Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim       Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...      Biga Organize Sanayi, İstihdam Seferberliği Ziyaretlerine Ev Sahipliği Yaptı       Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       BİSHAK Başkandan Destek Bekliyor      İŞKUR Yeni Proje Desteklerini Açıkladı      Biga’da Galatasaray Coşkusu      Biga’da 19 Mayıs, Gençlik Konseriyle Kutlandı      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)      19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Biga’da Kutlandı      Orman Genel Müdürlüğü 180. Yıl Resim ve Slogan Yarışması      Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi      Biga’da Ev Yangını      Gümüşçay Belediyesi’nin İftar Yemeğine Yoğun İlgi      Balıklıçeşme Minikleri Gol Oldu Yağdı      Biga Orman İşletme Müdürlüğü Personeli İftar Verdi      Rakipsiz GESTAŞ’tan Tarifelere Yüzde 24,7 Zam!      Uyuşturucu, Uyarıcı Madde Ticareti ve İmalatı Yapanlar Yakalandı      Kaptanlar Un Huzurevinde İftar Verdi      Bigalı Öğrencilerden Anlamlı Destek     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» "Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
07 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18


Milletvekilliği seçimleri öncesi 24 adayın çıktığı Çanakkale Ak Partide İbrahim Köşdere ismi öne çıkıyor... Her seçimde Biga dengesini önemseyen Ak Partide İbrahim Köşdere en güçlü isim olarak gösteriliyor...

AK Parti Çanakkale İl Teşkilatında, 24 Haziran erken genel seçimi öncesinde 24 aday adayı Çanakkale Milletvekili adayı olabilmek için başvurdu. O isimler içinde hem ticaret, hem de siyaset döneminde başarılı olmuş İbrahim Köşdere'nin ismi öne çıktı. Adalık Başvurusunu yapan İbrahim Köşdere " son seçimlerde halkımızın talebi, ve Genel Merkezimizin görüşleri ile aday olmaya karar verdim" dedi.  

İbrahim Köşdere siyaset hayatına 2001 yılında AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı kurucu başkanı olarak başladı. Köşdere,  , 2002 genel  seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adayı olarak meclise gitti. Bir dönem AK Parti Çanakkale Milletvekilliği yapan İbrahim Köşdere daha sonra parti içinde aktif görevler aldı.  İş dünyasının yakından tanıdığı ve siyasi tecrübeleri ile parti içinde öne çıkan isim olarak gösterilen İbrahim Köşdere'nin 24 Haziran genel seçimlerinde listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. 22. dönem milletvekilliği sırasında birçok yatırımda imzası bulunan İbrahim Köşdere'nin Biga ve çevresinden oy getireceği ve Çanakkale'nin diğer ilçelerinde ise matematiksel siyasi yapısına uygun bir isim olduğu konuşuluyor. Köşdere'nin siyasetteki samimi kişiliği ve her kesim ile barışık olan yapısı isminin öne çıkmasına neden oluyor... Adaylar arasında Çanakkale'nin 11 ilçesinde de siyasi kimliği ile en çok tanınan isim olarak gösterilen İbrahim Köşdere , Genel Merkezin de yaptığı yoklamalarında öne çıkan isim oldu.

İBRAHİM Köşdere Kimdir?

09.07.1951 yılında Bulgaristan – Kırcaali'de doğan İbrahim Köşdere, ilk, orta ve İnşaat Teknik lise tahsilini Kırcaali'de tamamladı. Türkiye Bulgaristan Devletleri arasında yapılan “Parçalanmış Aileleri Birleştirme” anlaşması gereği Türkiye'ye 1968 yılında “serbest göçmen” olarak geldi. Aynı yıl, üniversite sınavlarına katılarak İnşaat Fakültesi'nde okumaya hak kazandı. Üniversite eğitimini gündüz İstanbul Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığında İnşaat Kontrol Teknisyeni olarak çalıştı. Gece eğitimini İnşaat Fakültesinde devam etti 1974 yılında “İnşaat Yüksek Mühendisi” olarak mezun oldu; aynı zamanda master ve doktora eğitimini tamamladı. İnşaat sektöründe edinmiş olduğu deneyim ile 1976 yılında “Atılım İnşaat” firmasını kurarak inşaat sektöründe ticarete başladı.

Başta İstanbul olmak üzere, Çanakkale, Bolu, Sivas, Erzurum, Adana, Muş gibi değişik illerde, hastane, okul, askeri tesis, lojman, yol ve altyapı inşaatları tamamladı. 1988 yılında turizm sektöründe yatırım ve işletme faaliyetleri göstermek üzere Köşdere Turizm Yatırımlarımlar ve İşletmeciliği A.Ş. kuruluşunu yapan İbrahim Köşdere, Antalya ili Alanya ilçesi, Türkler beldesi, Fuğla mevkiinde yoğun bir çalışma ile “Köşdere Tatil Köyü” nü hizmete sundu. 1995 yılında Çanakkale-Biga ilçesinde otel, çok amaçlı salon ve aktivite merkezi, apart otel ve spor tesisleri inşa ederek Biga İlçesini Turizm sektöründe çekim merkezi olması için turizm faaliyetine öncülük etmiştir.

Kazancından müteşebbis kimliği ile bölgenin ihtiyacı olan sağlık sektöründe yatırım yaparak; 1996 yılında Antalya ili, Alanya ilçesi, Türkler Beldesinde inşa ettiği “Nebibe Köşdere Sağlık Ocağı” ve 1998 yılında Çanakkale ili Merkez ilçesinde inşa ettiği “4 No'lu Köşdere Sağlık Ocağı” Sağlık Tesislerini mefruşat ve teçhizat dâhil olmak üzere T.C. Sağlık Bakanlığı'na hibe olarak devretti. Sağlık sektörüne gösterdiği duyarlı davranışlarından dolayı 9.Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’den “Devlet Şeref Madalyası ve Plaketiyle onurlandırma şerefine nail olmuştur. Müteşebbis İbrahim Köşdere eğitim sektörüne katkıda bulunmak için Antalya ili, Alanya ilçesi, Sabırlar Köyünde ilkokul inşaatını yaparak eğitim ve öğretime hibe olarak T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Alanya ilçe Milli Eğitim Müdürüne devretmiştir. Turizm sektörüne yapmış olduğu takdire şayan yatırımları ve işletmeciliği ile 10 yıl en fazla döviz kazandıran firma unvanına sahip olmuş ve çeşitli ödüllerle taltif edilmiştir.

Çanakkale İli, Biga İlçesinin Tarım ve Hayvancılık da köylümüzün yüksek üretme potansiyelini katma değerini yükselterek gerek iç Pazar, gerek yurtdışına ihracat yapabilmek için; Biga Organize Sanayi Bölgesinde almış olduğu sanayi parselinde 12.000 m2 kapalı Alana sahip “Soğuk hava depolama tesisleri ve dondurulmuş meyve sebze tesisleriyle bölgede istihdamı sağlama adına ve köylünün ürünlerini yüksek kaliteyle işleyerek 9 yıldır faaliyet gösteren fabrikası ile bölgede istihdamı yüksek ve katma değeri ile Marmara ve Ege Bölgesinin en ciddi tesislerinde faaliyet göstermekle haklı gururunu taşımaktadır.

Siyaset hayatına 2001 yılında ve Çanakkale ili Ak Parti Kurucu ve Kurucu il Başkanı olarak örnek gösterilecek çalışmalarıyla kazanmış olduğu engin tecrübesini halka hizmet etme adına İbrahim Köşdere Milletvekili seçimlerinde Çanakkale’den Ak Partiden Milletvekili seçilerek, T.B.M.M.'de halk adına hizmet verdi. Türkiye –Bulgaristan Parlamentolar arası Başkanı olarak 10 yıl çalıştı . Komşu iki Ülke arasında Türkiye’de yaşayan ve Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın mal ve menfaatlerinin korunması ile “Evladı Fatihan” kimliği ile Atalarımızın kurmuş olduğu takdire şayan eserlerin imarı ve ihyası ile ilgili yoğun çalışma yapmış; soydaşlarımızın mülkiyet haklarının iadesi ile ilgili Bulgaristan ve diğer Balkan Ülkelerindeki mallarının iadesiyle ilgili yoğun parlamento çalışması yapmakla örnek projelere imza atmıştır. Dost Ülkelerde var olan güç birliğinde etkin, kuvvetli sosyal yönü ve akademisyen kimliği ile Milletvekilliği sırasında birçok dernek organizasyonu toplantı, girişim ve yardımlarda bulunarak toplumumuza değer kattı.

Seçim bölgesinde çeşitli alt-üst yapı projeleri ile özellikle Gelibolu'da bulunan Şehitlik Projesi ile ilgili yoğun çalışmada bulunan İbrahim Köşdere, Gelibolu Yarım Adasında “Köşdere Ailesi” adına Büyük Anafartalar Şehitliğini İnşaa ve İmar ederek Çanakkale Savaşı’nda şehit olmuş Atalarımıza hizmet etme onurunu taşımıştır. T.B.M.M hizmet döneminden sonra, Çanakkale İlinin Milletvekili olarak halkımızın arzu ve taleplerinden hiç kopmadım. Yatırımcı / İş adamı ve istihdam sağlayan kimliğimle Çanakkale ili Biga ilçesinde yeni yatırımlara başladı. civar köyler, beldeler ve ilçelerdeki çiftçilere destek ile bölgenin ihracat potansiyelini güçlendirmek için meyve ve sebzecilikte örnek sayılabilecek Biga – Danışment Köyünde bölgede yatırımcı köylümüze örnek katma değer yaratması adına elma, erik,ayva ve diğer meyve fidanları ekerek büyük katma değer kazanımı sağlayan “Köşdere Ailesi” yılda 400 ton civarında kaliteli meyve üreterek pazarda hak ettiği payı almaktadır.

Biga İlçemiz yer üstü ve yer altı kaynak zenginliklerine inanan “Köşdere Ailesi” 2000 yıldır şifa dağıtan Kırkgeçit Jeotermal mineralli sularını sağlık turizmine kazandırmak için yoğun faaliyetleri vardır. Bu cihetle şifalı Kırkgeçit jeotermal mineralli suların Fizik Tedavi merkezleri kurulmasıyla Ulusal ve Uluslararası Sağlık Turizm Hizmetine sunmak için yoğun proje çalışmaları yapmakta olup mevcut tesis işletmesini büyüterek “Sağlık Bakanlığı ile özel sektör kamu ortaklığı yaparak” T.C.Fizik Tedavi Rehabilitasyon ünitesini kurmuştur. Biga İlçe merkezine yakın Kalafat Köyü hudutlarında T.C.Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile protokol gereği 1000 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdu yaparak, Üniversite öğrencilerimize Biga misafirperverliğini sunmuştur. Aynı zamanda STK’larda kurucu ve yöneticilik görevlerine bulunmuştur. İbrahim Köşdere evli ve biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Aynalı Pazar


  Yorumlar

1 iyi tanır 07/05/2018 16:23
Halkı yanlış bilgilendirmeyin.
1- aktif siyasete ak partide başlamadı. 90 lar da anap dyp dönemleri aktif değil miydi?
2- 2007 seçimlerinden sonra ak parti den ayrıldı, abdüllatif şenerin partisine (yanlış hatırlamıyorsam ) il başkanı olarak geçti ve sert muhalefet yaptı.
lütfen bunları ekleyin.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0