Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Çanakkale Obezite Okulu 2. Dönem Mezunlarını Verdi!      Mustafa Meteertem Resmen Adaspor’da       “ÇOMÜ Öğrencileri TBMM’yi Ziyaret Etti”      2018 Yılının Son Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı      Kaçak Müteahhitten Kötü Haber!      Bosna Hersek Heyeti Tarihî Alan’da      ÇTSO Travel Turkey İzmir Fuarında Yerini Aldı      Çizgi Koleji Öğrencileri Biga Belediyesi Kitap Fuarını Gezdiler      Adaspor da Meteertem Dönemi Başlıyor      Organları 3 Kişiye Hayat Verecek      Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara      Teşekkürler Biga Belediyesi      Haftalık Faaliyet Programı      Biga’ya İlk Kar Taneleri Düştü      "Çaylar Bizden, Sohbet Sizden" Projesi Başladı      ÇOMÜ’de Artış      Poşetler Ücretli Oldu      Kahve Deyip Geçmeyin      Abone Olmayı Unutmayın      Emekli Bekleyişte     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» "Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
07 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18


Milletvekilliği seçimleri öncesi 24 adayın çıktığı Çanakkale Ak Partide İbrahim Köşdere ismi öne çıkıyor... Her seçimde Biga dengesini önemseyen Ak Partide İbrahim Köşdere en güçlü isim olarak gösteriliyor...

AK Parti Çanakkale İl Teşkilatında, 24 Haziran erken genel seçimi öncesinde 24 aday adayı Çanakkale Milletvekili adayı olabilmek için başvurdu. O isimler içinde hem ticaret, hem de siyaset döneminde başarılı olmuş İbrahim Köşdere'nin ismi öne çıktı. Adalık Başvurusunu yapan İbrahim Köşdere " son seçimlerde halkımızın talebi, ve Genel Merkezimizin görüşleri ile aday olmaya karar verdim" dedi.  

İbrahim Köşdere siyaset hayatına 2001 yılında AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı kurucu başkanı olarak başladı. Köşdere,  , 2002 genel  seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adayı olarak meclise gitti. Bir dönem AK Parti Çanakkale Milletvekilliği yapan İbrahim Köşdere daha sonra parti içinde aktif görevler aldı.  İş dünyasının yakından tanıdığı ve siyasi tecrübeleri ile parti içinde öne çıkan isim olarak gösterilen İbrahim Köşdere'nin 24 Haziran genel seçimlerinde listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. 22. dönem milletvekilliği sırasında birçok yatırımda imzası bulunan İbrahim Köşdere'nin Biga ve çevresinden oy getireceği ve Çanakkale'nin diğer ilçelerinde ise matematiksel siyasi yapısına uygun bir isim olduğu konuşuluyor. Köşdere'nin siyasetteki samimi kişiliği ve her kesim ile barışık olan yapısı isminin öne çıkmasına neden oluyor... Adaylar arasında Çanakkale'nin 11 ilçesinde de siyasi kimliği ile en çok tanınan isim olarak gösterilen İbrahim Köşdere , Genel Merkezin de yaptığı yoklamalarında öne çıkan isim oldu.

İBRAHİM Köşdere Kimdir?

09.07.1951 yılında Bulgaristan – Kırcaali'de doğan İbrahim Köşdere, ilk, orta ve İnşaat Teknik lise tahsilini Kırcaali'de tamamladı. Türkiye Bulgaristan Devletleri arasında yapılan “Parçalanmış Aileleri Birleştirme” anlaşması gereği Türkiye'ye 1968 yılında “serbest göçmen” olarak geldi. Aynı yıl, üniversite sınavlarına katılarak İnşaat Fakültesi'nde okumaya hak kazandı. Üniversite eğitimini gündüz İstanbul Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığında İnşaat Kontrol Teknisyeni olarak çalıştı. Gece eğitimini İnşaat Fakültesinde devam etti 1974 yılında “İnşaat Yüksek Mühendisi” olarak mezun oldu; aynı zamanda master ve doktora eğitimini tamamladı. İnşaat sektöründe edinmiş olduğu deneyim ile 1976 yılında “Atılım İnşaat” firmasını kurarak inşaat sektöründe ticarete başladı.

Başta İstanbul olmak üzere, Çanakkale, Bolu, Sivas, Erzurum, Adana, Muş gibi değişik illerde, hastane, okul, askeri tesis, lojman, yol ve altyapı inşaatları tamamladı. 1988 yılında turizm sektöründe yatırım ve işletme faaliyetleri göstermek üzere Köşdere Turizm Yatırımlarımlar ve İşletmeciliği A.Ş. kuruluşunu yapan İbrahim Köşdere, Antalya ili Alanya ilçesi, Türkler beldesi, Fuğla mevkiinde yoğun bir çalışma ile “Köşdere Tatil Köyü” nü hizmete sundu. 1995 yılında Çanakkale-Biga ilçesinde otel, çok amaçlı salon ve aktivite merkezi, apart otel ve spor tesisleri inşa ederek Biga İlçesini Turizm sektöründe çekim merkezi olması için turizm faaliyetine öncülük etmiştir.

Kazancından müteşebbis kimliği ile bölgenin ihtiyacı olan sağlık sektöründe yatırım yaparak; 1996 yılında Antalya ili, Alanya ilçesi, Türkler Beldesinde inşa ettiği “Nebibe Köşdere Sağlık Ocağı” ve 1998 yılında Çanakkale ili Merkez ilçesinde inşa ettiği “4 No'lu Köşdere Sağlık Ocağı” Sağlık Tesislerini mefruşat ve teçhizat dâhil olmak üzere T.C. Sağlık Bakanlığı'na hibe olarak devretti. Sağlık sektörüne gösterdiği duyarlı davranışlarından dolayı 9.Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’den “Devlet Şeref Madalyası ve Plaketiyle onurlandırma şerefine nail olmuştur. Müteşebbis İbrahim Köşdere eğitim sektörüne katkıda bulunmak için Antalya ili, Alanya ilçesi, Sabırlar Köyünde ilkokul inşaatını yaparak eğitim ve öğretime hibe olarak T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Alanya ilçe Milli Eğitim Müdürüne devretmiştir. Turizm sektörüne yapmış olduğu takdire şayan yatırımları ve işletmeciliği ile 10 yıl en fazla döviz kazandıran firma unvanına sahip olmuş ve çeşitli ödüllerle taltif edilmiştir.

Çanakkale İli, Biga İlçesinin Tarım ve Hayvancılık da köylümüzün yüksek üretme potansiyelini katma değerini yükselterek gerek iç Pazar, gerek yurtdışına ihracat yapabilmek için; Biga Organize Sanayi Bölgesinde almış olduğu sanayi parselinde 12.000 m2 kapalı Alana sahip “Soğuk hava depolama tesisleri ve dondurulmuş meyve sebze tesisleriyle bölgede istihdamı sağlama adına ve köylünün ürünlerini yüksek kaliteyle işleyerek 9 yıldır faaliyet gösteren fabrikası ile bölgede istihdamı yüksek ve katma değeri ile Marmara ve Ege Bölgesinin en ciddi tesislerinde faaliyet göstermekle haklı gururunu taşımaktadır.

Siyaset hayatına 2001 yılında ve Çanakkale ili Ak Parti Kurucu ve Kurucu il Başkanı olarak örnek gösterilecek çalışmalarıyla kazanmış olduğu engin tecrübesini halka hizmet etme adına İbrahim Köşdere Milletvekili seçimlerinde Çanakkale’den Ak Partiden Milletvekili seçilerek, T.B.M.M.'de halk adına hizmet verdi. Türkiye –Bulgaristan Parlamentolar arası Başkanı olarak 10 yıl çalıştı . Komşu iki Ülke arasında Türkiye’de yaşayan ve Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın mal ve menfaatlerinin korunması ile “Evladı Fatihan” kimliği ile Atalarımızın kurmuş olduğu takdire şayan eserlerin imarı ve ihyası ile ilgili yoğun çalışma yapmış; soydaşlarımızın mülkiyet haklarının iadesi ile ilgili Bulgaristan ve diğer Balkan Ülkelerindeki mallarının iadesiyle ilgili yoğun parlamento çalışması yapmakla örnek projelere imza atmıştır. Dost Ülkelerde var olan güç birliğinde etkin, kuvvetli sosyal yönü ve akademisyen kimliği ile Milletvekilliği sırasında birçok dernek organizasyonu toplantı, girişim ve yardımlarda bulunarak toplumumuza değer kattı.

Seçim bölgesinde çeşitli alt-üst yapı projeleri ile özellikle Gelibolu'da bulunan Şehitlik Projesi ile ilgili yoğun çalışmada bulunan İbrahim Köşdere, Gelibolu Yarım Adasında “Köşdere Ailesi” adına Büyük Anafartalar Şehitliğini İnşaa ve İmar ederek Çanakkale Savaşı’nda şehit olmuş Atalarımıza hizmet etme onurunu taşımıştır. T.B.M.M hizmet döneminden sonra, Çanakkale İlinin Milletvekili olarak halkımızın arzu ve taleplerinden hiç kopmadım. Yatırımcı / İş adamı ve istihdam sağlayan kimliğimle Çanakkale ili Biga ilçesinde yeni yatırımlara başladı. civar köyler, beldeler ve ilçelerdeki çiftçilere destek ile bölgenin ihracat potansiyelini güçlendirmek için meyve ve sebzecilikte örnek sayılabilecek Biga – Danışment Köyünde bölgede yatırımcı köylümüze örnek katma değer yaratması adına elma, erik,ayva ve diğer meyve fidanları ekerek büyük katma değer kazanımı sağlayan “Köşdere Ailesi” yılda 400 ton civarında kaliteli meyve üreterek pazarda hak ettiği payı almaktadır.

Biga İlçemiz yer üstü ve yer altı kaynak zenginliklerine inanan “Köşdere Ailesi” 2000 yıldır şifa dağıtan Kırkgeçit Jeotermal mineralli sularını sağlık turizmine kazandırmak için yoğun faaliyetleri vardır. Bu cihetle şifalı Kırkgeçit jeotermal mineralli suların Fizik Tedavi merkezleri kurulmasıyla Ulusal ve Uluslararası Sağlık Turizm Hizmetine sunmak için yoğun proje çalışmaları yapmakta olup mevcut tesis işletmesini büyüterek “Sağlık Bakanlığı ile özel sektör kamu ortaklığı yaparak” T.C.Fizik Tedavi Rehabilitasyon ünitesini kurmuştur. Biga İlçe merkezine yakın Kalafat Köyü hudutlarında T.C.Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile protokol gereği 1000 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdu yaparak, Üniversite öğrencilerimize Biga misafirperverliğini sunmuştur. Aynı zamanda STK’larda kurucu ve yöneticilik görevlerine bulunmuştur. İbrahim Köşdere evli ve biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Aynalı Pazar


  Yorumlar

1 iyi tanır 07/05/2018 16:23
Halkı yanlış bilgilendirmeyin.
1- aktif siyasete ak partide başlamadı. 90 lar da anap dyp dönemleri aktif değil miydi?
2- 2007 seçimlerinden sonra ak parti den ayrıldı, abdüllatif şenerin partisine (yanlış hatırlamıyorsam ) il başkanı olarak geçti ve sert muhalefet yaptı.
lütfen bunları ekleyin.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    
Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’den Sert Tepki
    »    
Camiler Devletin Resmi Görüşünün, İdeolojisinin Anlatıldığı Yerler Değildir
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlundan: Aday Adayı Açıklaması
    »    
Ceylan: Vatandaş Kırmızı Etin Tadını Unuttu Sayın Bakan
    »    
Özgür Ceylan:“Bitmeyen Köprüde Bile Zarar”
    »    
TPAO’nun Gemileri TPİC’e Bedelsiz Devredilecek mi
    »    
Atatürk’ü Yedi Düvel Yenemedi…
    »    
Ceylan’dan Enerji Bakanına Çanakkale Eleştirisi
    »    
Güçlü Ülkeler
    »    
Bülent Öz; Çan’ın Umudu, Çan’ın Başkanı Olacağım
    »    
Ceylan: Elma Yıllardır Maliyet Altında Satılıyor
    »    
“Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”
    »    
CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama
    »    
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de
    »    
AK Parti’den Muhtarlara ziyaret
    »    
Destek Ödemelerinden Şirket Borçları Kesilmemeli
    »    
Demokrasilerde…
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’ dan Açıklama
    »    
İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yeni Rejimin Demokrasi Maskesi; TBMM
    »    
Aytun Çıray; “Açıklayın, Kim Bu Dış Güçler”
    »    
Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri
    »    
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    
Bektaş’tan İlçe Çıkarması
    »    
Bu işin Altında Çok Başka Şeyler Var!
    »    
CHP Bülent Öz’den Ziyaret
    »    
Bektaş’tan Ziyaret
    »    
Bektaş’ın İlçe Ziyaretleri
    »    
İYİ Parti Çanakkale İl Yönetimi Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Öz ve Ergün Açıkladı
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Müjdeyi Verdi
    »    
CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
    »    
Sosyal Devlette…
    »    
Bektaş’tan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına ziyaret
    »    
Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(8)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0