Kolejinde ‘Hobi Bahçesi’ Açıldı      Bu Açıklamalar Bomba Etkisi Yarattı      Yıldırım Düştü Hayvanlar Telef Oldu      Olağanüstü Kongre Moda Oldu      Türk Sanat Müziği Korosundan “Yaza Merhaba” Konseri     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» "Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
06 Mart 2019 Çarşamba 14:00
12
14
16
18


Biga'da 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık, seçim çalışmaları kapsamında 'Çaylar Bizim İsmail'den sloganıyla Halk Meclisi toplantılarına devam ediyor.
Hamdibey Mahallesi'nde TOKİ sakinleriyle bir araya gelen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'a her geçen gün artan yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı. Market, spor salonu, kahve, kafeterya ve halı sahadan oluşan tesisi TOKİ'ye kazandıran Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi.
Soğuk havaya rağmen toplanan kalabalığa seslenen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Bu soğuk havaya rağmen, bu coşkulu karşılama için TOKİ sakinlerine teşekkür ederim. 5 yıl önce benim başımda olduğum ekibe Biga’ya hizmet etme onurunu verdiniz. Arkadaşlarımla birlikte kelimenin tam anlamıyla gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat esasına göre çalıştık. Biga’ya bize miras kaldı düşüncesiyle değil, çocuklarımızdan emanet aldık, düşüncesiyle ve gözümüz gibi sakınarak baktık. Çalışmalarımızı bu esasları gözeterek yaptık.’’ dedi.

"Seçildiğim Akşam Parti Rozetini Çıkardım"

2014 Yerel Seçimleri sonrası parti rozetini çıkardığını ve kimseyi ötekileştirmediğini ifade eden Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Son 5 yılda belediye başkanlığım süresince hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bizdensin, değilsin, o partidensin, bu partidensin demedik. Hiçbir mahallemizi biz burada daha güçlüyüz, burada az güçlüyüz diye ayırmadık. Bütün Bigalılara ve Biga’nın 800’e yakın her sokağına, durmadan dinlenmeden hak ettiği hizmet neyse ve neye ihtiyacı varsa onları yapmak için çalıştık. Bu anlamda özellikle ülkemizin son dönemde giderek bölündüğü bir ortamda tüm Biga’yı kucaklayarak birlik beraberlik mesajları vererek hizmetlerimizi ürettik. Türk milletinin tarihinde bir ve beraber olduğu zaman neler başarabileceği meydandadır. Maalesef geldiğimiz noktada Türkiye'de ocusun bucusun diye bir ayrım ve ayrıştırma yapılıyor. Ben 14 bin 100 oy alarak Belediye Başkanı oldum. Seçildiğim akşam yakamdaki parti rozetini çıkardım ve 3 dönem milletvekilliğimizi yapan Sayın Ahmet Küçük’e teslim ettim. O günden bugüne yakama siyasi parti rozeti takmadım. Belki de Biga'nın en fazla siyasi kimliğine sahibim. Fakat biz ayrımcı olmadık. Ayrım yok. Hizmet var.’’ ifadelerini kullandı.

"Millet İttifakı Olarak Tüm Biga'ya Hizmet Edeceğiz"

Seçim Kanunu'nu aşmak için 24 Haziran'da oluşturulan ittifak sistemini de eleştiren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "24 Haziran'da Seçim Kanunu'nu aşmak için saçma sapan bir ittifak sistemi getirildi. Biz her akşam halkımızın isteği olan CHP ve İYİ Parti ortaklığında oluşturduğumuz Millet İttifakı olarak, belediye meclis üyesi adaylarımızla birlikte çalışıyoruz. Hazırladığımız lise ve projeler ile Biga'nın ihtiyaçlarını gidermek adına ve kimseyi ayrıştırmadan Biga’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi.

"Allah'a Şükür Başarılı Olduk"

Hedeflerini gerçekleştirme konusunda başarılı olduklarını söyleyen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Beş yıl önce temiz, eğitimine ve ekonomisine katkı sunulan bir Biga sloganı ile yola çıktık. Allah’a çok şükür bunları gerçekleştiren bir belediyecilik anlayışı sergiledik. Özellikle bu bölgenin bir çöplük sıkıntısı vardı. 2014 seçimlerine 10 gün kala kerhen çözülmüştü. O çözümü kalıcı hale getirdik ve yeni katı atık bertaraf tesisimizi gerçekleştirdik. Çöpleri Biga’dan arındırdık. Eğitim ile alakalı yeni yapılan üç okulun arsa tahsislerini sağladık. Bunlar; Biga Fen Lisesi, Biga Anaokulu ve Ticaret Borsası'nın yapmış olduğu anaokulunun arsalarıdır. İmar değişikleri sonucunda kazandırılmış okul arazileridir. Biga Belediyesi olarak iki adet kreş yaptık. Zaten dolu olan 180 kapasiteli kreşlerimize bekleyen 500 müracaat var. Kreşlerde çok güzel hizmet veriliyor. Çocuklarını Biga Belediyesi'ne emanet etmek için 500 ebeveyn sırada bekliyor. Bu kreşlerimizi yaygınlaştıracağız. Sizin çocuklarınız Biga Belediyesi'nin çocukları olarak; aydın, çağdaş eğitim almak üzere başladıkları eğitim hayatında Biga Belediyesi'nden yararlanacaktır. Yaptığımız indirimli alışveriş günleri ile Biga esnafına destek olduk. İlçemiz yapılan sosyal belediyecilik ile örnek gösteriliyor. Bu söylemlerin karşılığını dışarıdan özellikle hafta sonlarında misafirlerini ağırlayan hale geldi."  şeklinde konuştu.

"Kıyısından Geçiliyordu, Şimdi Yaşamaya Geliyorlar."

Biga'ya 'yaşanacak şehir' vizyonunu kattıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "ODTÜ’den bir profesör arkadaşımız bundan 10 yıl önce  Biga’yı incelemiş ve bir kitap yazmış. Kitabın adını gördüğüm zaman çok üzülmüştüm. Kitabın adı şu: Kenarından Geçilen Şehir Biga! Biz insanların Biga’yı kenarından geçtikleri bir şehir olarak görmelerini istemiyoruz. İçine girdikleri, yaşamak için geldikleri bir Biga’yı oluşturmak için çalışıyoruz. Yaşanılacak şehir Biga için çalışıyoruz’’ derken alkışlar ve sloganlarla sözlerinin kesilmesi üzerine de "İnsanlar sözleri bir tek alkışlarla kesildiği zaman hoşuna gider, sevinir. Başka türlü sözü kesilince canı sıkılır. Bizim sözlerimiz bu akşam alkış ve sloganlarla kesiliyor. Bu yüzden tekrar teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

"Hizmetlerin Devamı İçin Bir 5 Yıl Daha..."

TOKİ bölgesine kazandırdıkları sosyal tesisin ardından TOKİ Vadi projesini açıklayan Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "TOKİ bölgemizde geçtiğimiz dönemde bir tek arka tarafta bulunan yolun düzenlemesini tamamlayamadık. Orada sürekli dolgu yapmamıza rağmen yaşanan heyelanların durmaması sebebiyle tamamlayamadık. Toprak kayması durduğunda yolu tamamlayacağız. TOKİ sosyal tesislerinin arka tarafı yeni imar düzenlemesi kapsamında imara açıldı. O bölgede 100 dar gelirli aileye Belediye Sosyal Konutları inşa edeceğiz. TOKİ bölgesi çok daha hareketli ve cıvıl cıvıl olacak. Hemen karşımızda olan vadiyi, Ankara Dikmen Vadisi örneğinde olduğu gibi düzenleyeceğiz. Arazinin büyük kısmı belediyeye ait. Geri kalan kısmını satın alıp içerisinde yürüyüş yollarının, oturma ve spor alanlarının olduğu bir şekle dönüştüreceğiz. Bununla beraber insanlarımız TOKİ'den çarşıya inmek zorunda kalmayacaklar. Şehir Parkı'nı sizlerin ayağınıza getireceğiz. 10 yıldır hayal ettiklerimizi 5 yıldır gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Çağdaş, modern ve ilerici bir Biga için 5 yıl daha sizlerden yetki istiyoruz. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde karnemizde bir teşekkürü hak ettiğimizi düşünüyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık daha bölge sakinlerinin sorularını yanıtladı ve isteklerini dinledi.
 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(28)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Bigadayım Artık...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0